Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák, akik nem...

Császáros anyukák, akik nem tágultak miért válaszolnak szülési fájdalmakról szóló kérdésekhez?

Figyelt kérdés

Igazából elég sok kérdésnél, ami a szülési fájdalmakra térne ki, hogy mennyire fáj stb.látom, hogy császáros anyukák válaszolnak úgy mintha tudnák milyen az a szülési vagyis inkább tágulási fájdalom. Jó, pontosan nem azokra gondolok, akik végig erős fájdalmakkal tágultak, majd téraránytalanság vagy valami probléma miatt császároztak. Azokra gondolok, akik elmondják, hogy jaj nekik nem is volt fájdalmas a szülés, még a legerősebb fájás sem. Aztán a végére odaírják, hogy persze nem tágultak így császár lett a vége…

Ha tágultak volna rendesen, lett volna erős fájásuk is…ez tökre megtévesztő lehet egy olyan anyukának, akinek meg majd lesznek “normális”fájásai is…



2023. máj. 14. 06:07
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%

Tudom, hogy nem hozzám szól a kérdésed, mind2 alkalommal hüvelyi volt.

De az első esetben csak a dokim kitartása miatt és vákuumos lett.

2. Rendes lefolyású.


De a szülés az nagyon szubjektîv.. fáj-fáj… de szeintem egyáltalán nem vészes.

Nem jutott eszembe a fájdalomcsillapîtás.


Éltem meg már máskor nagyobb fájdalmat is.


Amúgy egy tágulásmentes-vég nélküli vajúdás lehet fájdalmasabb, mint egy olyan, ami sikeres.


Mindenesetre mind2 alkalommal brutál gyorsan tágultam.

Ezzel nem volt gond.


2. Esetben ez lement 2,5 h alatt.. majd 10 p pihi es 10 p múlva a kezemben volt a baba.



Az első viszont vèg nélküli volt.


Úgy mondják masodlagos fájásgyengeség.

Nah elárulom, higy az a gyenge fájás 2 h-n keresztül teljesen tágan sokkal kellemetlenebb és fájdalmasabb, mint a 10 p kitolási szakasz, amibek jnnie kellett volna.


De teljesen kibírható.

Vajúdás alatt a 2 közt aludtam..

Ha 3 p volt, akkor annyit…



Tehát egy tágulásmentes fájás lehet sokkal rosszabb.


Ezt csak az tudja megîtélni, akinek volt mind a kettő.

2023. máj. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

1-es. Persze nyilván mindenki máshogy éli meg, de leginkább itt arra gondolok, akik úgy beszélnek a szülésről, mintha sétagalopp lenne.

Jó, nyilván ilyenek is vannak, akiknek könnyebben megy, anyukám például ugyanúgy szülte meg az első testvérem mint te.

Belőle szószerint kiszedték tesómat. Azt mondta fájásai alig voltak, de mivel már késő volt a császárra, ki kellett szedni.

Ezt élte meg a legrosszabbként a kirángatás miatt.

De azt mondta velünk sokkal nagyobb fájásai voltak és tudta, hogy minket már gond nélkül meg fog tudni szülni.

Tehát a tágulási szakasz azért általánosságban elmondható, hogy nagyon fájdalmas tud lenni..

2023. máj. 14. 06:27
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Az azért még van, hogy attól, hogy nem tágul, még simán vannak összehúzódásai?

A fájdalomnál még nincs reálisabb érzés. Az egyik kb belehal abba, amit a másik simán elvisel. Ezért is kérdezik fájdalom esetén hogy TE hol helyezkedik el az adott fájdalmat ahhoz képest, amit te anno a legnagyobb fajdalomkent éltél meg.

2023. máj. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a vajúdás alatt alapvetően a tágulás fáj, azok a méhösszehúzódások, amiket "fájásnak" nevezünk, az az izmok átmeneti átrendeződése miatt vannak, amitől végül kitágul a méhszáj. Ugyanakkor azért, mert valakinél ez a folyamat megakadt, még igenis fájhatott neki irdatlanul. Már csak azért is, mert a nem programcsászár esetében a legtöbb helyen hagynak jó sokáig szenvedni, mielőtt a műtétre sort kerítenek, és az igenis durván fájhat, amikor a méhed megpróbálja lejjebb szuszakolni a babát egy max 3-4 centire tágult irányba. Nyom a baba, nyom a méh, de előrehaladás nincs. Ez én bőven el tudom képzelni, hogy nagyon fájhat. Főleg sok órán keresztül, a hiábavalóság érzésével együtt. Az meg a másik, hogy a fájdalomérzet abszolút szubjektív. Nekem két hüvelyi szülésem volt, viszonylag gyorsak és könnyűek (8 és 6 órásak első fájástól baba öleléséig), és persze fájt-fájt, nem csinálnám hobbiból, de azért nem volt olyan hű meg há, nem éreztem szükségét fájdalomcsillapításnak, nem is kértem, és őszintén nem volt olyan vészes, hogy ezzel riogassak másokat. Na, de ha nekem ilyen "laza" élményeim voltak, akkor nekem sem szabad az ilyen kérdésekhez választ írnom? Kizárólag azok írhatnak, akik még EDA-n keresztül is kb a kaszást látták a sarokban a fájdalomtól, vagy mi? Minden szülésélmény más, és egyébként egy szülés előtt álló anyuka igenis készüljön fel minden eshetőségre, mert sose lehet tudni, mikor lesz szükség beavatkozásra, ahogyan azt sem tudhatja, hogy ő mennyire fog gyorsan-könnyen szülni.
2023. máj. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Nyilván vannak összehúzódások, de nem elég erősek. Erős összehúzódás okoz tágulást, egyéb nem.

Aki nem tágult, ergo nem is élt át igazán erős összehúzódást.

Ezért nem értem, hogy lehet nyilatkozni így erről, hogy :” áh, nekem semmiség volt, meg is lepődtem, hogy ilyenek a szülési fájások? De amúgy meg nem is tágultam, császár lett a vége.”

2023. máj. 14. 06:47
 6/39 A kérdező kommentje:
4-es. Ez egy másik véglet és nem is erről szólt a kérdésem. Te amit írtál inkább azt tudnám elképzelni, hogy tud tágulni anyuka (vagyis dolgozik a méhszáj)de rosszul helyezkedik el a gyerek vagy túl nagy a feje és elakad. és igen, ez valóban fájhat! Írtam is a kérdésben..
2023. máj. 14. 06:51
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem tágult, ergo nem is élt át igazán erős összehúzódást."


De, átélhetett. Esetleg megfordult e már a fejedben, hogy te pont ugyanazt csinálod, amit bennük kifogasolsz? Csak a te oldalad számít. Csak te tudod, mi fáj és mi nem.

Leirom megegyszer, a fájdalom relatív. Ugyanaz a dolog különböző embereknél más érzést kelt.

2023. máj. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
75%

"...és igen, ez valóban fájhat!"


BÁRMI fájhat. Bármi. TE nem érzed azt, amit MÁS.

2023. máj. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Másrészt ha nem tudott tágulni, de a baba meg nyilván jönni akar kifelé, nyilván kellemetlen és fájdalmas, hogy a fenébe ne lenne az…

Mégis rengeteg császáros anyuka írja, jaj nekik ez semmiség volt…

2023. máj. 14. 06:56
 10/39 A kérdező kommentje:
Ha annyira fáj, akkor miért nyilatkoznak úgy róla a kérdések alatt, mintha semmiség lenne?
2023. máj. 14. 06:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!