Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A beöntés mennyire szükséges...

A beöntés mennyire szükséges szülés előtt?

Figyelt kérdés
Nézegettem kórházi statisztikákat, és ahová tartozom, azt láttam, hogy 98%-a a válaszolóknak azt írta, hogy nem volt beöntés. Ezután elgondolkodtam, hogy ez most jó-e, vagy inkább rossz? Nyilván nem egy kellemes beavatkozás, de igazából a szülőágyon sem szeretném összesz@rni magam. :D Erre beöntés nélkül mekkora az esély?
2023. jún. 6. 09:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Én császárral szültem ott muszály.

Egyáltalán nem olyan durva mint ahogy hisszük..semmi fajdalom csak kellemetlen.Növérem 2 gyereket szült hüvelyivel,mind2szer beöntés nélkül és összeis jött a dolog :Dletakarítanak és megy mjnden közbe is meg utàn is minden szépen tovább

2023. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pezsgőkúpot kaptam hüvelyi szülés előtt, de megkérdezték, hogy kérek-e, abszolút nem erőltették. Jó volt így, nem is történt “baleset” szülés közben, ugyanakkor nincs ebben semmi, akik vezetik a szülést bőven fel vannak erre készülve, nekik ez természetes, ne izgulj.
2023. jún. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kaptam beöntést és hogy őszinte legyek jól is esett. :D (Székrekedéses voltam az utolsó hetekben.) Közel sem olyan vészes, mint amennyire emberek félnek tőle.

Egyébként nem tudom... én egyáltalán nem emlékszem és nem tudom behatárolni, hogy kitolásnál mi történt odalent és mi jött, vagy nem jött. A túlélésre koncentráltam. :)

2023. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Nos, nekem friss az élmény, tegnap szültem. Én kértem beontest, az első gyereknél kúpot kaptam, ami kb tíz perc után magányosan távozott és minden fajasnal jött belőlem az áldás a vajúdás és a szülés során végig. Értem én, hogy természetes, de marha kellemetlen volt, hogy háromszor kellett a vajúdo kadbol leereszteni a vizet meg a férjem halászta a termékemet a vízből vagy épp a szülésznő takarít némán ötpercenként alattam.


A lényeg hogy kértem most, pedig féltem tőle mert akkora aranyerem lett a terhesség végén, mint a ház. Kellemetlen volt az aranyér miatt, de teljesen kipucolt és semmi borzalom nem volt benne. Nem volt most baleset, legalábbis olyan biztos nem, ami tudatosult.

2023. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalàn nem szüksèges.

Akkor van csak èrtelme, ha szorulàsod van a vajùdàs közben szokàsos.hasmenès helyett.

2023. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Nekem adtak és én örültem neki. Egyrészt nem fájt, meg semmi, másrészt én nagyon szorongtam volna, hogy összetojom magam, és így nyugodtabb voltam. Fogalmam sincs szükséges volt e, de én legalábbis nagyon örültem neki.
2023. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

6 éve nem kaptam, pedig indított szülés volt, császármetszés lett a vége.

16 éve kúpot kaptam természetes szülésnél.

2023. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kilenc eve kaptam,a szules inditas elott .

Tavaly rettegtem ahogy közeledett a szules idopontja,hogy kapni fogok megint

Aztan ugy estem be a korhazba,hogy szinte logott a gyerek feje,nem volt semmire ido.igy beontest sem kaptam hal istennek

2023. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk volt beontes, de kup is, lehetett valasztani vagy akar mindkettot elutasitani.

En kertem a beontest, mert mar egy ideje nem tudtam wc-re menni, igy komolyan jol is esett…:D Kup az keves lett volna, ugy ereztem.


Egyaltalan nem fajt, nem is igazan erdekelt akkor mar, hogy ez most kellemetlen-e vagy sem, mar vajudtam egy ideje, orultem, hogy vegre itt tartunk, mert ez azt jelentette, hogy kozel a szules.

Egyebkent a kaki reszehez annyit, hogy nekem szerintem a beontes ellenere is egy kicsi besikerult a szuloagyon, de nem vagyok benne biztos, csak annyi maradt meg, hogy volt egy pont, amikor ott nagyon torolgettek valamit. Elofordul neha ez is 🤷‍♀️


Tudom, hogy ez most igy felelmetesnek tunik kerdezo, de hidd el, akkor es ott nem fog erdekelni, orulsz, ha a hosszu vajudas utan (kinek mi, nekem hosszu volt) vegre szulsz es meglesz a babad.

Legkisebb gond a bekakilas…:D

2023. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Belőlem minden kijött a vajúdás elején, de így is kaptam beöntést tavaly nyáron a SOTE 1-en. Viszont nekem konkrétan fájt, éles szúró fájdalom volt, úgy éreztem, hogy túl gyorsan folyt a víz. Nem tudom, hogy miért volt ilyen, elvileg nem kéne fájnia. Szeptemberben születik a második, kicsit félek tőle. :( SOTE-n még katétereznek is kitolás előtt, ott sikerült össze is karcolniuk, 10 hétig fájt pisilni.
2023. jún. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!