Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hányadik hét az, amikortól ha...

Hányadik hét az, amikortól ha megszületik a baba teljesen rendben van? Mikortól nem szàmít koraszülöttnek egy baba?

Figyelt kérdés
2023. aug. 16. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Betöltött 37.
2023. aug. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Betöltött 37 hét. mikor már nem koraszülött.

Ezt felülírhatja ha valamiért kis súllyal születik (akkor is koraszülöttnek veszik)

Az ikreim 35 hétre születtek. Teljesen egészségesen (nem volt tüdőérlelő injekció a terhesség alatt) Nem kellett légzéstámogatás kapniuk

2023. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Betöltött 37. hét amikortól nem koraszülött.


Ha korábban születik az, hogy teljesen rendben lesz-e meg attól függ bent hogy fejlődött. Előfordulhat olyan, hogy a koraszülés előtt már nem fejlődik úgy a baba ahogy kellene, így teljesen eltérő lehet két mondjuk 33 hétre született baba fejlettsége.


Én személy szerint 2 kisfiút is ismerek (már általános iskolások), akik 29. héten születtek, az egyiknek semmi más maradandó problémája nem lett, csak annyi, hogy szemüveges, senki nem mondja meg, hogy koraszülött volt, a másiknak mozgás problémái vannak, nagyon feszes az izomzata, emiatt a beszédén is hallatszik a probléma, nehezen tanult írni is, de értelmileg rendben van.

2023. aug. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még csak a 29.hetben járok, csak ma elkezdtem ezen gondolkozni.

Kicsit az van bennem, hogy mennyi ideig kell még biztosan bent maradnia, hogy rendben legyen.

Nem tudom miért, nincs aggodalomra okom semmi, csak szerettem volna tudni. :) köszi!

2023. aug. 16. 23:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Pécsen 35.héttől már nincs visszatartas,ha megindulna. 37.het már tökéletes :)
2023. aug. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!