Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagy súlyú baba miatt lehet...

Nagy súlyú baba miatt lehet kérni a császárt?

Figyelt kérdés
Első babám 4500 grammal született, sikerült természetesen megszülni, de nagyon nehéz volt. A kitolás 1,5 óra volt, és azt hittem ott maradok, persze szanaszét is repedtem. Szerencsére teljesen felgyógyultam belőle, de hiába szeretnénk második babát, a szülés miatt nem merem bevállalni. Családi genetika a nagy baba, férjemmel mindketten magasak is vagyunk, szóval biztos a második baba ugyanilyen nagy lenne. Emiatt lehet kérni a császárt? Indokolt lehet?
2023. júl. 14. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nem császárindok, de bármit meg lehet beszélni az orvossal.
2023. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Szerencsére nem indok a császárra. Az első lányom 3,5 kilóval született 3 hétig alig tudtam menni. A másik 4,5 kilóval 55 centivel, 5 nap után vezettem.

Szerinted mennyivel lenne jobb egy nagy hasi műtét ahol mindent vágnak a hasadon???

2023. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

2#

Nem mindenki tud egy ekkora babát könnyen megszülni. Szobatársam 19 órát vajudott mire bevittèk csaszárra mert nem tudott megszületni a baba.

Engem is császároztak, aznap mikor hazaengedtek az ötödikről gyalog mentem le.

2023. júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
De honnan tudja hogy a másodikat nem tudja megszülni? Jós vagy mi? Az első után én sem gondoltam hogy ekkora babát sikerült bármi probléma nélkül. Ha program császárt szeretne a félelmei miatt, ami orvosilag nem ad indokot akkor menjen magán kórházba. Ott tárt karokkal várják...
2023. júl. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Szörnyű, hogy Magyarországon nem dönthet arról a nő, hogy hogyan akar szülni.

Kérdező, nekem 2021-ben elegendő indok volt császárra, hogy nagy a baba, de nekem az első is császár volt 2019-ben, mert akkor rossz helyen volt a lepény. Nyugodtan beszéld meg az orvossal, vidd el a leleteidet, mindent, mindent meg lehet oldani.

2023. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Derjaderja ***** válasza:
69%

Nekem a lányomnál felajánlották, de én 163 cm vagyok, ő 4,5kg volt, körbejártak minket a csecsemőosztàlyon, amikor a karomban volt, hogy mégis hol volt bennem ez a gyerek :)

(Amúgy én végül indítast kértem, de szívhang eltérés miatt gyorsan császár lett, mondjuk nem bántam annyira).

2023. júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez max a 30 x-edik héten derül ki, hogy milyen súlya lesz KÖRÜLBELÜL.

Erről meg csak annyit, hogy nekem végig hatalmas számokat mondtak, erre megszületett hirtelen 37 hetesen két és fél kilóval...

2023. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Derjaderja ***** válasza:
80%
Azért nem csak ultrahang létezik, hanem fizikális vizsgálat is, főleg a végén, főleg ha kevesebb már a magzatvíz.
2023. júl. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Koleganőm is császározva lett nagy baba miatt,ő 160 cm 55kg,a kicsi meg 4kgs volt..
2023. júl. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Én 156cm magas vagyok,4kg babám született császárral. Nálunk nem a súlya volt az ok, hanem a kórházi protokoll , első gyereket farosan nem engednek szülni. Ha rendesen helyezkedik az orvos szóba sem hozta volna a császárt.

De biztos találni orvost akivel lehet őszintén beszélni a félelmekről.

2023. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!