Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent az hogy a doki azt...

Mit jelent az hogy a doki azt mondja kedvezőtlen a burok repesztés?

Figyelt kérdés
Kèrdeztem de nem mondott semmit

2016. aug. 18. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel kapcsolatban mondta ezt?

Nekem mindhárom gyerkőc burokrepesztéssel született, de én úgy mentem szülni, hogy teljesen ki voltam tágulva, a baba feje be volt ékelődve, méhszáj eltűnve, fájások megvoltak, csak valamiért soha nem repedt meg magától. Burokrepesztés után kb 20 perccel mindegyik meg is született. A másodiknál még meg is kérdezte az ügyeletes doki, hogy biztos nem ment el a magzatvíz, mert abszolút csak a baba fejét érzi :)

2016. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ezt így kontextusból kiragadva nehéz kitalálni... Nem tudom, milyen esetben lehet kedvezőtlen, el se tudom képzeni. Szülésindításod lesz?
2016. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen ma lett volna 41+4 hetes vagyok fájásaim nincsenek mèhszáj c1111
2016. aug. 18. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont most szült az egyik rokonom. Neki sokáig azèrt nem repesztettek burkot a vajúdás alatt,mert nagyon fent volt a baba mèg, ès fèlő volt, hogy előreesik a köldökzsinór. Legalábbis ezt mondta. ;)
2016. aug. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretne indítani a dokid, ez szerintem jót jelent, ő is tudja, hogy a legjobb, ha magától indul.
2016. aug. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Èrtem köszönöm mondta hogy fent van a burok így már èrtem
2016. aug. 18. 21:05
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

A szülésindításnak is megvannak a feltételei. Ha alkalmatlan méhszájra indítják meg a szülést (ami ugye burokrepesztésből és Oxytocin adásából áll), akkor csak belehajszolják az embert egy császármetszésbe.

Egy tapasztalt doki azért a méhszáj állapota, helyzete, a koponya helyzete alapján meg tudja saccolni, hogy érdemes-e beindítani vagy sem.

Persze egy idő után már jobb megpróbálni, de az más kérdés:)

2016. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért,mert még nincs jó pozícióban a baba.Nálam minden adott volt-álló burok,bemenetre nyomott koponya,felpuhult méhszáj,ráadásul 3-4 cm-re nyitott voltam-burokrepesztés után(előtte nem voltak fájásaim) 2 órával már meg is született a pici.
2016. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!