Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tegnap láttam egy tv csatornán...

Tegnap láttam egy tv csatornán, egy új magyar születésről szóló műsort. Ott a műsorvezető azt mondta, hogy a gátvarrás az nagyon fájdalmas művelet. Mi ebből az igazság?

Figyelt kérdés
Tényleg nagyon fáj? Nem érzéstelenítik?
2014. okt. 13. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én 4 hete szültem, még friss az élmény. Az összes többihez képest semmiség volt, igazából 3 tűszúrást éreztem. Pedig amúgy elég "hisztis" vagyok fájdalom terén. De egyébként szerintem érzéstelenítő injekció az első szúrás.
2014. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2x is varrták már, nem fájt, max kellemetlennek mondanám.
2014. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Erzestelenito injekciot kapsz,egyaltalan nem fajt, csak furcsa volt mert erzed h varrnak, de fajdalmat jo esetben nem! a varratszedes nekem kellemetlenebb volt, de a szules utan ezek szinte fel sem tuntek:-D
2014. okt. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát az első szülésnél nem hatott az érzéstelenitö és hát eléggé fájt. Másodikat meg sem éreztem. Szoval jo esetben nem fáj.


3 gyerekes anyuka

2014. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

a szülés és a varrás tök másmilyen jellegű fájdalom...


a szülés nem is fájdalmas érzés, inkább olyan óriási erőhatás, olyan "bedaráló" érzés, nem fájdalom, hanem egy hatalmas erőfeszítés, el se lehet képzelni, és felidézni se lehet, csak mikor átéli az ember, akkor és addig van fogalma róla :)


ellenben a varrás (nekem gátvédelem volt, én hüvelynél repedtem icipicit, azt varrták) az fájdalom, de nem vészes. úgy képzeld el, mint mikor megszúrod valami hegyessel az ujjad, tűvel, biztosítótűvel, tűzőkapoccsal... csak ezt alul érzed. tehát egy rövidke éles fájdalom. a szülés okozta érzések mellett eltörpül. annyira nem jó, és jó is lenne más megoldás helyette, de aki túl van a vajúdáson és a szülésen, annak semmiség, de tényleg :) - ja, nekem érzéstelenítették. a szurit nem is éreztem, csak tudtam, hogy kapok.

2014. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteg belső varratom volt, külső egy sem (gétvédelemmel szültem, viszont a baba széles válla felszántotta a hüvelyemet). Nekem irdatlanul fájt. Kétpercenként injekcióztak, mégis. Inkább három szülés, mint egy varrás...
2014. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, egy órán át varrtak, szóval nem csak pár öltésről volt szó. De már önmagában az is fájt, hogy hozzám érnek.
2014. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én 2 hete szültem. Nekem a vágáskor érzéstelenítették, utána nem kellett. Egyáltalán nem fájt, csak fura volt kicsit. Sokkal kellemetlenebbnek éreztem, ahogy kipucolnak, a vajúdás fájdalmairól nem is beszélve. Pedig én előre rettegtem a gátmetszéstől, annyi rosszat olvastam a neten korábban.
2014. okt. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem fájt,de kellemetlen volt érezni,hogy varrnak mint egy terítőt,meg húzgálja bennem a cérnát és azzal együtt a bőrömet is (nem tudom hogy hívják) de összességében nem volt olyan gáz,bár "ugráltam" közben,de ezt a doki betudta annak,hogy elmondása szerint ilyenkor már úgy vannak vele a nők,hogy kész,megszültem,hagyjatok most már békén.És valóban :)
2014. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem is olyan regen szultem. Miutan megszuletett a babam es jott a doki,hogy na akkor varras,mar nagyon be voltam sza*va:) Megfeszulve varrtam a baromi nagy fajdalmat,mert az egesz terhesseg alatt mindenki azzal remisztgetett,hogy 1000x fajdalmasabb mint maga a szules. Szoval alapbol a legnagyobb fajdalomra voltam felkeszulve. Ehhez kepest,azt kell mondjam,hogy semmi. Minden egyes huzasnal( mert kb csak annyit ereztem,hogy valoszinuleg most van meg egy varrat) vartam hogy akkor biztos most jon...😃 hala isten egyaltalan nem fajt.
2014. okt. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!