Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés konizáció után?

Szülés konizáció után?

Figyelt kérdés
Volt másfél éve egy loop konizációm. Akkor még másik orvoshoz jártam. Most a terhességem elején mondtam ezt a dolgot az orvosomnak, csinált akkor még egy citológiát és mondta, hogy mivel ez is jó lett, el is felejthetjük ezt a dolgot. Kérdeztem a szülésről is akkor, azt mondta, előfordulhat, hogy nehezebb a tágulás, de nem szoktak emiatt programcsászározni. Azóta szerintem ő tényleg el is felejtette, hogy nekem volt ilyen műtétem. Hamarosan szülök. Megemlítsem neki azért szülés előtt még? Bár már lehet, hogy addig nem is lesz több vizsgálat...Vagy amikor bemegyek szülni(eleve lehet, hogy másik orvos lesz)? Aki konizáció után szült, minden rendben ment?

2023. júl. 5. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem külföldön volt konizációm, annyiban különbözött a terhes gondozás,hogy 2x megnézték a méhnyak hosszát plusszban. Igazából nekem annyit mondtak,hogy általában nem szokott problémát okozni, nem indokolt a császár emiatt. Egyébként nekem épp ellenkezőleg alakult, a tágulásból semmit sem éreztem, elfolyt a magzatvíz,45 perccel később értünk be és vizsgáltak meg, egyből mentem a szülőszobára,mert teljesen ki voltam tagulva. A kitolás sokáig tartott, de igyis összesen 3 és fél óra volt az egész.
2023. júl. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell említeni, mert ha vizsgálják a méhszájat, úgyis érzik. Nekem terhesen volt loop konizációm, nekem is ezt mondták, hogy lehet lassabb a tágulás, de alapvetően nem császárindok.

Végül császár lett, de nem a méhszáj miatt. Hanem a gyerek magára tekerte a köldökzsinórt, ami nem engedte kibújni.

2023. júl. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor nem is izgulok ezen. Remélem nekem is gyors szülésem lesz. 😀
2023. júl. 6. 07:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!