Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek Pécsen is?

Szülhetek Pécsen is?

Figyelt kérdés
Nagykanizsai a lakcímem,de a tartózkodási helyem Pécsen van. Kanizsára járok orvoshoz, mert ott dolgozik édesanyám, aki sok mindent el tud nekem intézni, ott csinálták a laborokat stb. Ennek ellenére Pécsen szeretnék szülnky itt jobb a szülészet.

2023. aug. 14. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudnod kell, hogy nem igazán szeretik ha nem oda jártál.
2023. aug. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
17%

Haaaaat. Bp-n belul meg keruleten belul is elkuldenek a francba, mert nem helyileg illetekes vagy, hiaba fontos a dolog.


Ez olyan mintha Bp-rol Kecskemetre menne valaki szulni.


De ha van tartozkodasid akkor kotelesek ellatni Pecsen IS meg Nagykanizsan IS. Szoval igen, szulhetsz Pecsen.


Azt nem tudom milyen faluk kozotti diszkriminacio van videken, konkretan Pecsen. Melyik falu utalja a masikat meg ilyenek. Lehet igaza van, es hiaba jogosan mesz oda szulni, rossz szemmel neznek rad. Videk masabb mint BP. Itt ha mondjuk az I. keruletben lenne az allandod a tartozkodasid meg a XXI. keruletben, le se szarjak hogy mi van elvegzik itt is ott is es nincs diszkriminacio.


De videken mar el tudom kepzelni, hogy az egyik fuj Fideszes a masik meg fuj Marki Zayos a harmadik fuj Momentum.

2023. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2#


A probléma elsősorban az, hogy Mohácson bezárt a szülészet, terhesgondozás nőgyógyászati ellátás és nőgyógyászati műtétek vannak, de szülni Pécsre kell menni.

Nos emiatt igencsak még jobban futoszalag lett Pécs..

2023. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
22%

3


Na errol beszelek, hogy BP-n a TV-ben hallasz hirt hogy hova menjenek emberek meg ilyenek, de kisebb falvakban pont eljon a szules ideje es akkor derul ki hogy Pecsre kell menni ami 2 - 3 orara van kocsival es itt ott dugo van.


En nem vagyok videki csak ezert irom, mert gondoltam hogy lesznek fennakadasok mint pl diszkriminacio. De akkor ezek szerint korhazi reszlegek is bezartak egyes helyeken, errol nem tudom hogy lehet tajekozodni idoben igy hogy mondjam... videkebb-videken... Mert Debrecen meg Gyor meg Szeged/Pecs oke, de Nagykanizsa, Mohacs azok mar videkebb-videk.

2023. aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pest megyei állandó lakcímmel, pécsi tartózkodási hellyel kezdtem a terhességem. Nem volt gond, bár többször is megkérdezték, miért nem a lakcím szerinti helyre járok. Ilyenkor elmondtam, hogy azért, mert Pécsen élek. Aztán a terhesség alatt teljes mértékben átjelentkeztem Pécsre, mert a baba lakcíme az anya állandó lakcíme lesz, és nem akartam ebből kavarodást, ugyanis volt már ilyenből adminisztrációs probléma a családban.


Érdemes egyébként pécsen is elmenni orvoshoz, lehetőleg olyanhoz, aki itt dolgozik a klinikán (pl Molnár Gábor), hogy nst-re itt járj. Gondolom 38 hetesen nem fogsz Nagykanizsára autókázni vizsgálatra.

Futószalag nincs, de van, mikor teltházas a szülészet. Igyekeznek megoldani a helyzetet.


Lépj be az Anyukák, akik pécsen szülnek fb csoportba, ott vannak klinikai dolgozók is, segíthetnek időpont kérésben, vannak naprakész infok.

A klinika pedig újra tart személyes szülőszoba bejárást, hasznos, hogy tudd, hogyan működik a hely, mik a lehetőségek.

Pálfi Betti szokott tartani szülésfelkészítőt, ő a csecsemős főnővér, nagyon hasznos infokat mond el a szülés utáni kórházi napokról.

2023. aug. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"de kisebb falvakban pont eljon a szules ideje es akkor derul ki hogy Pecsre kell menni ami 2 - 3 orara van kocsival es itt ott dugo van."


Ez baromság. A terhesgondozás alatt minden kismamának elmondják, hol szülhet, nem akkor derül ki, mikor jön a baba. Mindenki tudja a környéken, hogy Mohácson nincs szülészet. Ne írj ostobaságot, ha fogalmad nincs róla, mi a helyzet.

Gondolom te írtad a korábbi fideszes blődséget is. Nincs ilyen.

2023. aug. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Èn kistarcsán szültem. Ott volt hogy elküldtek egy kismamát akinek beindult a szülès, mondván hogy csak ideiglenes lakcíme van, ès a terhesgondozást az állandó lakcímèn csináltatta. Van mikor kèrnek igazolást a vèdőnőtől, hogy tènyleg az ideiglenes lakcímeden tartozkodsz.
2023. aug. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%

6


Nem. En is laktam falun eveket, ugy megy a pletyi-metyi mint a forma1 meg ugy is ha nem is beszelsz senkivel, tavoli rokonaim is plety-metyiznek errol a szomszedrol arrol, pedig a tulso vegen el a falunak/kisvarosnak.


"A terhesgondozás alatt minden kismamának elmondják, hol szülhet, nem akkor derül ki, mikor jön a baba. Mindenki tudja a környéken, hogy Mohácson nincs szülészet"


Szerintem ilyen hulyeseggel ne jopofizz. Oda mehetsz szulni ahol van allandod vagy tartozkodasikd, ezt az 5-os valaszolo kommentje is alatamasztja. Mind a ketto ervenyes. Egyik haverom is igy van. Fogorvoshoz Gyorbe megy mert olcsobb, Pesten meg borgyogyaszat TB-re.


"De akkor ezek szerint korhazi reszlegek is bezartak egyes helyeken, errol nem tudom hogy lehet tajekozodni idoben igy hogy mondjam... videkebb-videken... Mert Debrecen meg Gyor meg Szeged/Pecs oke, de Nagykanizsa, Mohacs azok mar videkebb-videk."


Ezt irtam. IDOBEN TAJEKOZODONI, nem azt irtam hogy Mohacson lehet szulni. Hol irtam hogy lehet szulni Mohacson ember? Az a valaszom hogy korhazi reszlegek bezartak egyes helyeken egy elozo kommentre a reflektalasom ha tudnal olvasni.


Egyebkent ha errol vitatkozni akarsz, akkor a 2-essel vitatkozz tojaskam, mert o irta szo szerint hogy a szuleszet bezart Mohacson. Tehat van szuleszet, csak bezart, lehet ujranyitjak majd fogalmam sincs, de neked se. Mi olyan nehez ebben?


Szoval csond legyen ha csak a feszkot akarod terjeszteni. Es ne akarj felrevezetni hogy valami fideszes baromsagot is en irtam. Nem irtam semmi olyat. Videken van ilyen, eltem ott. Ha tetszik ha nem. Sajnalom ha nem tetszik ez van. BP-n ez a tarsashazakbnn nyilvanul meg, ha egyaltalan.


Tobbi kommentedre nem valaszolok csak veszekedni akarsz.

2023. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!