Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik azokķal a babákkal...

Mi történik azokķal a babákkal akik halva születnek?

Figyelt kérdés

Kismamas csoportba olvastam ma hogy az anyuka halva szulte meg babajat a 38.heten

Erett ujszulottrol van ugye szo

Lentebb irta hogy kozosen megegyeztek a ferjevel hogy a babat nem nezik meg es nem viszik haza sem


Ilyenkor mi tortenik a testtel?

Nem jol tudom hogy ilyenkor mat jar a temetes neki is ?

A korhazba hagyva mit csinalnak vele? Elegetik "hulladek" kent az abortalt magzatokkal esetleg vegtagokkal?

Kerlel ne irjatok banto dolgokat


2023. jún. 7. 11:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%

Kórházban dolgozom, igaz nem a szülészeten.


Egy bizonyos hét alatt, automatice megy a többi szövettel megsemmisítésre.

A terhesség végen elhalt, halva született babákról pedig dönthetnek a szülők. Vagy kérik a kiadást, temetést (ez esetben ugyan az az eljárás mint egy felnőttnél pl), vagy nem kérik, akkor megy az elöbb írtak sorsára.

Sajnos többen nem kérik, mint kérik.


Személyes tapasztalatom is van, nekem keresztanyám (igaz 18éve) szivbetegen szülte meg a lányát. 3 napot élt.

Ő temetve lett, van szép sírja.

2023. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%

#11 én megértem ha nem akarják eltemetni.

Gondolom "könnyebb" feldolgozni vetélésként a halva született babát, mintha úgy kezelnék, mintha egy élő gyermek halt volna meg.

Ha van sírja, akkor mindig újra kell élni a gyászt, ha nem is látják a babát, akkor olyan, mintha "csak" egy vetélés lett volna.

A 3 napos baba már élt, őt szerintem is el kell temetni 😥

2023. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%

12

Lehet igazad van.

Nekem 2 gyerekem van, imádtam terhes lenni. Elképzelni nem tudnám, hogy én otthagyjam. Mint egy szemetet, kidobni...

Inkább temettetném el, adnám meg a tiszteletet.


Máshogy gondoljuk, de ez így van jól :)


11#

2023. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem halva született a kislányom, és mivel méhen belül halt el így nem lehetett elnevezni, nem kapott se születési se halotti anyakönyvet, mert a jog szerint nem is létezett vagy élt. Temetni pedig csak ezekkel lehet valakit, illetve nagy macerával enélkül is. Ki lehetett volna kérni, mi nem kértük és elhamvasztották.
2023. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
84%

#13 nekem is az jutott eszembe először, hogy akkor is el kellene temettetni.

De egy meg nem született magzat tisztelete szerintem nem olyan fontos, mint az élő felnőttek érzései, amikkel életük végéig együtt kell élniük.

Ha könnyebb a következő 50 évüket úgy leélni, hogy nem a gyermekük halt meg, hanem elvesztettek egy magzatot, akkor szerintem a pici testének a sorsa másodlagos 😥

2023. jún. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!