Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40. hetesen kedvezőtlen...

40. hetesen kedvezőtlen méhszájhelyzet. Lehet még remény?

Figyelt kérdés

VBAC-ra készülünk, eddig minden rendben volt teljesen komplikációmentes a terhesség. Papíron 40+6ig várhatunk az indítással. Sajnos a legutóbbi UH-n kiderült hogy kicsit több a magzatvíz, nem kórosan, de a babinak bőven van helye lubickolni még amit persze előszeretettel meg is tesz. Magasan fent van a buksi, méhnyak kemény, teljesen zárt. Erős jóslóim vannak, sokszor rendeződni is kezdenek... Nem rástresszelek, inkább kezdek komolyan depizni. Úgy érzem cserbenhagy a testem, arra se vagyok kêpes hogy meginduljon a szülés magától :(


Volt valaki hasonló cipőben?



#40. hét #magasanfekvőbaba #zártméhszáj
2023. okt. 19. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jóslóm se nagyon volt, 41+1 napon távozott a nyákdugó, másnap megszületett. Szintén VBAC-nek indult, de ismét csak a tolófájásokig jutottam, mint az elsőnél, aztán megakadt a dolog, nem ment lejjebb a baba.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy simán alakulhat egyik napról a másikra, ne add fel. :)

2023. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elsőnél sajnos indítani kellett, amit meg is értettem, 12 óra alatt sem haladt a dolog semennyire azt is megértettem. Igazából hiába van egy babám, tapasztalatom a szülésről 0. Tiszta defektesnek érzem magam... :(
2023. okt. 19. 16:02
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Az indítás vbac-nél nem véletlen tilos. Kb. egyet jelent a következő császárral. Nem egyeznék bele a helyedben. Minek kellene ilyen korán indítani? Az én gyerekem tovább volt bent, ahogy még egy csomó másik egészséges baba is.

A vbac kulcsa főleg abban rejlik, hogy nem adod ki a kezedből az irányítást.

2023. okt. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de nem tudom megérteni, miért a szülés modja a nagy fontos cél, és miért nem a baba?!


Ezzel teszitek magatoknak tönkre a dolgot, hogy ragaszkodtok egy ideához...

2023. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 megértem hogy így látod... persze a baba a legfontosabb, de a legutóbbi császár után olyan borzalmakat kellett átélnem, hogy nem kívánom senkinek... ha nem az első babánk lett volna lehet nem is lett volna több gyerekünk, ha lehet mindenképpen elkerülném az újabb műtétet
2023. okt. 19. 17:05
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Ezt értem. De a császárt nem törvényszerűen követik borzalmak, és a hüvelyi szülést követő időszak sem feltétlenül rózsaszín vatracukros leányálom. Ezt kéne lezongoráznod magadban sürgősen.
2023. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elso szulesem huvelyi volt, kivul-belul repedtem es megrepedt egy bordam, mikozben toltak-huztak ki belolem a gyereket, mert elakadt. Ezek utan nem volt kerdes, hogy a masodik tudatosan valasztott csaszar lesz maganban, habar nyilvan a legtobben elitelnek emiatt, de az en testem, meg egy ilyen szulesbol nem kertem volna, a felepules brutalis volt.


Eletem legjobb dontese volt a mutet, tervezett volt, kiszamithato, gyors. Nyilvan az elso felallas szar volt, meg utana kb 2 hetig, de sokkal hamarabb es gyorsabban regeneralodtam, mint anno a term.szulesbol.

Az elso szules utan 3 honapig nem tudtam rendesen jarni,ulni, de eltelt 9 honap, mire azt tudtam mondani, hogy oke, mar nem faj. A sok-sok kulso varras helye egy ponton a mai napig sajog, ha front van. Arrol inkabb ne is beszeljunk, hogy kinezetre milyen, nem sikerult jol a varras se, plasztikara volna szuksegem, de egyelore meg nem vettem ra magam.


Nem mindenkinek sikerul jol a termeszetes szules, ne sajnald, ha csaszar lesz, lehet, hogy ez a kisebbik rossz.

2023. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, csak még a 37.héten. Az első nekem is kínok-kínja császár volt, szóval megértem, hogy miért szeretnéd a hüvelyi szülést, nekem is nehéz elképzelni, hogy lehet a császártól rosszabb, de persze nyilván lehet... Én is teljesen zárt voltam, kemény, és fent volt a baba, indítottak, 8 órán keresztül kaptam az oxit, ami pokol volt, mégse tágultam szinte semmit. A doki szerint ezzel az anamnezissel a legkisebb az esély a vbacre, úgyhogy el vagyok kicsit keseredve. :( Azt mondta, hogy ezen fog múlni, hogy áll a méhszáj meg a baba a "végén". Próbálkozni lehet, de ne fűzzek túl sok reményt hozzá.
2023. okt. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Így vagy te, még nem baj. Lehet, hogy nálad másképpen lesz és magátol indul a szülés és minden sikerülni fog neked. Lehet pozitív is a történeted. Szuper anya vagy
2023. okt. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!