Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a különbség a haránt...

Mi a különbség a haránt metszés és a középvonali metszés között?( gátmetszés) Miért vágnak valakit egyenesen fenék felé és miért valakit oldalt?

Figyelt kérdés
2022. máj. 6. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:
73%

Elvileg a középvonali vágásnál nagyobb a végbélsérülés kockázata, viszont az nem érint izmot, csak kötőszövetet, így könnyebben gyógyul.

Engem első babánál oldalirányba vágtak, rettentő szenvedés volt a gyógyulás, nem tudtam ülni, járni hetekig. Másodiknál egyenesen történt a metszés, amit nem értek miért így lett. Ráadásul a baba 4500 gramm volt, még nagyobb volt a sérülés kockázata. Ezzel a fajta metszéssel simán tudtam ülni és normálisan járni. Ugyanannyi idő alatt gyógyult mindkettő. Az oldalirányú metszés nyom nélkül gyógyult, a középvonali nagyon csúnya hurkás lett, bár még csak 4 hetes a heg, lehet még alakul.

2022. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!