Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első császáros gyermek után...

Első császáros gyermek után meg tudtátok szülni a masodikat?

Figyelt kérdés

4,5 éve született a fiam. Novemberre vagyok most kiírva. Mivel az eltelt idő és egyéb más körülmeny sem is indokolja egyenlőre, nem lehet autómatikus a császár metszés. Program császárt államiban nem is kérhetek, itt ahová tartozom. Sajnos hiába járok magánban orvoshoz, aki elég császárpárti, azt mondja nem mehetünk szembe a szabályokkal, protokollal. Amit megértek, de én nem szeretnek VBaccal próbálkozni, indítást végképp nem. (Mondjuknazt mondta császárosoknál azt nem is lehet már). Az igaz, hogy azt minden alkalommal elmondja vszeg ennek is műtét lesz a vége, én mégis félek. Nem attól hogy szülni kell, illetve de attól. Mert az első borzalmas élmény volt. Nem indult, indítottak. Valami extrem mennyisegű oxitocint folyattak le, nagyon erős fájásaim voltak órákon keresztül, holott semmit se tágultam, végül a baba szive mar allandoan leesett, úgyhogy gyors megcsászároztak. Hát borzalom volt. Hatod magammal szenvedtettek egy szobában reggel 7-17-ig, semmi eredménnyel. Igazából nagyon meg akartam szülni, de a végén már semmiért sem

Lettem volna hálásabb mint a császárért. Sajnos azt hittem

Ezek után a második automatikus lesz. Félek hogy ha arra kerül a sor most sem tudnám megszülni.

Sokat olvasok akinek sikerül, de sokat olyat is akinek nem.. egyet tudok, kockáztatni és feleslegesen szenvedni nem szeretnék.


2023. jún. 7. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Magánban lehet császarozni ,de az majdnem egy millió 😒
2023. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Mivel nem indithatnak, igy oxitocint sem kaphatsz a csaszaros elozmennyel. Valoszinuleg indokolatlanul hamar inditottak, mert az volt a protokoll, a testednek es a babadnak tobb idore lett volna szuksege. Szoval igy-vagy ugy, de biztosan nem fog ugy alakulni, mint az elozo, mert nem siettethetik a heged miatt. Ha nemindul be a naluk protokoll szerinti idoben, akkor ugyis megcsaszaroznak (amit egyebkent barmikor visszautasithatsz, ahogy barmi mast is, a protokoll rajuk vonatkozik, nekik kotelezo elmondaniuk, neked viszont nem kotelezo elfogadni). Ha meg beindul magatol, mivel masodik gyerek, valamivel gyorsabb szulesre szamithatsz.
2023. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azoknál lehet gyorsabb a második gyerek, aki az elsőt simán szülte, de így neki "első" szülés lenne.

Valóban császár után nem adhatnak oxyt, nehogy hirtelen beinduljon és szetváljon a heg. Indítani sem indíthatnak. Ha magától megindult és szépen halad, akkor megszülheted, de ha az elsőnél nem így volt, valószínű a másodiknál sem.fog így történni. Nekem ugyanez volt, és császár lett újra, holott én nagyon szerettem volna megszülni, de nem indult ő sem.

2023. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as, attol fugg, hogy vajudott-e az elsovel.
2023. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Első császár után két sima. Az első sima másfél napos, a második kilenc órás vajúdás volt.

A heg frankón bírta

2023. jún. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, en is ugy tudom azoknál gyorsabb a szüles, akik már átestek rajta/a szervezet megtanulta.

Na nálam az volt, hogy adott hó másodikára voltam kiírva, 8-án indították, hogy 1.keves a magzatvíz és 2.túlhordtam. Amúgy 3400g volt a most már nagyfiu, úgyhogy nem biztos hogy túlhordott volt, de ez már mindegy.

