Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első vagy a második szülést...

Az első vagy a második szüléstől félsz/féltél jobban?

Figyelt kérdés

Általában (az én tapasztalatom szerint) inkább többen a másodiktól félnek jobban, mert már tudják, hogy mire számíthatnak.

Ti hogy vagytok, voltatok ezzel?


2023. aug. 12. 18:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
A másodiktól, de az sokkal könnyebb volt :).
2023. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Elsőtől, de az se volt nagy félelem. Inkább csak izgultam. A másodikat már nagyon lazán vettem. (Mondjuk ehhez kellett egy jó fej szülésznő is.)
2023. aug. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A másodiktól. Rettenetes volt az első. Pedig mindenki mondta, persze rossz de ki lehet bírni. Hát én nem tudom vagy én nekem voltak extra fájdalmaim vagy gyenge a fájdalomküszöböm.
2023. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon az elején vagyok a 2.terhessegnek, de már most jobban félek mindentől.
2023. aug. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

A másodiktól most jobban, mert vannak rossz emlékeim.

Elsőnél direkt nem néztem meg olvastam utána semminek, hogy ne idegesítsem magam feleslegesen előre.

Egy szülésznő ezért még le is b*szott, hogy én miért nem néztem utána ennek meg annak. 🤦🏻‍♀️

2023. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Folyt.:

Máskor meg az a bajuk, ha az emberek netről tájékozódnak...

2023. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Masodiktol, mert az elso rettenetes volt.


Most is meg nem eldontott, mert az elejen vagyok a terhessegnek, hogy kerjek inkabb csaszart (nyilvan csak maganban) vagy sem.

Tudom, a csaszar se konnyebb. De amit ateltem az elsonel ( termeszetes szules, de a baba vegul elakadt, aztan nagy nehezen konyoklessel, vakuummal kiszedtek, de eltort a kulcscsontja).


Brutalis seruleseim lettek, 2 oraig varrtak es a verzes se allt el, ezert a mehem is atmostak haromszor. Mindezt ugye ebren, azt a fajdalmat nem tudom leirni, foldontuli volt, meg a szulesnel is rosszabb, pedig az se volt piskota. 2 bordam elrepedt a konyokles, nyomkodas miatt.


Szoval az en esetemben megfontolando a csaszar. Rosszabb is lehetett volna, pl a baba oxigenhiany miatt serul…ez szerencsere egyelore ugy nez ki, nincs igy ( mar 2 eves), de lehetett volna.


Szoval felek nagyon.

2023. aug. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőtől azért féltem, mert még nem tudtam, mi vár rám. A másodiktól azért, mert már tudtam. Nehéz összehasonlítani a kettőt, mert a para mindkettőnél megvolt. Amiatt viszont, hogy volt már tapasztalatom a szüléssel, és a babázással is, a másodikat már könnyebben átvészeltem, szóval inkább az elsőt mondom ijesztőbbnek.
2023. aug. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

#7


Bakker, nem csodalom hogy félsz, ez elég kemény sztori, ahhoz képest az én szülésem piskóta volt, pedig belőlem is kinyomták a gyereket, és én is földöntúlinak éreztem a fájdalmat.


Amúgy ha lenne 2. én tuti attól félnék jobban, de nekem nem lesz az biztos. Nem is értem hogy lehet hogy valaki ezt többször meg akarja csinálni.

2023. aug. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Elsőtől, mert fogalmam sem volt, mi vár rám. Másodiknál már tudtak kb mire számítsak.
2023. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!