Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Arra vagyok kíváncsi, hogy...

Arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek az enyém egy normális szülésélmény-e vagy az a normális, hogy traumaként éltem meg. Most várandós vagyok újra és emiatt nagyon gondolkodom magánkorhazon. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Az egyik legjobb bp-i allami korhazban szultem 2 eve. Kivetelesen az az orvos volt ugyeletben, akihez maganban jartam gondozasra. Fel nyolckor reggel kezdodtek negypercesekkel a fajasok (elso baba), bementem a korhazba, haza akartak kuldeni, de az orvosom megvizsgalt es mivel mar tagultam, igy azt mondta ma szules. Delben elkuldott, hogy egyek vmi konnyut a varosban es menjek vissza burokrepesztesre kettore. Mar nagyon fajt, ugyhogy a ferjem kozeli irodajaban vajudtam. Visszamentem, ratettek egy orara ctg-re de mivel meg mindig nem volt szabad szuloszoba igy lekuldtek a majdani csecsemos szobamba egy mar megszult anyuka melle, hogy ott varakozzak. Fel hatig a ferjem nelkul egyedul vajudtam a mar megszult anyuka es a babaja mellett es nem nezett ram senki. Fel hatkor telefonalt a dokim, hogy mehetek fel mert van szuloszoba, de addig nem nezett ram senki. Kertem edat, de sajnos mar annyira ki voltam tagulva, hogy nem kaphattam. Majd 2 oraig mar a szuloszoban vajudtam egy labdan a ferjemmel, de mikor beindultak a tolok azt mondtak meg szulnek elottem, ugyhogy lihegjem el a fajasokat. Vegul mikor hetkor jott a doki gyorsan megvolt a burokrepesztes; egy csomo oxitocin, gatmetszes es 20 perc mulva meglett a kislanyom. Masnap meg megvizsgalt a dokim, mert nem emlekezett, hogy a kapkodasban bennem hagyta-e a tampont varrasnal, ugyhogy felnyomta a kacsat a friss gatsebemre. Nagyon fajt. Ennyi. Igazabol ami nekem nagyon faj ebben az az orakig tarto kiszolgaltatottaag, hogy egyeudl vajudtam a ferjem nelkul, senki felem se nezett es hogy lecsusztam az edarol emiatt. Szerintetek ez milyen szuleselmeny?

2023. szept. 12. 11:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%
Jó kis magyar valóság, balkáni hentes üzem
2023. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%

10-esnek igaza van. Azt te tudod, hogy neked mi jelent traumát, nem vagyunk egyformák. Érzéseken vitatkozni pedig nem lehet.

Objektíven nézve: arról nem tehettek, hogy nem volt szabad hely. Illetve sok helyen egyáltalán nincs lehetőség EDA-ra, soha.

De ha te úgy élted meg, hogy kiszolgáltatott voltál, egyedül voltál, miattuk nem kaphattál időben fájdalomcsillapítást, akkor senkinek semmi joga ezt vitatni.


Viszont ezeken a dolgokon egy magánkórház nem biztos, hogy segít. Az egyik helyen pl. benne van a szerződésben, hogy ha épp nincs szabad hely, akkor elküldenek és az előre befizetett pénzt sem kapod vissza.


Valójában lehet jó szülésélményt szerezni állami kórházban és lehet rosszat is magánintézményben.

2023. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%
Én ezért mentem magánba,nem azért hogy én hogy elem meg,hanem mert nem akartam a magam és a baba egészségét kockáztatni,mert itt csak mákotok volt hogy nem lett gond. Nem ez volt q legjobb kórház, sem a legjobb orvos.
2023. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó: miért gondolod, hogy a magánkórház és az, hogy fizetsz, garanciát jelent a komplikációmentes szülésre? Minden orvosi beavatkozás, és önmagában a terhesség és a szülés is járhat komplikációkkal, ezt nem küszöböli ki az, hogy fizetsz érte.

Ugyanúgy lehet probléma a legmenőbb magánkórházban is. Barátnőm az egyik ilyen intézményben dolgozik, és pont a múltkor mesélte, hogy az egyik császárnál hólyagsérülés történt, és napokkal később vették észre, mikor 4 liter vizelet volt a páciens hasában.


A komplikációmentességet SOHA SENKI nem tudja neked garantálni, pénzért sem.

2023. szept. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy gyakori eset lehet. De ettől még jogod van bárhogy érezni.

Én magánkórházban szültem az sem volt életem legszebb élménye amit sokszor olvasok, de messze nem volt traumatikus.

2023. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
60%

Magánkórházban jobban paráznak a hibától, az egyik ok a szerződés ami jobban köti őket mint ha állami lenne. A másik hogy ha egy magánban hibázik az orvos simán kirúgják ( volt már ilyen), mert a magánban fontosabb az elégedett vevő ugye a pénz miatt mint az államinak.

Szóval igen ott érdekes módon nem mérték hibázni a program császárom alatt,mindent többször ellenőrizték sőt szóltak hogy nyugodtan jöjjek be hamarabb a legkisebb fájásnál hogy ne kelljen feleslegesen vajúdnom( egészségügyi kockázat),jobban odafigyeltek rám,volt külön szoptatási tanácsadom,császárheg tanácsadóm és megmutatása hogy kell fürdeni,pelenkázni,sőt a biztonság kedvéért plusz 1 napot benntartottak egy tünet miatt és ezért nem kértek plusz pénzt.

Államiban közölték ne akarjam megúszni a szülést,igenis hagynak vajúdni és már a becsekkolásnál is várattak 1 órát mikor kiderült elfelejtették hogy ott várok,ekkor döntöttem ha így bánnak velem csak egy időpont egyeztetésnél akkor szülni pláne nem fogok államiban.

2023. szept. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A leìràs alapjàn jobban jàrtàl volna, ha a doki be sem megy a vègèn. Amit csinàlt, az szülèszeti erőszak volt, nem csoda, hogy traumatizàlòdtàl.

Ha 20 perc alatt meglett a gyerek burokrepesztèssel, oxyval ès gàtmetszèssel, akkor kivàrhatta volna, hogy ezek nèlkül megszülessen.

Az elfogadhatatlan, hogy nem ellenőrizte, mit hagy benned, ès ezèrt a friss gàtsebeddel kacsàzott.

2023. szept. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!