Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy csináljam,hogy ne varrjanak?

Hogy csináljam,hogy ne varrjanak?

Figyelt kérdés
hugom 3- szor szült,egyszer sem varrták,harmadik született legkisebb súlyjal,azt mondta szinte kicsúszott.. mi két gyereket tervezünk,memrég szültem. bár hangokat adtam ki,de a vajúdást akár mindennap tudnám csinálni,a legvégét is. 12 órás volt,( indítás után 4 óra) akkor sűrűsödtek. sokszor azt irják pedig,hogy a vajudáshoz képest a kitolás már semmi,hát nekem forditva volt. mivel hallotta melletem már két óráig próbálja kinyomni valaki,én túl akartam esni rajta,ismerőseimnek visszacsúszott és császár lett a vège,ezért direkt repedtem csak ne járjak úgy.kb egy órás volt vagy annyi se.túlerőltettem,de így is 4 fájásnál beszorult,vágtak,és varrtak talán 20 biztos volt amit ęreztem ,így élesben a tű,halkabb voltam a vajudásnál.következőnél mit tehetek,hogy elkerüljem ezt? ha nem erőltetem túl,akkor két óra is lehet a kitolás? de be volt szorulva minden nyomásnál sikoltoztam,és a baba hogy nem fullad meg addig? azért is siettem kinyomni. mit tegyek,hogy ne repedjek? de nem tudok elképzelni,hogy ezt mégegyszer meg tudnàm tenni.se a varrást se a kitolást.magándoki vállal császárt? mennyibe kerülne az összes vizsgálattal? volt már hasi műtétem,katéter,hasi inekciózás,két hónapig szenvedés,de ennél 3 hétig ugyanigy fájt a köhögés stb,de itt még leülni se tudtam,sőt pisilni,kakilni se,házasélet 4 hónap után sincs,ez rosszabb.
2023. ápr. 21. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem rajtad múlik. Semmit nem tehetsz ellene.
2023. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Még jó hogy császárnál nem varrnak. Csak 10 réteget vágnak át, igaz nem mindegyiket varrják.
2023. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Na,hát úgy kerülheted esetleg el,hogy figyelsz a szülésznőre,és nem erölteted,hanem hagysz időt a szövetek el tágulni,nyúlni.Ha ráeröltetsz,hogy gyors legyen, akkor persze hogy repedsz.Adottság is valamennyire,szóval még ha türelmes vagy, akkor se biztos hogy nem kell varrni Úgy nem fúlad meg addig a gyerek,hogy az oxigént egészen addig a köldökzsinóron át kapja,ameddig ki nem bújik,és levegőt nem vesz.Szerintem az extrém azért ha valaki órákig től ki,nekem mind a 4x pár perc volt az már csak,kb 3,4 nyomás,meg közben el kellett lélegezni pár fájást,hogy tudják tágulni.Gátvédelemmel lett mind.Magán sok mint olyan,már csak úgy van,hogy magán klinikán szülsz,1 millió felett vannak az árak,államiban nincs se orvos,se szülésznő választás,és nem kívánságműsor a császár Amúgy a császár egy gátvarrásnál sokkal nagyobb mútét,és értelemszerűen nehezebb a felépülés és fájdalmasabb.
2023. ápr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tyhű van ám katyvasz az írásodban!!!

Nem akarsz varrást-de császárt akarsz???

Direkt repedtél???-na azt meg hogy????

Siettél kinyomni meg túlerőltetted???-hát tán azt kellett volna csinálni amit a doki/szülésznő mond. Hogy lehet ezzel sietni, hisz csak fájáskor tudsz nyomni...

2023. ápr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a szülésznő pont azt mondta,hogy ez már csak rajtam múlik.. hogy mikor jön ki.ezért ugy vettem erősen nyomjak.a bőröm is szét kellett szakadnom és még ìgy se jött volna ki 4 fájásnál se,ha nem vág. félig kint volt a feje mindig. a császárnál legalább nem érezni,itt élesben érezten hogy varrnak,hetekig ugy éreztem magam mint egy tűpárna.alig birtam mozogni.
2023. ápr. 21. 20:18
 6/8 A kérdező kommentje:
nem tudom mitől idegbeteg a 4- es,én csak tanácsot kértem,hogyan előzhetném meg,ha pedig nem befolyásolhatom akkor császárban segítsetek,hogy intézzem,mert mégegyszer biztos nem tudom megcsinálni.
2023. ápr. 21. 20:23
 7/8 A kérdező kommentje:
3- mas válaszolónak köszönöm,minden hasznos amit írt,a 3- 4 kitolásnál azt jelenti félig beszorult a feje és végig feszít? ezt hogy lehet kibírni sokáig?
2023. ápr. 21. 20:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen,a feje nem beszorult a van,hanem halad kifelé.Igen,van olyan pár másodperc,amikor csak feszít,mert épp nincs fájás, akkor nem is szabad nyomni.Hogy lehet kibírni?Hát muszáj.Nekem ment 4x.Te azt hitted,hogy nyomát egyet,és megvan a baba?Utána ha kint a feje, akkor még bent a többi,tehát feszít tovább addig,míg meg nem születik teljesen.Ezt nem lehet máshogy csinálni.Amúgy pont azért feszít,mert tágulnak a szövetek közben.Ha odakoncentrálsz,figyelsz mit mondanak,nem hisztizel,hanem befelé figyelsz közben, akkor egy hang nélkül,sérülés nélkül is lehet szülni,persze ehhez azért kell genetika is,de sokunknasikerült azért.Nekem 4 kg-os gyerekeim születtek így.
2023. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!