Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki streptococcus-al ment...

Aki streptococcus-al ment szülni leírná nála hogyan zajlott?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg az eredményt és a sajnos pozitív lett ami nagyon lesokkolt mert az előző két várandósságom alatt negatív volt.


Kaptam gyógyszert (Semicillin) és kapni fogok antibiotikumot szülés előtt.


Engem olyan volt várandós anyukák története érdekelne akik hasonló helyzetben voltak.

Lett-e baja a babának végül?



2023. máj. 31. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk az egyik gyereknek húgyuti fertőzést,a másiknak kezdődő tüdőgyulladást okozott. Kaptam antibiotikumot a szülés előtt és közben is

Semmi bajuk nem lett, csak 14 nap kórház és antibiotikumos kezelés lett belőle

2023. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Nálam nem lett levéve a kenet, mert épp antibiotikumot szedettek velem, amikor a dokim levette volna, mire elmúlt volna annak hatása, már nem látta értelmét, hátha megszülök, mire az eredmény megjönne.

Így engem elviekben úgy kellett kezelni, mint egy streptococcusost. (És mivel régebben már mutattak ki a kenetemből, tudtam, hogy megtalálható bennem, így ez aggasztott nagyon.)

Ehhez képest mégsem kaptam antibiotikumot vajúdás alatt. Igaz, 3-4 perces fájásokkal mentünk be, de azért azt csak nem tudhatták biztosra, hogy 3 órán belül meglesz a babám, tehát nincs értelme az antibiotikumnak.

De lényeg a lényeg: a kisfiam CRP értéke magas volt, tehát elkapta, így antibiotikummal kezelték az első estétől fogva (a férjemmel pedig hozattam be probiotikumot neki), onnantól mindennap reggel vérvétel várt rá. Mivel hatott az antibiotikum, ment lefelé a CRP érték, a kezelés folytatásával hazamehettünk időben. 6 nappal szülés után kellett kontroll vérvételre menni, mindent rendben találtak, így ennyivel megúsztuk.

2023. jún. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Az első várandósságom alatt nekem is pozitív lett. Vajúdás alatt kaptam 4 óránként az antibiotikumot. 3 adag ment le.

A kislányomnak semmi baja nem lett. 19-en született, és 22-én már jöhettünk is haza. 😊


Kisfiamnal az eredmény ugyan negatív lett ,de az előzmények miatt így nála is kaptam az antibiotikumot, csak 1et mert nagyon gyorsan megszületett. Nem volt idő többre. ( 4 óránként adják) És a kisfiam 3 órán belül megvolt. Így ő a kórházban töltött idő alatt kapta az antibiotikumot. Szintén a 3.nap johettünk haza. Semmi probléma nem volt.

Már 8 és lassan 6 évesek.

Most a harmadik babával vagyok a 25.hétben. Szerintem az első terhesseg miatt biztos kapni fogok megint antibiotikumot. Bár ki tudja ,azóta változott e a protokoll.

2023. jún. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!