Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után miért vágnak...

Szülés után miért vágnak gátat? Miért nem hagyják, hogy a baba jöjjön a legtermészetesebben?

Figyelt kérdés

Ha ki tud jönni anélkül, hogy metszenék, akkor felesleges művelet a gátvágás, nem?

Ha pedig nem fér ki anélkül, akkor meg úgyis utat tör magának a baba és átszakítja. Akkor meg ígyis-úgyis ugyanaz a végeredmény.

A fentieket figyelembe véve mi értelme van metszést alkalmazni?



2023. aug. 23. 12:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem utána vágják, hanem elötte.


És azért, mert egy szakadás sokkal problémásabb, mint az összeöltése, hogy ne maradjon nyoma, mind az utólagos gyógyulása.

2023. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha pedig nem fér ki anélkül, akkor meg úgyis utat tör magának a baba és átszakítja


ez pont olyan, mint a dobhártya. Az is átszakadna, ha tele a gyerek füle, mégis szúrják...


Csak mindkét esetben a metszés éles szélű, ideális helyen történik, így a gyógyulás jobb és gyorsabb. Mert ha szakad, a leggyengébb helyett, összevissza, sokkal durvábban hegesedne utána.

2023. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyi értelme van, hogy ne végbélig repedjen szét, elég komoly egészségügyi kockázatokkal jár ha a végbélig szakad. A vágás kontrollált. A rutin gátmetszés nem jó, hogy nem várnak csak vágnak, biztos ami biztos alapon. De a legjobban kísért és háborítatlan szülésnél is akadhat olyan komplikáció, amikor szükséges.
2023. aug. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Gátvédelemmel szerettem volna szülni, ami működött is két, három tolásig, de mindig visszacsúszott a baba. Akkor döntött úgy az orvos, hogy metszés lesz. Szép vágásom volt, könnyen varrta össze. Ha hagyja, hogy szakítson, sokkal nehezebb a gyógyulás, lassabb is, illetve nagyobb a kockázata a fertőzésnek is...
2023. aug. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

"Akkor meg ígyis-úgyis ugyanaz a végeredmény."


Hát nem éppen. Sztem nem mindegy, hogy vágnak vagy reped... ki tudja, meddig.

Az elsőnél az orvos kijelentette, hogy biztosan lesz.

A másik kettőt sikerült gátvédelemmel szülni.

2023. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

Pedig elvileg jobb repedni, mert az természetes és normálisan forr össze, ezt egy rakat szülésznőtől, dúlától hallottam màr újabban.

Érdekes ezek után miért vàgnak szinte protokoll szerűen.

2023. aug. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6, jó nagy hülyékkel beszélgettél akkor. Szerinted egy véletlenszerű helyen történő, véletlen hosszúságú, cikkcakkos szakadás gyógyul jobban, vagy egy éles szélű seb? Ehhez szakembernek se kell lenni, elég a józan ész.
2023. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

Köszi, nem hülyékkel beszélgettem.

Anyuka ismerősöm is mondta, hogy a cikk-cakkos repedése valahogy jobban gyógyult, kevésbé fájt, mint a vágott gátsebe, ami után fél évig ülni is fájt neki.

Más amerikai vlogban is hallottam ezt a modernebb teóriát elhangozni, miszerint ha reped picit a gát jobb, mint ha bemetszik, mert nem egy egyenes mély vágásnak kell gyógyulni, hanem egy repedésnek.

Nyilván a végbélig repedés az már egy durva eset. Itt a gátmetszések protokoll szerű alkalmazásáról van szó, hogy hosszabb kitolás, pici repedéssel még mindig jobb, mintha ollóval bevágják.

2023. aug. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

nem egy egyenes mély vágásnak kell gyógyulni, hanem egy repedésnek


szerintem vádg el a kozed szikével, késsel, ollvóval, és bacc rá kalapáccsal, aztán gyere vissza.

2023. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

[link]


ezt küldd el annak a rakat dúlának meg szülésznőnek, mert úgy tűnik, kimaradt nekik a sebgyógyulás folyamata...

2023. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!