Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Császár után darabok? Kis...

Császár után darabok? Kis súlyú baba szopi? Mikor lesz 2 kg?

Figyelt kérdés

Császár után 6. nap (ma) 2x véres nagyobb darab jött ki, a 2.-at éreztem jobban, kellemetlen volt úgymond ki kellett nyomni.Azóta nem volt újabb.

Másfél kg-val született a kisfiam inkubátorban van még, az igaz h még kisebb és gyenge azért szopik nehezen/elengedi a bimbót, kicsúszik a szájából?

Akinek hasonló méretekkel született babája (1560 g és 44 cm) mennyi idő alatt érte el a 2 kg-ot?

Köszi :)



2017. okt. 10. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Darab nekem is volt,nagy tenyérnyi,úgy kellett "kimyomni" nekem is. Azt mondta a dokim,véralvadék,normális. Én is nagyon megijedtem. A húgomnak is volt.


A kérdés 2. felénél nem tudok segíteni.

2017. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 1470 grammal született, nem engedték, hogy szoptassam, csak fejhettem neki a tejet végig amig bent voltunk.1 hónap alatt érte el a 2300 grammot, de mivel az elejétől nem engedték a szopit, nem is igazán indult be a tej, nem is volt sok.
2017. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 1830g/43cm született.21 napig voltunk a kórházban. Először azt mondták, hogy 2500g alatt nem engedik haza, végül 2300g-al hazamehettünk mert tél volt és kezdődött az influenzás időszak így jobbnak látták ha nincs annyi ember körülötte.
2017. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezek a darabok szerintem nem normálisak, legalábbis nekem nem volt, beszélj a nödokiddal.

A baba azért nem tud szopni, mert gondolom koraszülött és nem alakult ki nála megfelelően a szopáshoz szükséges izomzat, képesség, kis idő múlva javulni fog. Szerintem hetente 100-200 grammot kellene híznia, ha jól emlékszem, de születés után visszafogy, azt is számold bele.

2017. okt. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem a 2. Nap volt kicsit erősebb és darabosabb de a 6. Nap már csak alig volt a tisztasági betét elég volt.

A lányom 2 kilóval született de nálam is nehezen szopizott az elején. A bimbóvédő sokat segített azt jól be tudta kapni. Talán 1 hónapig úgy szopizott azután el tudtuk hagyni. Érdemes fejni, hogy ingereld és úgy nem apad el.

2017. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
A szopihoz tudok csak hozzaszolni, ido, meg megtanuljak, a fiamat az elejen rengetegszer kellett mellretenni egymas utan, mire vakuumot tudott kepezni, pedig atlagon feluli sullyal szuletett (4,3 kg), nala az segitett, hogy egy hatarozott mozdulattal rairanyitottam a fejet, volt, hogy 5-6x, vagy akar 10-15x is kellett probalkozni az elejen, es mindenki masnak ki kellett mennie a szobabol sokszor, hogy sikeruljon.
2017. okt. 11. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A darabos vérzésre az én dokim mindkétszer azt mondta, hogy ha 5Ft-osnál nagyobb, akkor irány a kórház.
2017. okt. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Érdekes a vérzés, mert császár után pont kevesebb vér szokott lenni, ugyanis jobban kitisztul már a műtét alatt a méh.

Mindenképpen szólj az orvosnak.

Az én babám 36 hetesen született, 2660 g volt, de mégis nagyon nehezen tanult meg szopni. Egyszerűen nem volt elég nagy a szája ahhoz, hogy rendesen be tudja kapni a bimbót, és gyenge volt ahhoz, hogy akár percekig szopni tudjon.

Kapott tápszert is a kórházban, mert 2 nap alatt 20 dkg-ot fogyott.

Én fejtem is, kaptam a kórházban egy profi gépet, amin előre beállított programok voltak, így is 4 nap alatt indult be a tej. Sokáig pótoltam a szopcsit lefejt tejjel, teljesen csak 3 hónaposan álltunk át a kizárólagos szopásra.

2017. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Császár után vérhigitot kéne kapni, pont az ilyenek ellen. Mindenképp beszélj az orvosoddal, mert ez így nagyon veszélyes!
2017. okt. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Érdekes..nekem magándokim volt,főorvos. Tenyérnyi darab jött ki,de azt mondta,semmi baj. Vérhigítót se kaptam...
2017. okt. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!