Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinnal indított szülés...

Oxitocinnal indított szülés jobban fáj, mint a magától induló szülés?

Figyelt kérdés

2023. szept. 2. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%
Nem.
2023. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Igen
2023. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Kinek mi. Nekem nem indították, magától indult, viszont később kaptam oxit. Soha többé nem engedem meg, hogy adjanak.
2023. szept. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Másodjára sosem engedném. Egyből 2 perces fájásokat csinált, a kislányom szívhangja pedig csak zuhant.
2023. szept. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Hogyne. A természetes oxitocin teljesen más. A mesterséges beadásakor a fájdalmat semmi nem csillapítja. Fetrengtem kínomban, felkelni se bírtam. Lett is császár belőle délutánra.
2023. szept. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Tényleg függ attól, hogy mi a helyzet.


Nekem nem indított szülésem volt, mert elfolyt (elcsorgott) a magzatvizem.


Ha indították volna, akkor 3-5 cm-es tágulással ballonnal már jobban álltam volna.


Így 9 órán át folyt belém az oxitocin, mire a 3 cm-es tágulásig eljutottunk, mert fájásaim nem voltak (anyumnak három napig tartott az első szülése, nagyimnak valami kettőig és anyum tudom, hogy a végén 2-3 órát így is kapott oxitocint, úgyhogy nem bántam, hogy én rögtön kaptam) .

2023. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%

Az eslot inditottak a masodik spontan indult

Ugyan ugy faj. Nem volt kulonbseg

2023. szept. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Az első magától indult, a másodikat indították. Mindenkitől azt hallottam, hogy a 2. szülés alapból jobban fáj, hát nekem is így volt, hogy volt-e köze hozzá az oxitocinos indításnak sosem derül ki
2023. szept. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Határozottan.


Fiammal magzatvíz szivárgással mentem be, nem indult a szülés.

Birkot repesztettek, onnantól nyomatták is az ocitocint. 7óra alatt lett meg. Az a 7óra rgybefüggő fájások, pokol, szenvedés. Az életemért könyörögtem kb a 10.perctől.


Lányommal itthon kezdődtek a fájások éjjel. Reggelig csak nézelődtem, utána indultunk be. Simán be tudtam volna vezetni is 5perces fájásokkal 🤣 (20perc az út).

Korházba birkot repesztettek, ott lett fajdalmasabb a helyzet.

Ez a szülésem is 7óra volt az első fájastól, de itt ha 1 óra volt az, amire azt mondanán, hogy pokol volt.

2023. szept. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
Az elsõt nem indították, a másodikat indították magzatvíz szivárgás miatt. A fájásokban nem volt érdemi különbség, és mindkettô normál hüvelyi szülés lett. A második valamivel gyorsabb volt, ezért kevésbé fárasztott ki.
2023. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!