Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első császáros gyermek után...

Első császáros gyermek után meg tudtátok szülni a masodikat?

Figyelt kérdés

4,5 éve született a fiam. Novemberre vagyok most kiírva. Mivel az eltelt idő és egyéb más körülmeny sem is indokolja egyenlőre, nem lehet autómatikus a császár metszés. Program császárt államiban nem is kérhetek, itt ahová tartozom. Sajnos hiába járok magánban orvoshoz, aki elég császárpárti, azt mondja nem mehetünk szembe a szabályokkal, protokollal. Amit megértek, de én nem szeretnek VBaccal próbálkozni, indítást végképp nem. (Mondjuknazt mondta császárosoknál azt nem is lehet már). Az igaz, hogy azt minden alkalommal elmondja vszeg ennek is műtét lesz a vége, én mégis félek. Nem attól hogy szülni kell, illetve de attól. Mert az első borzalmas élmény volt. Nem indult, indítottak. Valami extrem mennyisegű oxitocint folyattak le, nagyon erős fájásaim voltak órákon keresztül, holott semmit se tágultam, végül a baba szive mar allandoan leesett, úgyhogy gyors megcsászároztak. Hát borzalom volt. Hatod magammal szenvedtettek egy szobában reggel 7-17-ig, semmi eredménnyel. Igazából nagyon meg akartam szülni, de a végén már semmiért sem

Lettem volna hálásabb mint a császárért. Sajnos azt hittem

Ezek után a második automatikus lesz. Félek hogy ha arra kerül a sor most sem tudnám megszülni.

Sokat olvasok akinek sikerül, de sokat olyat is akinek nem.. egyet tudok, kockáztatni és feleslegesen szenvedni nem szeretnék.


2023. jún. 7. 21:52
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Hú 8-as… nagyon durva. Szerintem nagy dolog ezt mind kibírni. Nem tudom mi a rosszabb, a “klasszikus szülés fájdalma” vagy ez a szenvedés ami ilyen esetekben juthat az embernek. Utolsónak nagyon igaza van, abban a szobában mindenki császáros lett aznap, és még legalább vagy 6 nő később szintúgy. Mind inditásos szülés volt, és mindenkinek csöpögött az oxitocin. Na mindegy.


Engem mielött elvittek a mütőbe megitattak valami borzalmas folyadekkal, de én mar olyan rosszul voltam, hogy nekem visszafordult és kihánytam. Ahogy megpróbáltam visszatartani meg összepisiltem magam (mert azt se engedték hogy mosdóba kimenjek). Mindezt ott 5 szenvedő nő elott, meg a műtős fiú, meg a kedves szülésznő előtt. Aki egyébkent a csillagokat is leigérte szülés elött, de miután engem eltoltak, szegeny férjem fejére tojt rá, pedig azt mondta mondja majd neki mit kell ezesetben csinalni. Ugy beszelt vele mint valami zavaró tenyezővel, ő meg abba a vadidegen környezetbe azt se tudta mit csináljon…szegeny utolag őt is sajnáltam. a babat is ugy kapta meg, hogy polyaba volt lerakva valami asztalra (jó sokan szültek aznap..de akkor is) és mellette szendvicset evett egy épp szabad nőver.. aranyórànk a folyosó végén volt hármasban🙄😃🤦🏻‍♀️

Ez magyarorszàg sajnos. Na mindegy, csak azt kivanom most másodjára ennél jobb legyen a helyzet. Amugy nekem a biztonság, egészség az első!!!

2023. jún. 8. 15:44
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mérhetetlen indulattal olvasom ezeket a bejegyzéseket :( komolyan mondom ez az igazi szülészeti erőszak! Miért kell a nőkre erőltetni vmit, ami utána full traumatizálja őket... császár után én sem szeretnék vbac-t így elkezdtem magánklinikára gyűjteni. Mondtam a férjemnek, ha összeszedünk egy szülésre valót jöhet a következő. De hogy állami intézményben én nem szülök már az fix
2023. jún. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!