Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valakinek Baross utcai szülész...

Valakinek Baross utcai szülészettel kapcsolatos tapasztalata 2023-ban?

Figyelt kérdés
Van hasonló kérdés már, de mindegyik sok évvel ezelőtti. Ha van valakinek mostanában megélt jó vagy akár rossz tapasztalata szívesen fogadnám. Szülés előtt állok és szeretném tudni mire számíthatok ebben a kórházban. Mire készüljek? Körülmények? Orvosok? Ápolók? Csecsemősök? Van-e lehetőség alternatív szülésre? Mennyire ragaszkodnak a fekvő pozícióhoz? Köldökcsonk ápolást ellenzik vagy támogatják? Köszönöm előre is mindenkinek a segítséget!

#szülés #újszülött #tapasztalat #Baross utca szülészet
2023. szept. 15. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:

2022 júniusi tapasztalatom van, nem hiszem hogy azóta sokminden változott volna.

Összességében nem biztos, hogy releváns, mivel csúcsidőben kerültem be, így borzasztó túlterheltség közepén sikerült egy indított szülést produkálni, nem is tudnám azt mondani, hogy jól élmény maradt az egész bent tartózkodásom, sőt. A nem csúcsidősök azért kellemesebb élményekről szoktak beszámolni.

Mivel minden szülőszoba tele volt, én futószalagnak éreztem rideg odavetett mondatokkal, különösebb támogatás nélkül, kézzel tágítással, rosszul beszúrt branüllel, stb. Van egy alternatív szülőszoba, de én egyáltalán annak örültem már, hogy bármilyen is van, esélyem sem lett volna bekerülni és nyilvánvalóan ott sem jutott volna több idő arra, hogy nekem milyen kívánságaim vannak.

Ami számomra meglepetés volt, hogy két szülőszobához tartozott az esetemben egy mosdó. Ez rendkívül kellemetlen volt mondjuk beöntés után, vagy nekem jól esett volna beállni a forró zuhany alá, de azzal kizártam volna vajúdó társamat a fürdőből, így nem éltem vele és ő sem.

Nem maradt jó élmény és eszemben sincs másodszor is odamenni.

A gyermekágyon sem volt hely, hajnalban szültem, másnap délután kaptam helyet és ezzel akkor kaptam meg először a babámat is normálisan. Délelőtt már ácsingóztam a csecsemősöknél, hogy legalább egy kicsit adják ki, lekezelő stílusban közölték, hogy a huzatos folyosón tudnék csak leülni vele, nem adják... Kb. elsírtam magam és kijelentettem, hogy KÉREM A BABÁMAT! Akkor az egyik csecsemős megszánt, leültetett egy szobában és ott ismerkedhettünk kicsit. Délutántól volt lent helyem a gyermekágyon, 4-en voltunk egy szobában, öt babával. Minden szoba dugig volt. Két szobára egy fürdő jutott, szóval 8-an próbáltunk bejutni, amikor éppen a babánk engedte, gusztustalan állapotok és szülés után az ember lánya amúgysem sorban állásra vágyik. Az alapítványi szobák is tele voltak, így arról már nem is álmodtam. A csecsemősökkel nem volt bajom, bár nem is kommunikáltunk. Semmit nem mondtak el, nem mutattak meg, úgy kellett infót kipréselni hova viszik a babámat és mi lett az eredmény, stb. Láttam, hogy arconpörögnek, így nem tudok rájuk haragudni, de jól jött volna egy kis odafigyelés.

Szóval nekem a csúcsforgalom miatt kellemetlen élmény maradt... Az egyetlen jó az volt, hogy mivel a második éjszakánk után is hét anyuka várt még arra, hogy helyet kapjon a gyermekágyon, meghallgattatott a könyörgésem, hogy szeretnénk hazamenni. Hivatalosan mivel éjszaka szültem, maradnom kellett volna mégegy éjszakát, de végül hazaengedtek.

Ne haragudj, nem akartam elvenni a kedvedet, szerencsére amennyire tudom ritkán jön ki a lépés ennyire szerencsétlenül. Kívánom hogy te egy nyugis időszakot fogj majd ki. Akkor bizonyára a szülésznők is több időt tudnak a kismamákra fordítani és a gyermekágyon is kicsit lazább a helyzet, akár bekerül az ember egy alapítványi szobába és máris kellemesebb.

