Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyibe kerül egy szülés TB...

Mennyibe kerül egy szülés TB nélkül?

Figyelt kérdés
Magam után nem tudom fizetni, mert nem rég óta élek Magyarországon, szoc.-ra nem vagyok jogosult.

2023. szept. 13. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milliós nagyságrend.
2023. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Az attól függ hol és hogyan folyik le a szülés.
2023. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem rég ota élsz itt.

Akkor eddig hol éltél? Ott szülni?

Illetve miért nem tudod itt elintézni? Havi 9000ft. Jobban jarsz, mint egy szülést kifizetni.



Hameg végképp nem megoldható semmi, jobban jársz egy magánkórházzal, mint egy államival.

Ott is kb ugyan annyi. Csak az ellátás nem mindegy.


1millióval alaphangon számolhatsz.

2023. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Megállapodáson alapuló tbd lehetne, de az is rettentő drága. Nem jogosít sok mindenre, a szülés nem tudom bele tartozik e. Hívd fel a hivatalt, ők megmondják a tutit.
2023. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A kormányhivatalban mondták, hogy legalább egy éves kell legyen a magyarországi lakcímem ahhoz, hogy tudjam magam után fizetni a tb-t.

Eddig külföldön éltem.

2023. szept. 13. 12:25
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
A külföldi biztosításod megszűnt? Ha nem akkor egy e106-ossal el tudod intézni, hogy biztosítva legyél.
2023. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

"A kormányhivatalban mondták, hogy legalább egy éves kell legyen a magyarországi lakcímem ahhoz, hogy tudjam magam után fizetni a tb-t."


A kormányhivatalban ezt egészen biztosan nem mondták

2023. szept. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A külföldi biztosítási jogviszonyom rövidesen meg fog szűnni.

És mégis ezt mondták a kormányhivatalban, meg hogy mennyek el a területileg illetékes járási hivatalba, hátha szoc. alapon jogosult vagyok a tb-re. De ahogy nézem nem vagyok…. De azért bemegyek holnap, hátha ők nem küldenek el.

NAV infóvonalát hívtam, ők is leráztak annyival, hogy olvasgassam a NEAK weboldalát, ott van minden infó. Az ott lévők alapján viszont pont a nav-nál kellene ezt intézni.

2023. szept. 13. 16:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a pontos háttered, de ha ennyire körülményes a bürokrácia (engem nem lepne meg), akkor inkább az illetékes kórházban érdeklődnék. Ha mindenképp fizetnem kell, akkor meg magánkórházba mennék.
2023. szept. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint magánba olcsóbb mint tb nélkül államiba? Jó tudni
2023. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!