Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Angliai kismamak, mit kell...

Angliai kismamak, mit kell vinni a korhazba? Mit pakoljak be a korhazi csomagba? Mit kell betenni a babanak? Kell pelcsit vinni, vagy adnak?

Figyelt kérdés
Kerlek segitsetek.Koszonom szepen. 34 hetes pocakos
2008. dec. 28. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, itt van egy link, ahol felsorolják. Nem sokban különbözik, csak mivel - normálisan zajló szülésnél pár óra után "kiteszik" a kis családot, érdemes a babcuccokat is vinni.

www.babycentre.co.uk/pregnancy/labourandbirth/planningyourbabysbirth/whattopack/


Boldog babavárást! (40+4 hetes kismami Yorkshire-ből)

2008. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, most olvastam el rendesen a kérdésed (az előző vagyok). Én fogok bevinni pelust. Mondjuk biztos adnának bent, de jobban szeretném a sajátot használni. A babának meg body-k, rugik meg amiben hazahozod (kis sapka is). Valakinek az volt a tapasztalata, hogy sok body kell, mert mivel nem szívják le itt a babát, sokat bukik. Az autósülést semmiképp ne felejtsd el.
2008. dec. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
en 3 hete szultem Angliaban. Nem adtak pelust, de en vittem. Vigyel popsitorlokendot is.
2008. dec. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

:)

De jo, hogy neha latok itt masokat is Angliabol :)En itt jo infokat talaltam.


[link]


22 hetes kismam

2008. dec. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én vittem mindent, amit felsoroltak abban a könyvben, amit még a terhesgondozás elején kaptam a midwife-tól.

Tehát magamra is hálóinget, zoknit, papucsot, törölközőket, sok-sok betétet, a babára két rugdalózót, két bodyt, zoknit, sapkát, kesztyűt, pelust, takarót és hordozót.

A nagy részét használtam is. Nem voltunk bent sokáig, mert reggel szültem, nagyon gyorsan vajúdtam, így szülés előtt egy órával értünk csak be és késő délután már jöttünk is haza, de ezekre nagyjából szükség volt.

Bár hálóinget adtak volna, ha nem hozok. Amit mégsem használtam, az a pelus volt és a nekem a betét, mert megmutatták mindkettőt, hogy melyik fiókban kell keresnem a szobánkban és külön kérték, hogy azokat használjam. A betétet azért, mert néha meg kellett mutatnom és azt mondták, hogy azt a fajta betétet már ismerik és így jobban látják, hogy milyen mennyiségű is a vérzésem. A pelusra pedig azt mondták, hogy használjam nyugodtan, merthogy azért van. Egyébként ha jól emlékszem, akkor Pampers volt.

Amire egyáltalán nem volt szükség, azok a babakozmetikumok voltak, ugyanis nem fürdették le bent a babát és azt mondták, hogy popsikrémet még ne használjunk.

Amit pedig először kértek, az a sapka volt és egy öltözék ruha, azt még akkor ráadták, amíg mi végeztünk a placenta megszülésével. Egyébként ha biztosra akarsz menni, akkor kérdezd meg a midwife-ot, mert neki tisztában kell lennie az adott kórház szokásaival, de ne vedd biztosra, amit mond. Ugyanis az egyik ismerősömnek azt mondták, hogy ne vigyen semmit, nem is vitt, de mégis kellett volna, mert végül semmit sem kapott, szülni is abban a pulcsiban szült, amiben bement.

2008. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!