Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés után...

Természetes szülés után milyen eszközök váltak be, mi az ami feltétlen szükséges?

Figyelt kérdés

Igazából minden érdekel. Vérzés felfogására, gátsebre, mellbimbó kisebesedésére mi vált be? Ha esetleg nagyon megindul a tej, melyik a legjobb melltartóbetét? Eldobható melltartóbetétből mennyivel érdemes készülni a kórházba?

Illetve mi az az eszköz, amire egy először szülő nő nem gondol, de hasznos lehet szülésnél/kórházi napokra?



2023. ápr. 3. 17:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
2 milliót azonnal félretenni a következő szüléshez, ami már magánkórházban lesz és császárral. Életemben olyan rosszul nem éreztem még magam, mint a kórházi napok alatt (nem csak fizikailag, borzalmas körülmények + borzalmas emberek).
2023. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

Nekem meg nagyon jó élmény volt, az első közös a gyerekemmel amit kettem csinaltunk végig. Soha nem akarnék császárt ha nem indokolt. Varrtak kívül belül, kb egy hétig nem tudtam rendesen ulni, csak ha fél fenékre nehezedtem de ennyi. Nem kentem semmivel külön. Mellbimbóra nekem jól jött a lanolinos krém.

Már rögtön utána is tök jól éreztem magam, fél nap múlva meg teljesen. Nem cserelnek egy természetellenes mutettel.

2023. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

Kétszer szültem természetes úton.

A felnőtt pelenka nekem nagy segítség volt az első pár napban. Az elsőnél használtam popi párnát, a másodiknál nem volt rá szükségem.

Szoptatni tervezetten nem akartam, így abban nem tudok segíteni.

2023. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

Az Alwaysnek van egy menstruációs bugyija, nekem az nagyon bejött a kórházból hazaérve. Ezt a második gyerek után fedeztem fel :D


Két természetes szülésem volt. Igazából nincs semmi "elengedhetetlen", amit megvennék akár egy harmadik szüléshez. Az ilyen bugyi-jellegű dolgok, hogy felfogják a vérzést kényelmesebbek, mint egy ragasztós betét, de ezen kívül nem tudok több terméket felsorolni. A második szülésre vettem tejgyűjtő kagylót, mert az első gyerekkel folyton csöpögött szoptatás közben a másik, "használaton kívüli" mellemből a tej, de a másodiknál nem volt ilyen. A cicit nem kenegettem, igény szerint szoptattam, nem volt értelme, csak fedetlenül hagytam és nem piszkáltam, de a Garmastan krémről jókat hallottam.


Amit tanácsolni tudok első babás anyukának, hogy PIHENJ. Amennyit tudsz. Szülés után az a legfontosabb. Regenerálódj. A házimunka, főzés megvár, rendeljetek kaját, a férjed takarítson most többet. Illetve a család is. Ha nem komfortos vendégeket fogadnod, akkor igenis nem gáz visszautasítanod őket, amikor bejelentkeznének. Semmiről sem maradnak le a hatodunokatestvérek, ha nem három naposan, csak három hetesen találkoznak először a kisbabáddal. A határszabás fontos, és ebben az időszakban te és a kisbabád lesztek a legfontosabbak, illetve hogy hárman a férjeddel együtt összeszokjatok mint egy kis új család.

2023. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is természetes szülésem volt, amit nagyon hasznosnak találtam, az az eldobható bugyi. Az nem túl szoros, de tök jól bevált, hogy csak levettem és dobtam a kukába a betéttel együtt az egészet.


Igazából a gátsebem nem fájt annyira, vagy nem tudom, a szülés utáni első nap nehéz volt, alig bírtam menni, de azért hamar regenerálódtam utána.

2023. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Nekem dm-es szülés utani betét és saját bugyi. El sem tudtam volna képzelni, hogy pelenkát vegyek.


Gatsebre aloe spray.


Mellre pedig garmastan krém.


2x szültem természetesen. Az aranyóra után saját lábon vígan mentem zuhanyozni.

2023. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
59%
Körömvágó olló a babának. Meglepően hosszú körömmel született mindkét gyerekem, másodszorra már a kórházban levágtam, addig se karmolta össze magát. Ezt csak arra a kérdésre, hogy mire nem gondol az ember a kórházi napok idejére.
2023. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
6! A szülés utáni betétek nekem az első megmozdulásig tartottak. Mindkét szülésem után altatásban kellett eltávolítani a méhlepényt, nem tudom ettől-e de brutális vérzésem volt az első 3 napban. A betét a wc-től az ágyig nem tartott ki.
2023. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Mobiltöltő, mobilnet és egy gyakorló anya a családból, rokonságból vagy a baráti körből, aki vállalja, hogy segít. Ha férfiaknak kell magyarázni, hogy Mam-os cumisüveget vegyenek, abból minden lesz, csak az nem, amit kértél.
2023. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
57%

Én egy vastag betétre nyomtam 100%os aloe verát és beraktam a hűtőbe. Iszonyat jól esett a gátamnak 😅

Tena pantst használtam az első 2-3 napban, amíg ömlött belőlem minden is, ez egyébként nem csak kényelmes, de kb akkora, mint egy bugyi, nincs pelenka érzésed, de nem csúszik el, mint a betét.

Ami tuti jól jön, szoptatós póló, ehhez melltartó.

Törlőkendő számodra is.

2023. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!