2023. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Először is nagyon sajnálom, hogy egy ilyen meghatározó eseménykor ilyen sajnálatosan alakultak a dolgok. Viszont hálásan köszönöm, hogy megosztottad velem! A kedvem elvenni nem tudod, hiszen ez nem kedv kérdése, de nagyon sokat segítettél ezzel is! Számomra hihetetlen, hogy ilyen körülmények uralkodnak. Érthetetlen! Felfoghatatlan! Az pedig végképp nem világos, hogy a Babádat miért nem akarták oda adni. Erre nincs megfelelő vagy elfogadható indok, amennyiben a gyerkőc teljesen egészséges, hiszen a legnagyobb biztonságot az édesanya jelenti!!

Minden esetre reménykedem, hogy nem a csúcs időszakot fogom kifogni.

Nagyon köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod velem és mindenkivel aki olvassa a kérdést. Így legalább van egy kis fogalmam mire is kell készülnöm.

Illetve őszintén remélem, hogy minden rendben ment a hazaérkezésetek után és azóta is minden tökéletes a családi fészekben!

2023. szept. 15. 14:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is hasonló tapasztalatom van, mint az elsőnek. Az első babám tavaly júniusban született, a második pedig napokon belül fog. A vajúdás alatt ctg-re voltam kötve, úgy kellett kérni, hogy hadd menjek pisilni, de olyan ritkán néztek rám, hogy néha nem bírtam tovább, és leszedtem a tappancsot. Akkor lecsesztek, hogy ilyet nem lehet csinálni, bírjam ki, amíg jönnek. Enni nem lehetett, pedig 18 órát töltöttem a szülőszobán, csak infúzióban kaphattam szőlőcukor oldatot. A branül elszúrás, kézzel tágítás nekem is volt, mert pont műszakváltáskor bújt ki a babám. Kitolási szakasz előtt kötelező katérezés volt, nem engedték, hogy én menjek el pisilni a mosdóba. Cserébe úgy felsértették a húgycsövem, hogy 8 hétig fájt pisilni. Háton kellett kitolni, lefogták a lábam közben, borzasztóan sokat nézegették a méhszájam, pedig mondtam, hogy ne, de azt mondták muszáj. A beöntést durván csinálták, kifejezetten fájt. A férjem nem vághatta el a köldökzsinórt, mert szerintük rövid volt. A fürdőszoba valóban gusztustalan, a szobák zsúfoltak. Lepedőt, babaruhát nem cserélnek kérésre sem, úgyhogy én most mindenképp viszek mindenből sajátot. A babám haja véres volt, azt mondták, hogy nem mossák meg, úgyhogy én dugtam nyomorultat a csap alá, amikor második nap már büdösödött a 35 fokban. A csecsemősök nem voltak bunkók, de mindenkinek azt mondták, hogy csak bimbóvédővel fog tudni szoptatni, ami szerintem nagyon káros. A babám végig velem lehetett, annak örültem. A SOTE I egy baba barát kórház, mindig a baba érdekét nézik, minden beavatkozás az ő érdekeit nézi, cserébe veled úgy bánnak, mint valami bolhás kutyával. Amivel együtt tudok élni, inkább a baba érdekeit nézzék, de élménynek nem volt túl nagy. Ohh, és a babám elkapott valami fertőzést, és amikor mutattam a tüneteket, mondták, hogy felírják a kartonjába. :D Végül szabadulás után a gyerekorvossal sikerült kezelni. Most már a terhesgondozáson előre utálom őket. Naponta járok nst-re, még mindig megvan ez a jó kis bolhás kutya életérzés, amit nyújtanak. Nem számítok sok jóra a szüléssel kapcsolatban sem. De nem is érdekel már, csak egészségesen jöjjön ki a baba. Ha baj van, vagy koraszülött a pici, akkor ellátásilag viszont a legjobb a SOTE.
2023. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sokmindenben hasonlítanak a tapasztalataink 3-as. Én viszont úgy érzem, hogy többé az életben nem tudnám jó érzéssel betenni oda a lábam, ami egyébként sajnálatos, mert ha a babáról van szó és baj van, akkor tényleg a legjobbak. Amint rosszul lettem szülés után, egyébként ebben a tekintetben is le a kalappal, a hajnali váltás szülésznő olyan reggelit rittyentett nekem, hogy le a kalappal, csak pislogtam. Ez volt az egyetlen emberi talán, amit említeni tudnék pozitívumként, sosem fogom elfelejteni!

