Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nagyon erős menstruáció...

Akinek nagyon erős menstruációs görcsei voltak baba előtt, annak milyen volt a szülés? Mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
2023. jún. 14. 14:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Össze sem volt hasonlítható.
2023. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Én szülés elött annyira görcsöltem, hogy ájultam. Minden hónapban vagy én mentem a dokihoz, vagy a mentő/ügyeletes jött inekciót adni, mert a gyógyszerek nem hatottak.


Még igy sem tudom összehasonlítani a fájdalmat, annyira fájt a szülés.


Pedig 1000x hallottam az orvosoktól, hogy ilyen havi görcsök után gyerekjáték lesz szülnöm

2023. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Nekem fájdalmas volt a szülés, de volt már tőle fájdalmasabb menstruációm. Nyilván dolgoztak a hormonok, az adrenalin. Vajúdás jó néhány óráig meg sem kottyant.
2023. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Az nekem sem, de a kitolás!!!!😖
2023. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
Nekem max pár perc volt, néhány nyomás, csak annyira emlékszem, hogy iszonyatosan szomjas voltam és ittam a tolófájások között.
2023. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Nekem úgy fájt a menstruáció, hogy járni alig bírtam első 2 nap, hánytam, minden bajom volt fájdalomcsillapítókkal együtt is. Nekem egy kifejezetten nehéz szülésem volt, úgyhogy nem ijesztgetni akarlak, de amikor úgy fájt, mint régen egy menzesz, még rá 18 órára szültem meg, és a mai napig gyomorgöcsöm van a gondolattól is, hogy még egyszer szüljek. De szeretnék. :) Viszont jó hír, hogy szülés után, amikor újra megjött, már egyáltalán nem fájt a hasam és sokkal rövidebb ideig tartott a vérzés, ami elvileg egy gyakori jelenség. Mármint hogy sokkal elviselhetőbb lesz a menstruáció.
2023. jún. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
Engem is ezzel vigasztaltak, de ugyanúgy gorcsoltem szules utan is, mikor megjott.😒
2023. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Fáj, jobban. Azt érzed h nem bírod. De az egész olyan szürreális, hogy kibírod, és ahogy kint van, mintha elvágták volna, nincs az a kín többé.

A hullámzó görcsök attól kibírhatóak, hogy van közte szünet, van egy felfelé íve, aztán egy olyan állapot, hogy kb tudatodnál sem vagy, ezért kibírhatóak, és aztan van egy lesz álló ága, amikor tudod hogy most lesz egy szusszanásnyi szünet. Ezekből a periódusokból van sok, sok és sok. Mindig az adottat bírod ki, és egyszer csak azt mondják h nyomjál.


Ez még vagy 3 nyomás vagy még nagyobb pokol mint eddig.


Nekem nagyon fájt mindig is a menzesz, és én úgy éreztem utólag h a fájásokra felkészültem lelkileg. Én amire nem készültem, az a kitolás. Azt mondták az smafu, 3 tolás és kész.

Csak aztán a 3ból lett rengeteg és nem volt szünet, nem volt íve a fájdalomnak, nem éreztem olyat h nyomnom kéne. Csak azt h szétfeszülök, azt hittem bent ragad. Ott már csak pihegtem, fél se fogtam mi torténik. De aztán kijött. És a fájdalom elmúlt. Még egy nyomás volt a placenta. A varrást nem is éreztem.

2023. jún. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is olyan volt a menzesz, hogy a gyógyszer azért kellett, hogy ne ájuljak el. A vajúdás eleje (kb 10 perces fájásokig) nekem csak furcsa volt és gyanús, hogy ez most fájás, utána kezdett rossz lenni, úgy az 5 percesekig, hogy na ez most már biztos a vajúdás, de még tűrhető volt, azután viszont volt, hogy levegőt nem bírtam venni, annyira fájt. Volt egy pont, ahol könyörögtem az orvosnak, hogy legyen császár, vágjon fel, vagy öljön meg, tényleg nem izgat, de legyen vége.

Ezek után viszont nekem a kitolás nem fájt, legalábbis nem úgy, hanem feszített, nem volt jó érzés, de az már nagyon más tudatállapot volt. A végén a varrásból meg ezekből de még a gátmetszésből se éreztem semmit, az égvilágon.

Szülés óta viszont a menstruációs görcsök közel teljesen elmúltak. Most várom a következő gyereket, remélem utána is úgy lesz, azzal ki tudnék békülni.

2023. jún. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Nekem csak a 20-as éveim közepéig-végéig voltak erős görcseim, utána valamiért sokat javult a helyzet. Az első szülésemnél még a "falat kaparom, miért születtem lánynak és még a gyógyszert is kihánytam" görcsöknél is erősebbek voltak a vajúdás utolsó 5-6 órájában, de a kitolás már nem fájt. A másodiknál annyira nem fájt, hogy nem hittem el, hogy már vajúdok. Simán kibírtam talpon a fájásokat, a menstruációs görcsökhöz képest semmik voltak. A kitolás szintén nem fájt. Szóval változó, mennyire fáj.
2023. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!