Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rossz szemű kismamák/anyukák!...

Rossz szemű kismamák/anyukák! Császárral szültetek, vagy természetes úton?

Figyelt kérdés

Nekem -5 és -3,5 dioptriásak a szemeim, és állítólag ennél már nem nem szabad természetes úton szülni. (Bár úgy tudom egyéni az elbírálás, de szerintem ez elég sok...)

Aggódom emiatt nagyon... Bár még csak tervezzük a párommal a babát, de aggaszt ez a dolog.


2011. nov. 5. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a dioptria számít, hanem valami más. Nem akarok neked hülyeséget írni, valahogy keress rá a neten, de az tuti, hogy ha csak a dioptriával van gond, attól még lehet természetesen szülni.

Nekem is rossz a szemem, bár nem ennyire, természetesen szültem, de a barátnőmnek 6-os, ő is természetesen.

2011. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

mindkét szemem -3,5-es és fel sem merült,hogy császárral szüljek. nem lehet közben kontaklencsét hordani és nyomásoknál csukva kel lennie a szemnek (de ez szerintem a jó szeműeknél is így van)

a dokiddal beszélj (barátnőm is simán szült, pedig neki nagyon-nagyon rossz a szeme, még cilinderes is ráadásul)

2011. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én találtam egy hasonló kérdést itt nézd meg hátha segít:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

üdv.37hkm

2011. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

-7-esek a szemeim (ráadásul ez kontaktlencse adat, bár valami rejtélyes oknál fogva a szemüvegem is ugyanilyen dioptriájú).

A szemészetorvosi vélemény alapján kíméletes szülésvezetés mellett szülhettem volna természetes úton, de végül programozott császár lett, mert az utolsó ultrahang alapján nagynak jósolták a fiam (3980 grammra), így nem javasolta a szülésorvosom a hüvelyi szülést. Őszintén szólva így utólag (3 éves lesz lassan a fiam, aki végül 3600 grammal született) nem bánom.

2011. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Szia

Én nem értek hozzá annyira, de hallottam, hogy ha valami baja van a szemnek(Gyenge,rossz...stb)Akkor a szülés közbeni erőlködéstől, akár az anyuka meg is vakulhat.Ezt szerintem a nőgyógyitól kellene megkérdezni.

2011. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
-4,5-es a szemüvegem és 4,25-ös a lencsém. Mindkét gyermekem császárral született, de nem a szemem miatt.
2011. nov. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elég erős szemüvegem van, de természetes úton szültem. Nem a dioptria számít, jól írták előttem, nekem el kellett mennem terhesség alatt szemészhez, és ő nézte meg, hogy lehet -e. Én végig szemüvegben voltam a szülés alatt, nem zavart egyáltalán.
2011. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Snapette ***** válasza:
100%
-4 és -4,5 dioptriások a szemeim, kontaktlencse adat. Természetes úton szültem, és még a kontaktlencse is bent volt, mert nem volt időm kivenni, de nem volt semmi gond, csak épp hogy kihagyták az ilyenkor szokásos szemcseppet, és mondták, hogy emeljem fel a fejem, mikor nyomok. Másképp nem is tudtam volna egyébként. Igazából nincs gond, de kérdezd meg egy szemésztől, ha zavar a dolog. Nem szabad szülés után vajegy hétig olvasni, vagy egyéb módon erőltetni a szemet, és nem lesz semmi gond.
2011. nov. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem is -5 és -3,5 dioptriásak a szemeim, pont, mint neked. természetes úton szültem, és van ismerősöm, aki ennél rosszabb szemekkel is hüvelyi úton szült. szemész lásson majd, az a legfontosabb, de ne aggódj előre feleslegesen! :)
2011. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
a szemfenék állapotát nézik. régen -6 felett javasolták a császárt, de ma már állítólag /szemész főorvossal beszéltem/ elavult nézet. nekem -9,5re mondták, simán szülhetek.
2011. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!