Kérdező, érthető, hogy a valóban huzatos folyosóra nem akarták kiadni a babámat és a csecsemős aki megsajnált, el is mondta, hogy nem az az általános a 8. ker. szívében, hogy nők sírnak a babájukért náluk, sőt... inkább otthagynák nekik lazán napokra. Ő elnézést kért végül, de attól még ez is olyan b*meg élmény szerintem.

Azóta elköltöztünk, már nem oda tartozom (tudom, hogy országos intézmény, így bárki mehet oda), a körzetes kórház mégrosszabb hírben fénylik, úgyhogy ha tesó lesz, akkor mi valószínű megfizetjük a magánkórházat.

2023. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat!

A huzatos folyosót értem, és egy pillanatig sem akarnám hogy bármelyik babának baja legyen emiatt! De igen... nem gondoltam át, hogy az ott dolgozók valami egészen máshoz lehetnek szokva... ez is sajnálatos, de ezt ennyivel le is zárnám most.

Néhány kérdés még eszembe jutott, ha nem bánjátok.. illetve, ha szívesen válaszoltok:

Van vajúdó szoba? Vagy ez is csoportos? Vagy az már a szülőszoba egyben?

Az apa szettet máshonnan is be lehet szerezni vagy a kórház ragaszkodik a saját eladott termékükhöz?

Az apa végig bent lehet a szülés folyamatánál vagy csak a legvégén? (Természetesen ha minden rendben megy, gondolom császárnál nem maradhat)

Ti időre szűltetek? Volt bármilyen komplikáció?

2023. szept. 15. 22:33
 6/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. Nekem a vajúdó szoba volt egyben a szülőszoba is. Előkaptak a végén egy kengyelt és lehetett nyomni. A férjem kb egy óra vizsgálat és adminisztráció után jöhetett be hozzám. Szülés szettet elvileg lehet ott venni automatából, de gyakorlatilag az idő 90%-ban vagy nem működik az automata, vagy nincs normális méret, csak xxl. Senkit nem érdekel, hogy honnan van a szülés szett, úgyhogy én kifejezetten ajánlom, hogy vigyél.

Nekem az első magától indult, nem volt semmi komplikáció, csak baromi lassan tágultam. Pici gátmetszés kellett, amúgy sikerült teljesen természetesen szülni. Most a másodikkal valószínűleg kedden indítanak, mert nem akar kibújni, most napi nst és vérnyomás van, azon kívül semmit nem csinálnak. Se uh, se áramlás, se aminoszkópia, se méhszáj vizsgálat. Az indítást vissza lehet utasítani 42. hétig, ha jó az nst.

2023. szept. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem indítottak. A "vajúdó", ha még nem előrehaladott az állapot, de már nem is küldenek haza, tudomásom szerint a terhes osztály, de amint aktív vajúdás van, lekerül a kismama egy szülőszobára és ott már végig bent lehet apuka.

Az apaszett bárhonnan származhat, senki nem foglalkozik vele.

Indításnál a terhes osztályra vettek fel, ballont kaptam, egész éjszaka görcsölgettem tőle, de csak 8-10 perces enyhe fájások voltak, így vissza lettem irányítva a szobámba, hogy még pihengessek amennyire tudok.

Protokoll szerint 41+0-nál erőltetik az indítást. Vissza lehet utasítani, de azért a dokiknak van erre felkészült válaszuk, ha mindenképpen indítani akarják. Végül komplikáció mentes szülésem volt azt leszámítva, hogy nem tudtam felállni szülés után órákig. Gyorsan helyreráztak néhány infúzióval és a már említett reggelivel.

Ugye mivel nem volt hely a gyermekágyon, a terhes osztályra kerültem. A szobatársam egy este szült, császáros anyuka volt, akinek a babáját PIC-re vitték. Na az ő helyében nem lettem volna. Én reggel 6-kor kerültem oda, azt mondta 11-re mehet a babájához és semmit nem tud az állapotáról szülés óta. Konkrétan azt sem, hogy végülis miért vitték el, a doki zajt hallott a tüdejéből, ez minden. Egésznap sírdogált szegénykém, amíg be nem jutott hozzá. Az viszont hatalmas plusz, hogy a reggeli vizitnél a védőnő és egy pszichológus együtt keresték fel az anyukát, tartanak csoportos foglalkozásokat a PIC-es anyukáknak, segítik a feldolgozást. Náluk szerencsére minden jól alakult.

