Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt olvastam, hogy a nyákdugó...

Azt olvastam, hogy a nyákdugó véres/barnás, esetleg rózsaszínes kocsonyás dolog. Van olyan, akinek inkább sárgás volt?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, ha túl részletesen írok, az előbb észrevettem, hogy teljesen vizes a nadrágom, mintha bepisiltem volna. Elmentem wc-re és a bugyimban egy tenyérnyi adag sárgás kocsonyás valami volt, ijesztően nagy adag, plusz egy nagy vízszerű folt. Ilyen sárgás kocsonyás dolog eddig is volt néha, de soha nem volt ennyire sok, a folyásom pedig mindíg fehér volt, nem átlátszó és az sem volt ilyen sok.

Kicsit megijedtem, lehet hogy ez a nyákdugó volt és a magzatvíz szivárog? Korai lenne, még csak 34+3 hetes vagyok. Fájásaim nincsenek egyébként.

Van, akinek a nyákdugó csak sárgás volt és nem véres? Illetve honnan lehet megállapítani itthon, hogy a magzatvíz szivárog-e? (Tudom, hogy vannak olyan speciális betétek, amik kimutatják, ilyenkor viszont már nincs nyitva semmi, ahol vehetnék.)



2023. máj. 17. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Lefényképezted? Más valami, görcs van? Aktív a baba? Ügyeletet hívd fel, hogy ezzel bemenjél-e, hogy megvizsgáljanak.
2023. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Eléggé nyákdugónak hangzik amit leírtál. Ha még később is nedves lesz a bugyid, akkor bemennék kórházba, ha valóban magzatvíz szivárog, tényleg korai. Ott megvizsgálnak alaposan.

Nem törvényszerű, hogy a nyakdugó véres, lehet ilyen kocsonyás is.

2023. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem fényképeztem le. Mostmár ritkábban érzem mozogni a babát, minden nap van valamennyi mozgás, csak már nem annyi, mint mikor még több helye volt. Fejvégű már, de a hasam még nem szállt le. A derekam és az oldalam fáj nagyon sokat mostanában, de csak a jobb oldalon, hasi görcseim nincsenek.
2023. máj. 17. 22:35
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Beszélj orvossal, itt nem fogsz megnyugodni a válaszokra várva

Nekem két terhességem volt két nyálkadugóval, mind a kettő véres volt, viszont csak egy magzatvíz elfolyásom volt, akkor tudtam, hogy az ez az volt, viszont a nyálkadugónál is tudtam, hogy ez az.

34 hetesen a szülés még koraszülöttnek számít, és mindenre oda kell figyelni.

Szerintem ez egy olyan dolog, hogy beszélj orvossal

2023. máj. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Rising Phoenix ***** válasza:
33%
Ez eléggé úgy hangzik, hogy megindult a baba. Ne stresszelj rá, de hívd fel a dokidat és pakolj össze cuccot, ha még nincs bekészítve.
2023. máj. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Rising Phoenix ***** válasza:
74%
Ha nem veszi fel, akkor is menjetek be a kórházba, megvizsgál az ügyeletes.
2023. máj. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Na mi lett? Szurkolok, hogy minden rendben legyen.
2023. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Össze vissza jelentkező elég erős görcsös jellegű derékfájásaim vannak, sokáig tartanak, akár fél óráig is, aztán elmúlnak, majd kis idő múlva újra kezdődnek. Érdekes, mert hiába váltok pózt vagy csinálok bármit, attól nem múlnak el, csak egy bizonyos idő után maguktól. Lehetséges, hogy a baba nyom egy ideget ilyenkor. Vízszerű folyásom nem volt azóta.
2023. máj. 18. 09:38
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Es azóta sem voltál orvosnál? Hát elég felelőtlen vagy.
2023. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Rising Phoenix ***** válasza:
76%
Sokan lepontoztak, de akkor is fel kellene legalább hívni az orvost. Ha elrepedt a burok baja lehet a babának. És nagyon nem normális, hogy görcsös fájásaid vannak deréktájon, ha összevissza akkor sem.
2023. máj. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!