Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás alatt ehetek szőlő...

Vajúdás alatt ehetek szőlő cukort?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem ajánlott az evés ivás vajúdás és szülés alatt,de tudtommal energiát ad a szóló cukor,valaki próbálta közben?

#szülés #Szőlő cukor
2023. jún. 28. 14:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Én azt ettem vajúdás közben, amit durvább hegyi túrákon szoktam: tasakos gyümölcspürét és gyümölcslevet. Erős fizikai igénybevétel alatt mást nem igazán tudok megemészteni. A szőlőcukor is működött volna.
2023. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
35%

Nem a sima császár miatt nem lehet enni, hanem amiatt, ha altatásos műtétre lesz szükség, ami általában pont nem császárnál, hanem természetes szülésnél szokott előfordulni, ha bent marad a méhlepény egy darabja.


Altatásnál lélegeztetni kell és ha lélegeztetés közben beindul a hányás azt a lélegeztetés visszanyomja a tüdődbe és ott helyben megfulladsz, miközben a gyomorsavad szétmarja a tüdőd, úgy, hogy semmit sem tudnak tenni érted.


Röviden összefoglalva altatás os műtét előtt egy szendvics az ember életébe kerülhet.

Infúzión keresztül lehet kérni cukrot (legalábbis nem szülés, hanem műtét előtt amikor rosszul voltam az éhezéstől én kértem és kaptam is cukros infúziót, rögtön jobban lettem)

2023. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

12, oké ezt rosszul tudtam, azt hittem a császáros altatás miatt tiltják az evést

De az ivást még mindig nem értem..kiizadja az ember.

És mégis menyni ennek az esélye hogy HA ez meg ez történik ...máshol miért nem paráznak rá ennyire? Gondolom valami előjele csak van..

Én megfigyelésen voltam csak a szülőszobán, nem idnult be a szüles , de már órák óta nem ittam, a megnézium infúziótól majd meggyulladtam, alig ihattam pár kortyot, rosszul lettem. Ennek semmi értelme.

2023. jún. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Én vittem, de eszembe sem jutott enni. Amit otthon ettem, azt is kihánytam. Igaz, gyors szülésem volt.
2023. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon elavult nézet, hogy nem ehetsz szülés alatt.

Szülészeten dolgozom, nálunk szabad inni-enni végig bármit, ami jól esik. Kell az energia.

2023. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
64%

Persze, normális helyen lehet. Sok a szőlőcukor mellett olvadó csoki vagy hasonló is jól jön.


Két kórházban szültem már, mindkét helyen engedték az evést és az ivást, utóbbit kifejezetten kérték. Sajnos az első szülésem elhúzódott és a második felében annyira hányingerem volt hogy nem ittam, na a szülés után rottyon is voltam. A másodiknál erőltettem az ivást, sokkal jobban viseltem. Ja és szülés után fél órával én úgy zabáltam mint egy disznó:-D de így volt jó, saját lábamon mentem utána osztályra és három nap múlva az egész egy emlék volt.

2023. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ehettem, nem is ihattam egyiknél sem, szóval nem tudom, használ-e, de egy próbát megér.

Ha lenne még egy, tuti, hogy leszarnám, ki mit mond, és ennék, ha éhes lennék. Ahogy írta is valaki, van akinek meg az éheztezéstől, szomjaztatástól lett baja. Nekem lett, és sajnos nem egy kis ájulás.

2023. jún. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kórház listán is rajta van a szőlőcukor...


Én vittem is, de csak akkor ettem belőle, mikor vajúdás közben behánytam, hogy elvegye a hányás ízt.

2023. jún. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem szinte "leszidott" a szülésznő, hogy nem vittem be a szülőszobára a szőlőcukrot, meg óranként rászólt a férjemre, hogy itasson.
2023. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
68%

#12

A "hanyatló" nyugaton is visznek a vajúdó anyukáknak szendvicset, ezek szerint veszélyeztetik az ember életét. 😯🙃

2023. jún. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!