Amit még hozzátennék esetleg az a látogató fogadás a gyermekágyon. A folyosó végén van két pad, ahol lehet látogatót fogadni, ki lehet tolni a babát. Itt huzat van, tolongás és ide nyílik a lift is, amit pl. a mentők használnak. Baromi kényelmetlen, így szerintem jobb villám látogatásra készülni, amíg apa behozza amit be kell esetleg, ad egy puszit és megy is tovább. Szerintem nem tanácsos odacsődíteni az egész családot és órákig ott örömködni annak ellenére, hogy sokan megteszik.

Ami még eszembe jut, az a kaja. Nekem nincs bajom a kajával általában, nem vagyok válogatós, de ott nem egy nagy élmény a helyzet. Éhenhalás ellen jó, de ha a tejserkentés a cél és az, hogy egészségeset/finomat/táplálót egyél, akkor amikor éppen jól esik, akkor érdemes egy kis tartalékkal készülni. Plusz érdemes egy kis mosogatószert és szivacsot vinni, hogy eltudd mosogatni az evőeszközeidet.

2023. szept. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, még a köldökcsonk ápolást nem írtuk. Mindenki maga csinál kb azt a babájával, amit szeretne. Szülés után adnak a babára egy pelust, onnantól a tied. Úgy ápolod és azzal, ahogy akarod. Alkohol van a folyosón közös, de én pl vittem Octaniseptet, azt is tudtam használni. Ha kérsz, adnak a babának tápszert, nem csinálnak belőle problémát.
2023. szept. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia! A legnagyobb jóindulattal írom, ha teheted ne menj oda szülni. Összevonták az 1-es és a 2-es Klinikát, érdeklődj utána a 2-esnek is.

4 hónapja szültem, ügyeleten. Traumatizálódtam. Gyors szülésem volt, hüvelyi úton, mondhatni könnyű. De amit csak lehetett elrontottak. Nincs külön vajúdó. Túlterheltek, kevesen vannak. A feszültséget a betegeken vezetik le. Van néhány normális, felkészült orvos. De borzasztó fiatalok és tapasztalatlanok. A szülésznőn kívül paraszt volt 80%-ban mindenki.

Sikerült a nagy kapkodásban egy harmadfokú záróizomsérülést előidézniük, mellette hólyagsérvem lett. Észre sem vették a bajt, másodfokúnak leírták. Vagy ha észre is vették a felelősséget elkenték, és papíron 2-odfokúnak leírták. Magánorvosnál nézettem meg, mert 3 hónapig vérezgetett csak a gát, mai napig fáj.

Széklet- és vizeletinkontinencia.

2x volt küretem altatásban, mert szövetdarabokat hagytak bennem. A gátam varrták, nem sikerült, még mindig be vagyok repedve. Gátplasztikára várok mostmár magánban.

Az ápolák és a csecsemősök lekezelőek, bunkók.

Sem a terhesosztályon, sem a gyermekágyon nem volt hely. 1 nap itt, 1 nap ott voltam. A terhesosztályon olyan ágyat kaptam, ami alatt másnak a csomagjai voltak. Épp csak a lepedőt húzták át. Másik kismama akkor került vélhetőleg szülőszobára. Én nem nyúlnék más cuccához, de mindenféle ember megfordul ott, ergo lopás is van.

A férjem a szülőszobára nem akarták beengedni.

Hajnali 3-6-ig nincs melegvíz.

A körülmények borzasztóak.

A botrányos fogalmán túltesz, amiket láttam, tapasztaltam.

A terhesosztály szobái lepukkantak. Sokmindentől el lehetne vonatkoztatni, de emberi bánásmódot én nem kaptam.

Megkesetrítették a gyermekágyi időszakot, és mind a mai napig nem vagyok túl rajta, hogy lehetséges, hogy ilyen rosszindulatú, leszarom emberek dolgozzanak egy szülészeten. Életemben nem voltam még így megalázva és maradandó sérüléseket szenvedtem. A sérülés lehet máshol is megtörtént volna, de nagyon nem mindegy, hogy tájékoztatnak-e az állapotomról, és meg tudnak varrni normálisan, és megcsinálnak egy küretet normálisan vagy sem. Van-e helyben ott tapasztaltabb orvos, aki el tud látni, vagy nincs.

Én jogi útra vittem.

2023. szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszotokat, még akkor is, ha ennyire elkeserítő helyzet uralkodik. Nagyon szomorú, hogy ezen nem tudnak és nem is akarnak változtatni. Nagyon sajnálom, hogy ennyire tönkre tudják tenni ezt az igen csak érzékeny időszakot, ami a legszebb is lehetne...
2023. szept. 17. 21:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!