Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Arra vagyok kíváncsi, hogy...

Arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek az enyém egy normális szülésélmény-e vagy az a normális, hogy traumaként éltem meg. Most várandós vagyok újra és emiatt nagyon gondolkodom magánkorhazon. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Az egyik legjobb bp-i allami korhazban szultem 2 eve. Kivetelesen az az orvos volt ugyeletben, akihez maganban jartam gondozasra. Fel nyolckor reggel kezdodtek negypercesekkel a fajasok (elso baba), bementem a korhazba, haza akartak kuldeni, de az orvosom megvizsgalt es mivel mar tagultam, igy azt mondta ma szules. Delben elkuldott, hogy egyek vmi konnyut a varosban es menjek vissza burokrepesztesre kettore. Mar nagyon fajt, ugyhogy a ferjem kozeli irodajaban vajudtam. Visszamentem, ratettek egy orara ctg-re de mivel meg mindig nem volt szabad szuloszoba igy lekuldtek a majdani csecsemos szobamba egy mar megszult anyuka melle, hogy ott varakozzak. Fel hatig a ferjem nelkul egyedul vajudtam a mar megszult anyuka es a babaja mellett es nem nezett ram senki. Fel hatkor telefonalt a dokim, hogy mehetek fel mert van szuloszoba, de addig nem nezett ram senki. Kertem edat, de sajnos mar annyira ki voltam tagulva, hogy nem kaphattam. Majd 2 oraig mar a szuloszoban vajudtam egy labdan a ferjemmel, de mikor beindultak a tolok azt mondtak meg szulnek elottem, ugyhogy lihegjem el a fajasokat. Vegul mikor hetkor jott a doki gyorsan megvolt a burokrepesztes; egy csomo oxitocin, gatmetszes es 20 perc mulva meglett a kislanyom. Masnap meg megvizsgalt a dokim, mert nem emlekezett, hogy a kapkodasban bennem hagyta-e a tampont varrasnal, ugyhogy felnyomta a kacsat a friss gatsebemre. Nagyon fajt. Ennyi. Igazabol ami nekem nagyon faj ebben az az orakig tarto kiszolgaltatottaag, hogy egyeudl vajudtam a ferjem nelkul, senki felem se nezett es hogy lecsusztam az edarol emiatt. Szerintetek ez milyen szuleselmeny?

2023. szept. 12. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Kis magyar valóság: sosem volt szabad szülőszoba.

Sajnos ez most is ugyanúgy előfordulhat.

"Az egyik legjobb bp-i allami korhaz" = legjobb hírű, legfelkapottabb -> legzsúfoltabb


Lehet, hogy jobban jártál volna egy kevésbé felkapottal.

De ezeknek a problémáknak a biztos kikerülése valóban a magánkórház lenne.

2023. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy rossz szülésélmény, de sajnos nem egyedi.
2023. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos, sok helyen probléma, hogy nincs elég hely és elég személyzet. Tudom, ez rajtad nem segít, csak hogy ez sajnos ilyen.
2023. szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Normálisnak semmiképp nem mondható, mert ha egyszer felvesznek az osztályra, akkor te hivatalosan ki nem teheted a lábad onnan, amíg nincs a kezedben zàrójelentés!!! Ha menet közben rosszul leszel, megszülsz az utcán vagy ne adj Isten tragédia történik, az kinek a felelőssége, ha hivatalosan ebben az időszakban a kórházban tartózkodtál? Az meg, hogy egy vajúdó kismamát kifejezetten elküldenek enni, szintén nem normális dolog. Vajúdás alatt nem eszünk! Sőt, sok helyen beöntést adnak vagy kúpot, hogy kiürüljenek a belek mire jön a kitolási szakasz. Vajúdás alatt maximum szőlőcukrot, egy falat csokit és vizet lehet fogyasztani.

Olyan persze előfordul, hogy nincs szabad szülőszoba. Ilyenkor a vajúdó szobában kell lenni,ahol rendszeresen rádnéznek, nyomonkövetik a szülés folyamatát.

Az EDA-s sztori, ami egyedül elfogadható. Ez nagyon sokszor előfordul, hogy soká kéri a kismama és màr nem adható be.

Bàr esetedben ez önhibádon kívül történt, mert sajnos elzavartak a kórházból.

Betegjogi képviselőnek biztos jeleztem volna az esetet még akkor frissen!!! Az élétetekkel játszottak konkrétan.

A magánkórházat ettől függetlenül nem javaslom, mert ha bármilyen komplikáció lép fel, akàr szülés közben vagy utána, akkor automatikusan àtszállítanak állami kórházba. A pénzt persze ugyanúgy ki kell fizetni, de nagyobb baj annál, hogy ha hurcolásznak téged vagy a babát menet közben.

Szóval inkább egy másik àllami kórházat keress!

2023. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Nekem ez így rossz szülésélménynek tűnik, de vannak durvább horrorsztorik is. Inkább az a kérdés, hogy a rosszak közül mi lehetett volna elkerülni. Az jogos, ha nem adnak EDA-t bizonyos esetekben, ezt ők tudják, mikor. A kommunikáció lehetett volna jobb, de az, hogy lihegd el a tolófájásokat, mert más még szül előtted, szerintem nem jó indok. A férjed ott volt, remélhetőleg bába is rád tudott volna nézni, normál esetben ez elegendő. Ellihegni a tolófájást: volt hozzá szerencsém vagy fél órán keresztül, nem egy kellemes dolog. Az én esetemben teljesen indokolt volt: amilyen lassú volt az első, olyan gyors a második, be kellett érni.

#4 Lehet, hogy papíron nem vették még fel az osztályra. Az egyik barátunk is ingázott a közeli kórház és az otthona között, megvizsgálták, de fel csak a vajúdás végén vették. Változó, hogy melyik kórházban mi a protokoll, hogy hagyják-e vajúdás közben enni az anyát. Én nem tudom, hogy bírtam volna, ha 24 óráig nem ehetek. Szerencsére engedték.

2023. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

Én nem mondanám kifejezetten rossznak, inkább átlagosnak.

Neken is és 2 barátnőmnek is ennél sokkkkkkal durvább élményeink voltak.

Benne vagyok egy helyi babás csoportban, rengeteg szülésélménnyel, ott kb ez egy átlag szülés.


Most az, hogy egyedül vajudtál... nem gondolnám, hogy ez akkora trauma lenne.

2023. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem traumakent megélni azert túlzás. Nem a legjobb az biztos de nem traumatikus.
2023. szept. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Normálisnak nem normális de általános szerintem. Megértem, hogy traumakènt élted meg. Nem kéne így lennie, de a legtöbb helyen így van sajnos.
2023. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Nekem sem volt ott a férjem és fájdalomcsillapítót sem kaptam.

Sőt, utána kiderült, hogy bennem viszont otthagytak egy géz darabot.

De ennek ellenére sem ért volna nekem egy milliót egy magánkórház.

Mondjuk én nem is vagyok az az érzékeny típus.

2023. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Ezt kívülálló nem tudja meghatározni hogy neked traumatikus volt-e. Ezt te élted át, te érezted amit éreztél. Ezen az oldalon pedig végképp ne várj empátiát, itt csak az ellenkezőjét kapod. Ha te rosszul élted meg és úgy érzed van vele dolgod keress fel egy perinatális szaktanácsadót akivel át tudod beszélni és a mostani szülésedre is kihatással lehet ha tisztábban látod a dolgokat. Lehet ami neked trauma volt másnak nem az és fordítva is igaz. Ilyen helyzetben sokszor elég pár rosszul kiejtett szó és máris traumává válik számodra.
2023. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!