Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy alakult ki az a szokàs...

Hogy alakult ki az a szokàs Magyarorszàgon, hogy szülés után 3 napot a kòrhàzban kell lenni?

Figyelt kérdés
2023. jún. 16. 21:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%

Ez nem szokás, hanem orvosi protokoll. A csecsemő vizsgálatai, megfigyelése, az első szoptatások megtanítása, napi rutin megtanítása; az anya állapotának ( varrás, gyerek köldökcsonk állapota, stb.; beindult-e a tej, egyebek.megfigyelése, stb.

Az nem úgy van, hogy szülsz és aztán a gyerekkel odébb állsz.

Császárral voltam bent 83-ban 7 napig.

2023. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%

"Az nem úgy van, hogy szülsz és aztán a gyerekkel odébb állsz."

Hát de, egyre inkább így van, ha minden rendben a gyerekkel is meg a mamával is. Olcsóbb, ha otthon lábadoznak.

2023. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
59%

Na akkor en elmondom az igazi okot, 3 nap utan kapnak penzt a szulo no utan, addig nem.

Hogy ez miert alakult igy, passz. De mas orszagokban meg siman “kirugnak” 24 ora utan a korhazbol es azert nagyjabol ez mukodik is.

Minden, amit az elso felsorolt, szamomra rejtely, hogy miert ne lehetne ugy csinalni, hogy nem kell bent fekudni.

Vissza lehet menni vizsgalatra, babat is vissza lehet vinni, stb.


Amugy van nalunk is ambulans szules, tehat jogod van hazamenni a babaval 24 ora utan, ha termeszetes szules volt es minden rendben ment, csak ezt nem igazan szeretik,mert akkor nem jar penz utanatok. En is igy akartam szulni, igy korbejartam a temat, csak vegul nehez szulesem lett, vert is kaptam, igy nyilvam nem mehettem.

2023. jún. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%

Újabb keletű dolog, ha azt nézed, hogy nagyanyáink otthon születtek, mondjuk nekem fiatalabb rokonaim is.

Ennyi idő kényelmes a kórházi megfigyelésre, plusz a pénzt is ennyi idő után kapják, ha természetes szülés.

De szó nincs róla, hogy ez elsődleges szokás lenne. Egy szokás a sok közül, mellesleg mindenkinek van beleszólása.

2023. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
85%

Mert így fizet az állam a kórháznak a legtöbbet: ha legalább 72 órát bent van a páciens.

(Ezzel trükköznek is: pl. mikor 6 éve tb alapon inszemem volt a megyei kórházban, aminél ugye az ember max 1-2 órát fekszik, és távozik, ott papíron 3 napig feküdtem bent. Gyakorlatilag meg nem. De a zárójelentésért vissza kellett menni.)


Amúgy amikor anyám szült, a '80-as években, még 5 nap volt a szülés utáni bentlét, pedig nem császárral szült. Azok még tovább voltak asszem.

2023. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%

3-as!

Azért, mert minden gyermekorvosi vizsgálatot, valamint az első kötelező oltást nem lehet azonnal megejteni. Valamint a napos újszülöttel rohangálni. A mellettem fekvő anyukának másnap erős vérzése lett, kiderült, bent maradt valami a lepényből.

2023. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%

Mert a korhaz igy kap penzt a paciens utan. Korhazban dolgoztam, ez igy van, csak a nep nem tudja.

Most Nyugat Europaban dolgozom korhazban, normal szulesnel aznap, csaszarral masnap lehet menni haza ( ha nincs gond ).

Csaszarral szultem, csaszar utan 30 perccel hoztak a grillcsirket, 1 ora utan setalgattam. Masnap reggel mentunk haza.

2023. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

"a korhaz igy kap penzt a paciens utan"

De ez miért így van kitalálva?

2023. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
42%
6-os erdekes, mas orszagban meg lehet csinalni ? Csak a vezeto nagyhatalom Mo.-n nem tudjak ?
2023. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
52%

Szokás?


A szüleink 5 napot császàr esetén 8-at voltak benn..

Korábban többet.



Most a covid előtt 72 h után kapta meg a kórház a pénzt..



Amúgy a covid óta egyre több helyen csak 2 napot kell benn lenni.


A legtöbb esetben a baba miatt kell maradni, ha besárgulna..

Anyuka mehetne Isten hírével..

2023. jún. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!