Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a babám nyakára 2x rá van...

Ha a babám nyakára 2x rá van csavarodva a köldökzsinór meg tud születni természetesen, vagy császárok fognak?

Figyelt kérdés
Holnap dől el, hogy be kell e feküdnöm. Kevesebb a magzatvíz, és a zsinór... szerintetek mire számíthatok? Nagyon félek.

2023. ápr. 2. 20:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%
Jaj! Gondolkozzál kicsit. Szerinted meg tud születni természetesen?
2023. ápr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%

A babak 1/3-a ratekeredett koldokzsinorral szuletik. 4x ratekeredes is normalis. ,,A nyakratekeredett köldökzsinór nem az ok, ez egy mítosz.

A baba nem a légcsövén keresztül lélegzik, amíg meg nem születik és ki nem nyílik a tüdeje, tehát az csak babona, hogy az egyszer vagy többször a nyaka köré tekeredett a zsinór zavarná a babát, hiszen ez nem csökkenti az oxigénellátottságát. Ezen felül a zsinór két ütőerét és egy visszerét a Wharton-kocsonya veszi körbe, ami egy nagyon ellenálló és rugalmas anyag, ami ezeket a véredényeket védi mindenféle nyomástól, és megelőzi, hogy a méhen belül a baba oxigénellátása csökkenjen.

Hány anya gondolhatja, hogy micsoda szerencse, hogy megmentették a babát a nyakára tekeredett köldökzsinórtól! Vagy ami még rosszabb: hány anya gondolhatja, hogy a nyakra tekeredett köldökzsinór miatt veszítette el a babáját!”

[link]

2023. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 babyboom567 ***** válasza:
26%

egészséges,élő gyereket akarsz, vagy villogni hogy természetesen született meg?(igaz hogy halott vagy súlyosan agysérült lett, de mindegy is, természetes szülés volt.)

Én ilyen helyzetben addig mennék, még nem találok orvost aki császároz.Vennék fel hitelt inkább ha nem lenne pénzem, és kifizetném a magánkórházat.

2023. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 babyboom567 ***** válasza:
64%
Tök jó elképzelés kettes,és a köldökzsinórt tök jól leírtad,hogy nem a légcsövét szorítja el,azt hagytad csak ki, hogy a baba nyaki ereit viszont igen, és nem jut vér az agyába.
2023. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nekem csak az a lényeg, hogy egészségesen születhessen meg! Nem érdekel ha császároznak! Csak neki akarok jót... azért kérdeztem, mert nem tudom mire számíthatok és félek.
2023. ápr. 2. 21:07
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Persze, hogy meg tud. Rengeteg baba születik így probléma nélkül. Kettes jól írja.
2023. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Ismerősöm babájának is többször a nyaka köré volt tekeredve a zsinór. Oké, hogy nem fulladt meg, de kitolásnál jött a gyerek majd egyszercsak megállt mert a zsinór húzta vissza. Úgy tolták vissza konkrétan a szülőcsatornában és rohantak császárra mert nem tudott megszületni a baba, kiráncigálni méhlepényestűl mindenstűl meg nyilván nem lehet. A nőt teljesen traumatizálta ez az esemény azt remélem mondanom sem kell. Tuti nem kockáztatnék, ha emiatt kiírnának császárra, mennék én önként és dalolva mítoszok ide, meg kocsonya oda. A legjobbakat kívánom nektek!
2023. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

2!

Nagyon okos akartál lenni,de hatalmas baromságot írtál!


A nyaki ereket szorítja el,oxigénhiányos lesz az agya!


Nálam ezért lett az apás szülés közben sürgősségi császárom!

Tényleg sietett a dokim, de 3x volt a zsinór a nyakán a lányomnak. Már kék volt,mire kivették!! Minden fájásnál szorította a nyakát.... :(

2023. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
98%

Hatszor volt a lányom nyakán a zsinór, ami annyira, feszült, hogy egy hurkot a kiemelés előtt le kellett szedni róla, hogy ki tudják venni. Esélye nem volt természetes úton megszületni.

Minden fájásnál vészesen esett a szívhangja, mert ahogy a méh összehúzósott, és nyomta őt lefelé, a zsinór szorult a nyakán.

2023. ápr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

9!

8as vagyok. Nálunk ugyanez volt...Szerencsére hamar kivette a dokim...komolyan,rettegtem a császártól,de végtelenül hálás vagyok érte..

2023. ápr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!