Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem sokára szülők és érdeklődn...

Nem sokára szülők és érdeklődni szeretnek hogy szülés utáni vérzés mennyire intenzív és fájdalmas?

Figyelt kérdés
Nekem a mensim nagyon fájdalmas erős görcs , hanyassal, ajulassal jár és kiváncsi lennék hogy a szülés utáni vérzés is ilyen lesz vagy teljesen mas?

2018. máj. 17. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Rosszabb. Nem a vérzés fáj, hanem a szülés, utána nem áll helyre minden pár perc alatt. Ha van gátseb, akkor az húzódhat. A vérzés elég egyéni lehet, de menzesztől nekem jóval erősebb volt, az első pár napon meg főleg. Gölcsölés is van, utófájásnak hívják, olvass utána. Húzódik össze a méh. 1. baba után mondjuk kevésbé intenzív, mint többedik baba után.
2018. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nem fajt a szules utani verzes, annal nem gorcsoltem, viszont nagyon fajt az, amikor ment vissza a hasam. Minden egyes szopinal (es az sok volt) beindult az oxitocin, es a gorcs. Viszont nagyon hamar visszament, ket het mulva mar lapos volt. Harom hetig vereztem.
2018. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Nekem sem fájt maga a vérzés, nem volt görcsölés sem, viszont a vér mennyisége rengeteg volt, szinte óránként kellett az első hetekben betétet cserélni. Kb. 6 hétig tartott + 2 hétig még volt ilyen rózsaszínes folyásom.

Vasat szedsz? Én sajnos nem szedtem, szülés utáni nap 1x el is ájultam a sok vérveszteség miatt, kaptam infúziót, utána többet nem volt ilyen.

2018. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat olvastam utana de kiváncsi vagyok tényleg az őszinte tapasztalatokat nem csak a szép dolgokat.

Nem szedek egyenlőre vasat, mikortól kene elkezdeni szedni?

És nektek a mensi milyen erősségű volt/lett?

2018. máj. 17. 14:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt fájdalmas, de az első napokban elég intenzív. Aztán gyengült, de pár hét után megint megindult. Rendes menstruációm csak 10 hónap után lett újra, és szerencsére kevésbé fájdalmas volt, kevesebb görccsel, mint szülés előtt. És ez a mai napig így van.
2018. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem a menstruàcióm elég erős, az első 2 nap vastag tampon + éjszakai betét, így talán 2-3 órát kibírok, éjszaka is többször csere. Meg persze görcsölök.

Azt hittem szülés után még rosszabb lesz. De alig véreztem, 3-4 napig elég volt a sima allways betét, utána 5 hétig tisztasági betét. Görcs sem volt, szoptatáskor sem, a hasam két hét után lapos volt, meg sem éreztem, ahogy visszament. Egyedül a gátsebem fájt pár napig, de az sem volt vészes, simán tudtam vele ülni, menni.

Úgy tűnik akkor szerencsém volt ebben.

2018. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem volt sok és nem is fájt. Ellenben anyukám utánam 10 hétig ömlött. 😕
2018. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Nekem fájni nem fájt maga a vérzés miatt, bár nekem rendes menzesz alatt sem. Szoptatásnál viszont az oxitocin miatt én is görcsöltem, ahogy ment össze a méhem. Ez a vajúdási fájáshoz hasonlít, csak nyilván annyira nem erôs. Bár az orvosom nekem is mondta, hogy az elsônél fáj a legkevésbé.

Szerintem ez is teljesen egyéni, mint a szülés úgy általában.

2018. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Szülés után sokkal erősebb a vérzés mint menstruációkor kb mint a legerősebb napon ha nem cserénél betétet egész nap csak 1 óra alatt lesz annyi, nem véletlenúl kell tena extra. Ami fáj az a gátseb nem tudsz rendesen ülni csak oldalra dőlve de ez sem feltétlrnül igaz mert mindkét szülésemnél volt gátmetszés és a mádodiknál nem volt gondom az üléssel. A szülés eléggé legyengít majd meg a vérveszteség és a gátmetszés vagy a szakadások amiket összevarrnak nem valószínű hogy szaladgálni fogsz szülés után. De pár nap alatt jelentősen javul a helyzet. Lehet kétni cataflant az nekem nagyon sokat használt.
2018. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok biztató és őszinte tapasztalatokat.

Remelem én is a szerencsésebbek köze fogok tartozni és nem a görcs meg a vérzés lesz erősebb hanem én.

Utolsó kommentelő: sajnos nehéz esett vagyok ugyan is az összes fajdalomcsillapitora allergiás vagyok

2018. máj. 17. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!