3-as nagyon jól leírta, hogy kb mi volt. A hasam is tök fent volt, mondjuk borzalmas szülésznőm volt (fogadott 😅) aki nagyon “kedvesen” megjegyezte úgy 16.00 fele, amikor megnézett, hogy “ez meg semmi..” de mintha egy darab kutyagumira mondta volna..

kb 2 ujjnyira tágultam, de azt is foghúzva mondták. Szóval kb annyi se volt szerintem. 8-9 óra és extra oxitocin alatt, a gyerek meg odabent ezek szerint egyre rosszabbul volt. Meg én is idekint, mar annyira tele voltam szerintem hormonnal hogy éreztem hogy “kakilni kell” csak epp a gyerek nem rudta, meg ki se fert volna😃 most ez igy mar vicces de ott nagyon nem volt az. Es amugy csak egy ágyban fekhettem, mozdulatlanul kb. Sote 2 volt amugy 2019 év eleje. Lehet mashol is igy van. De nekem netto rossz elmenykent maradt meg. De az buztato hogy legalabb az oxitocin nem jön kepbe legkozelebb.

2023. jún. 7. 23:00
 7/12 A kérdező kommentje:

Hozzateszem mindenki fogadott volt (orvos is).

Most máshol fogok szülni, mert nem oda tartozom, de magánba járok a főorvoshoz gondozásra, úgyhogy remélem valamit segit majd. A magánban szülest epp ki is tudnank fizetni, de inkabb megtartom magamnak...

Remélem ennel sokkal rosszabbul nem járhatok.

2-3-as amugy tok jol leírtátok, az orvosom is ezeket szokta elmondani, mármint a lehetséges végkifejletről, protokolról. Csak az élmenyeim miatt felek..meg az is bennem van hogy megis elindul de nem leszek kepes megszulni es elakad vagy valami es mar nem tudnak segiteni vagy ilyenek. Na ezt sem szeretnem. Ezekkel rémisztgetem magam.🤦🏻‍♀️

2023. jún. 7. 23:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel toxémia miatt indítottak,7 óra alatt pikk pakk tágultam, csak a lányomat folyton visszarántotta a nyakára tekeredett zsínór. Mivel Iugr baba volt kimerült, leesett a szívhang én rosszul lettem, tolták a műtőbe 8.órában.

A másodiknál 39.heti vizsgálat után fenygető hegszétválás miatt toltak gyorsan a műtőbe, addigra már menni alig bírtam annyira fájt a jégen, műtét közben derült ki, hogy mindenem letapadt minden mindennel összenőtt, a vastagbelem megcsavarodott.. ha beindult volna a szülés lehet mindketten ott maradunk.. 2 órás műtét volt

A harmadik meg már sima program csm volt kevesebb komplikációval. Itt csak 1 óràs volt.

2023. jún. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos megpróbálni sem engedték. Viszont ahhoz képest, hogy császár után nem szabadna indítani, elég nagy mennyiségben kaptam oxitocint a terhelés alatt
2023. jún. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Tudom,hogy off. De egyszerűen én kivagyok attól,hogy ennyire tolják az oxitocint,de úgy orrba szájba meg az indítást. :\ Nem egy ismerősöm,nem egy embertől hallottam,hogy teletolták kb.,a vége mindegyiknél császár lett,de előtte jól megszenvedték emiatt,plusz még a baba szívhangja is frankón leesett. Ennél már azért ha nem indul be alapból,akkor császár is jobb(szerintem),ahol oxigénhiány sem lehet,stb. Inkább megvárják tényleg,míg a baba is rosszul lesz meg anyuka is,vicc komolyan.

Nekem hellp miatt lett sürgős császárom. A dokim azt mondta a kontrollon,hogy ha lesz még egy terhesség,akkor pluszba kell szednem dolgokat,és hogy viszont program császár lesz akkor. Nekem a császár is rossz élményt hagyott meg úgy az egész,de mondjuk hirtelen is jött. Viszont sokat gondolkoztam,alapjáraton az elsőnél úgy terveztem,hogy rendes szülés,indítás nélkül,szépen magától jöjjön. Most meg már nem tudom mi a jobb választás. :( Most már attól félek én is,hogy ha komplikáció lenne az se lenne jó és utána mellé rohanhatnának császározni,de a császártól is félnék még egyszer,meg a toxémiától is persze.

Kitartást kérdező!

2023. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!