Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a vízben...

Mi a véleményetek a vízben szülésről? Született már így gyereketek, vagy tervezitek, hogy így szültök?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy kényelmesebb, kevesebb fájdalommal jár, és a babának is kisebb sokk, hogy vízbe érkezik, nem egyből a szárazra.

2023. jún. 25. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Engem is érdekelne, mert jókat hallottam róla.


Olvastad már a Vízimajom-elméletet? Egyes kutatók szerint az ősember evolúciója során volt egy időszak, amikor életünk nagy részét a vízben töltöttük és ott is szültünk. Ezért vagyunk csupaszok és van olyan zsírréteg a bőrünk alatt, mint a vízilónak vagy a delfinnek.

2023. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Engem nagyon érdekelne. A harmadik babámat szeretném otthon, medencében szülni, ha minden adott lesz. Benne vagyok egy otthonszüléses csoportban, ott szinte mindenki így szül és olyan jó történeteket írnak. Nagyon szeretnék már egy természetes, pozitív szülésélményt.
2023. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Az otthonszülő nőknek nagyon jó emlék a vízben szülés. Ha terveznék még gyereket, szívesen szülnék vízben.
2023. jún. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Én vajúdni próbáltam kádban, mert arról is csupa jót hallottam. Nagyon rossz volt.

Nem kaptam levegőt a meleg víztől, nem tudtam kényelmesen ülni a kádban sehogy, a fájásokon nem segített semmit.

Nekem. Ettől még másnak működött. Nem lehet előre tudni szerintem.

2023. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Vajudni próbáltam benne. Hát nekem is borzalmas volt. Nem talaltam a helyem, fulladtam. Még panikrohamom is lett.
2023. jún. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a forró vízben vajúdás "jó" volt bár igazából borzalmasan fájt ott is mint mindenhol, de egy fikarcnyival jobb volt azért mint csak simán fekve, igazából valtogattam a kádat és amikor már nagyon melegem volt akkor a sima ágyat oldalt fekve felhúzott lábakkal, sehogy máshogy nem volt elviselhető. De maga a szülés nekem valamiért gusztustalan lenne a vízben, hogy ott úszik a vér meg mindenféle egyéb olyan dolgok,amik egy szülésnél jönnek ki alulról és amikben nem szeretnék egy percig sem megmerülni.
2023. jún. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Szárazföldi emlősök vagyunk, szerintem nem természetes számunkra, hogy vízbe szüljünk bele egy gyereket. 🤷🏻‍♀️
2023. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Attòl fèlnèk hogy megfullad a gyerek.
2023. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok venne, hogy sokaknak szuper élmény és megkönnyíti a szülést, tök jó, ha van erre lehetőségük.

A magam részéről pár sorozatnyi vízben szülős fotó után kiráz a hideg attól a véres-kakis-zavaros víztől, amit láttam, szóval ez nem az én műfajom. Tudom, hogy a szülés ezekkel jár, de lepedőt sokkal egyszerűbb cserélni.

2023. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Én vajúdni kádban vajúdtam, de a kitolást nem ott szerettem volna. Pont azért, amit többen írtak: nem akartam a véres, trutyis vízben lenni.


Nekem a szülésnőm azt mondta, hogy a vajúdás alatt mozogjak, amennyit csak tudok és bírok. A kádban nekem ezt sokkal könnyebb volt kivitelezni, kb. súlytalannak éreztem magam. Ott is fájtak a fájások, de valahogy könnyebben birkóztam meg velük, mint az ágyon, labdán.

2023. jún. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!