Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális hogy nyolc hónap...

Normális hogy nyolc hónap után még mindig fáj néha a gátsebem?

Figyelt kérdés

Februárban szültem, első baba.Nem repedtem szülés közben, egy sima gatmetszes volt. A hat hetes kontrollon miden rendben volt. És mégis a mai napig képes rettenetesen fájni. Van,hogy hetekig semmi,aztán megint..most például már megint pár napja fáj nagyon. Ennyire előre érezném a frontot? Mit lehet tenni? Most már mindig így marad? Sokszor eszembe jut hogy, így nem is merek vallani később még egy babát.


Talán a legjobban úgy tudnám leírni hogy tompán fáj,sajog. De ez így olyan,mintha csak kis kellemetlenség lenne,de nem az, nagyon kellemetlen érzés. Külsőre semmi elváltozás nincsen rajta,mikor épp fáj.



2023. okt. 13. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én január végén szültem, az első 3-4 hét maga volt a pokol, ülni alig tudtam (repedtem tokától-bokáig, 1,5 óráig varrtak) viszont azóta egy percre sem fájdult meg.

Egyik barátnőmnek a gyereke kb. 1 éves korára múlt el, a másik meg a mai napig érzi a frontokat, pedig már kisiskolás a gyereke.

2023. okt. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Időjárásra nekem is sokáig érzékeny volt. Már nem emlékszem meddig, de szerintem még 1 éves kora után is.
2023. okt. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A hegek sajnos tudnak ilyen "játékot" űzni az emberrel. Nekem a gáthegen kívül van egy a vállamon. Néha szabályosan meg tudnék bolondulni, annyira tud fájni, ilyen szúró/égő érzéssel. Én is februárban szültem, azóta egyszer-kétszer én is éreztem, hogy picit megfájdul, de nem vészesen. Habár én normálisnak tudtam be eddig..
2023. okt. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát van akinek évekig fáj sajnos

Nem értem miért vágnak még mindig gátat szinte protokoll szerint...

Ezt csak úgy itthagyom:

[link]


Egy repedés többnyire jobb, mint egy gátmetszés ezt már többektől hallottam.

2023. okt. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es, én örültem volna, ha vágnak egy kicsit, mivel teljesen végbélig repedtem, és nagyon sokáig varrtak. Annyira törekedtek a gátvédelemre, hogy ez lett belőle.

Legalább 1 évig biztos, hogy fájt. Lassan 2 éve szültem, de szexnél még előfordul, hogy megfájdul egy pillanatra.

2023. okt. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha vágtak volna az fájna, olyan mindegy. Amíg háton fekve kell a kitolást csinálni addig ez lesz sajnos...
2023. okt. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Naigen, ez a háton fekve szülés a lehető legrosszabb. Én próbáltam volna más pozíciót, de olyan erőszakos szülésznőt kaptam ki, aki nem engedett mást. Szörnyű volt.
2023. okt. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is így jártam minta 7es... még meg is fenyegetett hogy lekötöz,pedig kb felajult állapotban voltam. Mindezt 2923ban egy megyeszékhelyen.
2023. okt. 16. 11:17
 9/9 A kérdező kommentje:
*2023
2023. okt. 16. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!