Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik azokķal a babákkal...

Mi történik azokķal a babákkal akik halva születnek?

Figyelt kérdés

Kismamas csoportba olvastam ma hogy az anyuka halva szulte meg babajat a 38.heten

Erett ujszulottrol van ugye szo

Lentebb irta hogy kozosen megegyeztek a ferjevel hogy a babat nem nezik meg es nem viszik haza sem


Ilyenkor mi tortenik a testtel?

Nem jol tudom hogy ilyenkor mat jar a temetes neki is ?

A korhazba hagyva mit csinalnak vele? Elegetik "hulladek" kent az abortalt magzatokkal esetleg vegtagokkal?

Kerlel ne irjatok banto dolgokat


2023. jún. 7. 11:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván eltemetik, csak lehet, hogy jeltelen sírokba.

A mi (nagyvárosi) temetőnknek is van egy olyan része, ahol az ilyen halva született, vagy pár órával születése után meghalt babákat temetik. Csak fémtáblák vannak a füves területre odaszúrva, hogy melyik évben történt és kisfiú vagy kislány volt.

2023. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Istenem :(

Ha kivanhatnek azt kivannam hogy a foldon ne haljanak meg gyerekek-csecsemok soha sem

2023. jún. 7. 11:55
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

#1 vagyok.

Hát igen, szomorú dolog látni azokat a fémtáblákat. A hajléktalanok is oda vannak eltemetve hasonló módon. Ott sincsenek nevek, csak a hozzávetőleges életkoruk és nemük.


De nekem még sokkal szomorúbb, amikor pár hónapos vagy pár éves kisgyerek sírját látom. Aki már kapott nevet, örültek neki a szülei, aztán jött a halál. Emlékszem, amikor a bejárattól megyünk nagyszüleim sírjához, az úton van több gyereksír is.

Az egyik egy igazi, kicsi, szerény sír. Névként az van ráírva: "Zsuzsika". Alatta: "Élt 3 évet." Alatta: "Mindig sírok érted. Nagymama"

Ezt gyerekként még könnyebb volt látnom és szerencsére akkor meg is szoktam ezt a sírt is. Ma, felnőttként, úgy, hogy gyerekeim vannak, sokkal nehezebb egy gyereksírt látnom. :-(

Sajnos a rokonságban is történt ilyen: anyukám egyik húga 9 hónapos korában halt meg. Neki is ilyen kis egyszerű sírja van.

2023. jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Felfoghtatlan :(


9 honaposan? Meglerdezhetem mi tortent?

2023. jún. 7. 12:26
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát, ettől még szomorúbb leszel.

Orvosi műhiba.

Az 1950-es években történt, egy kis faluban éltek nagy szegénységben. Akkor még, ha az orvos hibázott, nem volt következménye, pláne ilyen helyzetű család esetén. Valami betegségre olyan gyógyszert adott a kisgyereknek, amit - mint utólag kiderült - 8 éves kor alatt nem lett volna szabad adni. A kisgyerek nem lett jobban, sőt egyre rosszabbul. Egy másik orvost kerítettek, ő mondta el nekik ezt. Azt mondta, ha a szíve kibírja, akkor túléli, ha nem, akkor nem. Sajnos nem bírta ki. :-(

Utána még két gyerekük született a nagyszüleimnek, tehát anyukámmal együtt hárman voltak. Szépen felnevelték őket, és szépen gondozták ennek a kislányuknak a sírját. Szerencsére a maguk egyszerű, paraszti gondolkodásmódjával fel tudták dolgozni, nem roppantak bele. Arra emlékszem, hogy az viszont nagyon erősen bennük volt, hogy annyi félretett pénznek mindig kell lennie, hogy ha valaki hirtelen meghal a családban, el tudják temetni.

2023. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A hideg is kirazott a tortenetet olvasva ☹

Es mindez egy nem megfelelo gyogyszer miatt

2023. jún. 7. 12:55
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm 38.hétben volt,megszülte a babát mert halott volt sajnos,semmi nem tud róla mit csináltak vele,még egy papírt se kapott. 2 éve volt.
2023. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

#3 jaj istenem ezen elsírtam magam 😥

Van egy mondás, hogy "a legkisebb koporsó a legnehezebb" 😥 nagyon igaz 😞

2023. jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*ezen a kis sírfeliraton
2023. jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha élve születik, csak meghal a szülés után: kiadják a testet a szülőknek.

Ha holtan születik, akkor "veszélyes hulladék ".

2023. jún. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!