Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy a császár könnyebb? Valóban az lenne?

Figyelt kérdés

Ha választhatnátok melyiket választanátok és miért?


Mi ez a "hisztéria" manapság, hogy sok kismama császárt akar? Igaz, én még csak most fogok szülni, de nem gondolnám, hogy egyik másik könnyebb lenne.


2023. okt. 23. 12:32
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Császárral szültem, és csak másnap fájt, de az se annyira. Hamar felépültem.
2023. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
8%

9es, magánban bárki eldöntheti, államiban meg épp próbálnak túlélni, egy kényelmi császár költséget nehezen vállalnak fel.


Egy hüvelyi szülés ára max 100 ezer, míg egy császár 1 millió felett van. Nem tudom hányan fizetnék ki a különbözetet hogy választhassanak.

2023. okt. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
97%

A csaszar elonye az (ha tervezett), hogy nagyjabol gyors, kiszamithato, tudod mi fog tortenni. En nem neveznem a termeszetes emberi félelmet hiszterianak, de ez az oka, ha tobben szivuk szerint elso szulesnek is a csaszart valasztanak, semmi mas. Kicsi empatia kerdezo nem artana.


Es ugy, hogy nekem volt mindketto, sajat tapasztalatot is meg tudok osztani, persze mas neveben nem beszelhetek, ezek az en elmenyeim, emiatt lehet, hogy nem is annyira relevans.


Nekem konnyebb volt a csaszar sokkal, igen. De az elso szulesem (term.) rosszul sikerult, utana honapokig tarto felepules vart ram, igy nem volt kerdes, hogy a masodik csak csaszar lehet.

Kb 2 hetig volt rossz a csaszar utan, de az se volt veszes, aztan hamar felepultem. A termeszetes szulesem utan hosszu honapok kellettek, mire azt tudtam mondani, hogy nincsenek fajdalmaim (persze kozben latott tobb orvos is, de nem tudtak segiteni rajtam).


Nem mindenkinek rossz annyira a termeszetes szules, hala a jo egnek, ha nekem se ugy sikerult volna, ahogy, akkor a masodikat is bevallaltam volna igy.


Nyilvanvaloan a csaszarnak is boven vannak hatranyai, ez tagathatatlan es vannak, akiknek eleg nehez utana, en azert szerencsesen megusztam szerintem.


De borzasztoan sajnalom, hogy a nok nem valaszthatnak allamiban es komoly penzeket kell kicsengetni azert, hogy olyan szulesed legyen, amilyet szeretnel.

A te tested, a te dontesed, ebbe masoknak beleszolnia nagyon nem kene.

2023. okt. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nem volt választásom 2 szülésem császáros volt.

Az elsőnél semmi baj nem.volt gyorsan felépültem jöttem mentem mindent csináltam.

A másodiknál 3 hetig nem tudtam felkelni csak kínok kínján úgy begyulladt a seb .

2023. okt. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
Volt szerencsém mindkettőhöz. A szülés ott helyben fáj, a császár meg másnap. De nekem kb ugyanolyan élmény volt mindkettő. Mikor harmadjára megkérdezte a doki, hogy nagyon akarok-e VBAC-t, mondtam, hogy nem, szóval végülis a császárt választottam. Na ez a második császárom viszont alig fájt, ez lett a legkönnyebb szülésem.
2023. okt. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnek volt sürgősségi császár és programozott is. Ő azt mondta, hogy még császár és császár között is van különbség. A sürgősségi neki megterhelőbb volt és utána jóval hosszabb felépülés.

Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy inkább legyen kiszámítható és fájjon másnap, mikor már a gyerek kint és minden ok és nem kell szorogni azon, hogy milyen komplikáció lesz. De én kifejezetten rosszul viselem a kiszámíthatalanságot és kiszolgáltatottságot.

2023. okt. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen változó, se szülésnél, se csaszarnal nem tudhatod milyen lesz.

Császárral szültem, nem fájt, utána se nagyon. Sógornőm császárral szült, 6 hétig nem tudott normalisan járni, annyira fájt a seb. Másik rokonom kis termetű nő, két gyereket megszült teljesen simán hüvelyi uton. Unokatesóm szintén vékony kis nő, nagyon nehezen szült, szanaszét szakadt, alig tudta ellátni a babát, több műtéttel rakták helyre.

Szóval mindkettő lehet nagyon nehéz és nagyon könnyű is.

2023. okt. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
97%
Az első az sürgősségi császár volt. Akkor azt mondtam, hogy soha többet császár. Majd amikor a következő szülésnél órákig szenvedtem a "semmiért" és végül betoltak a műtőbe, az maga volt a megváltás. A gyógyulás is sokkal sokkal gyorsabb volt, mint az elsőnél. Most a harmadiknál már biztos a császár újra, de én semmi pénzért nem próbálnám meg újra a természetes szülést. Mondjon akárki, amit akar. Nekem tökéletes lesz így. Azzal meg, hogy nekem mi, hogyan és hol fáj (vagy nem fáj) más ne foglalkozzon. Az én dolgom.
2023. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
74%
12# Kis naív gondolat,hogy a tb-d oda megy ahova gondolod. A marha nagy ellátásra,ahol már lassan egy vérvételre is magánba kell menned. De ez mellékes és off,le lehet pontozni a saját megítélésemért. 9# voltam.
2023. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
96%
19-es, az allami egeszsegugyet szerintem senkinek nem kell bemutatni. En csak annyit irtam, hogy milyen jo lenne, ha lenne eselyunk a szules modjat megvalasztani allami korhazban is. Nem kell ebbe tobbet kepzelni, nyugi.
2023. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!