Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy volt képes Mária Terézia...

Hogy volt képes Mária Terézia 19 év alatt 16 gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Fizikailag?

nov. 1. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem a kérdést.

Hovgy volt képes? Fizikailag.

Mi ebben a hihetetlen?

Parasztasszonyok ezrei voltak még így, pedig az ő körülményeik messze sokkal rosszabbak voltak, mégis.

nov. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem volt más dolga, mint rendelkezésre állni, és szülni. Nagy volt a gyermekhalandóság, sok utód kellett, hogy biztosan legyen valaki, aki trónra ülhet.

Abban az időben nem az anya szoptatott, hanem szoptatós dajka, mert nem volt illendő, hogy a királyné szoptasson. Gyorsan elapasztották a tejet, így a peteérés is hamar beindult, és újra teherbe tudott esni.

nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Úgy, hogy szülés után kb az első alkalomból újra terhes lett. Én szoptattam, igény szerint, mégis szülés után 3hónappal már menstruáltam újra. Ha nem védekezünk akkor elméletben szülhettem volna egy év alatt 2x is🤷🏼‍♀️. Ráadásul neki elapasztották a tejét, mert nem illett egy nemes asszonynak szoptatni, szoptatós dajka volt. Amúgy nem olyan ritka, hogy egy-másfél év van a gyerekek közt (nyilván manapság már nem 10+ csak 2-3 gyerek születik. Van olyan ismerősöm aki 5 év alatt szült hármat). Arról nem írnak, mennyire viselte meg az állandó terhesség-szülés, valószínűleg nem volt teljesen problémamentes utána, hisz regenerálódni ideje nem volt. De nem fogják leírni, hogy inkontinens lett vagy szétnyílt hasizom miatt sérve stb. Ez volt a dolga, utódot szülni aki tovább viszi a trónt. Akkor sok gyerek kellett, mert kevés élte meg a felnőttkort.
nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Kíváncsi lennék azért milyen eü problémákat okozott :( Vagy egy egy terhesség alatt mennyire volt rosszul. Nagyon nagyon kemény lehetett ez.
nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok, az kimaradt, hogy lehet volt köztük ikrek is (fogalmam sincs szült-e ikreket).
nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Csak uralkodni és szülni kellet neki, de sok baba elhunyt már akkor. Kellettek a női és férfi gyerekek, kis korkulonbseg, ikrek talán.
nov. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem voltak ikrei.
nov. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Évente szült egyet. Most is vannak ilyenek a mélyen vallásosak kozott. Felénk lakott egy házaspár, összesen 20 vér szerinti gyerek volt, abból egyetlen ég ikerpár.


Egész jól bírta mert 63 évesen halt meg. Nyilván nem szoptatott, akkor még nem volt kötődő nevelés meg iszsz, meg magadnak szülted a gyereked felfogás. Uralkodni kellett, meg rendelkezésre állni. Fogamzásgátlókat sem ismerték, meg hát iparkodni kellett, mert ebből a 16-ból is csak a bő fele élte meg a felnőtt kort.

nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Anatómiai felépítése nyilván megfelelő volt, a férjével meg jó tenyészpárt alkottak.
nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak szült, hanem mellette egy birodalmat kormányzott is, méghozzá nem is rosszul!

Szerintem elképesztő teljesítmény volt! Még akkor is, ha személyzet vette körül és kiszolgálták.

nov. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!