Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az Oxitocin és a Prepidil gél...

Az Oxitocin és a Prepidil gél között mi a különbség szülésindításnál?

Figyelt kérdés
2023. okt. 15. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az oxitocint vénásan adják, ez méhöszehúzódásokat okoz.

A gélt pedig a méhszájra kenik, felpuhítja a méhszájat, a jobb tágulás érdekében.

2023. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tök más a kettő és tök másra való. Az oxytocin fájásokat csinál, a prepidil meg méhszájérlelő.
2023. okt. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor a zselé természetesebb szülésindítás mint az oxitocin?
2023. okt. 15. 12:36
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Oxitocint alapból termel a szervezet is.

Ha már a természetességet nézzük.

De az oxi fájdalmasabb, az tény.

2023. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne természetesebb? Nem is ugyanarra való a kettő.

Szülést indítani oxytocinnal meg burokrepesztéssel lehet, de csak akkor, ha arra alkalmas a méhszáj. Ha nem, akkor kell előtte méhszájérlelés, pl. Prepidil. De az nagyrészt csak annyit alakít a méhszájon, hogy meg lehessen repeszteni a burkot….

2023. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem oxytocitnt adnak szülèskor, hanem pitocint. Azèrt az oxytocin az eletrjed elnevezèse, mert a termèszetesen termelődő oxytocint pròbàljàk vele ,,utànozni".

Pitocin hatèkonyabb, de sokkal veszèlyesebb. Nagyon ritkàn mèhrepedèst, halàlt okozhat. Leeshet tőle a magzati szìvhang, oxigènhiànyos lehet a gyerek.

Nagyon fontos, hogy csak indokolt esetben adjàk, ès lassan emelkedő adagban.

Nekem 0,25 ml/h-val kezdtèk, ès fèl òrankèt duplàztàk. 8 ml/h-n màsfèl òràig kaptam, onnan 4ml/h-nkènt emeltèk volna. Vègül fèl òràig kaptam 12ml/h-n, ès kezdődött a kitolàs. Jobb lett volna, ha megkeresik mièrt haladok lassan, utòlag nekem nyilvànvalò az ok, de nem volt kapacitàsuk keresgèlni. Ìgy is minimàlis bőrsèrülèssel megúsztam, ès a baba is egèszsèges lett. Mozoghattam (volna ) vègig.

Prepidil sokkal kìmèletesebb, max. picit viheti le a magzat szívhangjàt, azt sem gyakran vagy vèszesen. Cserèbe nem mindenkinèl hasznàl.

Fontos, hogy csak akkor inditsanak, ha van rà valòs ok, monitorozzàk a babàt, ès az anyàt, nem lettek-e rosszul az indìtàstòl, ès ne korlàtozzàk az evès-ivàst, mozgàst vajùdàs közben ès hagyjanak pòzt vàlasztani kitolàs közben. (Gèllel egy ideig kell feküdni, de NEM az egèsz vajùdàs alatt)

2023. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Az amit adnak "oxitocint" az nem oxitocin. Egyik se természetes.
2023. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!