Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bárki aki szült, vagy szülésen...

Hosszúhajú kérdése:

Bárki aki szült, vagy szülésen részt vett, nagyon fura kérdésem van?

Figyelt kérdés
tényleg fura lesz. főleg régi szülések lehetnek meghatározóak, nővérek, orvosok, nagymama korúak, de ha bármi infótok van én örülök!! nem tudom a pontos időt mikor születtem. apa azt mondta háromnegyed egy előtt 2-3 perccel délután kapta a hírt - 1975-ben. a kórházból keresték telefonon. tehát 75-öt írunk amikor még a vonalas telefon sem volt kéznél. ki telefonál ilyenkor, az a nővér aki bent asszisztált? és mennyi idő míg a szülés után elvégzik a méréseket, rutinokat és kimegy a nővér 75-ben telefonálni? ha apám 3/4 1 előtt 2-3 perccel kapta a telefont, akkor hánykor születhettem? mennyi idő lehetett míg a szülést követően elérték telefonon? gondolom nem egyből rohant a nővér a telefonhoz ahogy megjelentem. tudom, kérdezzem meg anyut. de nem tudja már ki telefonált, és nem emlékszik, mennyi idő telt el a szülés után hogy valaki kiment szólni - volt neki akkor nagyobb gondja is mint hogy ezt figyelje... annyi még fontos adalék lehet, hogy anyám azt mondta az ebédet félretették neki. tehát nyilván 12 után. de mennyivel? ez pár perc alatt megvan? vagy hosszú míg a babát ellenőrzik... és ki telefonál 75-ben? aki bent volt? köszönöm a nem mindennapi kérdésemre adott válaszokat.

nov. 7. 04:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem a telefonálás aszületés időpontja.

Az pontosan ott van rögzítve a zárójelentésen és a kismamakönyvben, az eredeti oltási könyvedben.

Kikérheted a kórházbirattárából, vagy az Országos Levéltárból.

nov. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Én igaz, 90 és 92ben szültem.

Akkor sem volt még nagyon sok házban vezetékes telefon.

Az, hogy lemérjék a gyereket, nagyon max fél óra. De ebben benne van a fürdetésen át az öltöztetésig minden.


Mikor én szültem, még nem volt divat, hogy bejöhetett volna bárki is.

Első szülésnél bevitt a férjem, otthagyott. Majd hazament és várta a telefont. Reggel 9kor szültem meg, délután 2kor értesítették a szomszédot, az ő számát adtuk meg, mert nekünk nem volt telefonunk még


92ben szintén a férjem vitt be, majd ment hazam

Amkor reggel 6kor szültem meg, délután 4kor telefonáltak. Addigra már nekünk is volt telefonunk.


Emlékszem, sógornőm 88ban szült. Ők falun laktak. Ott mégritkább volt a telefon. Ott az utcai vezetékest hívták. Az utca nagyja tudott a szülésről, így folyamat figyeltek, legyen valaki az utcán a fülke mellett, ha megcsörrenne.

nov. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én azt is el tudom képzelni, hogy a délelőtt született babák hozzátartozóit egyszerre hívták. De ez csak egy feltételezés. Ki tudja, hogy akkor annak a nővérnek volt-e egyéb dolga a születés és a telefon között. Hivatalos iratokban kellene utánanézni, vagy a kórházban érdeklődni.
nov. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
36%
Kórházat fel keresni meg szülészorvost,növért aki még él,emailba személyesen,facebookon.elöbb születtél és telefon foglalt volt,vagy később kapcsolták apudat.esetleg központi dolog volt.
nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
1977-ben születtem. Az (oltási) kiskönyvben benne van. Azt pedig a középiskola elvégzése után vissza kaptam. Az összes iskolai kartonommal együtt. Ha nincs meg, akkor az 1-es válaszoló által írt helyeken keresd.
nov. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75-ben szültem, reggel 7,15-ker. Valamikor késő délelőtt, 11 körül tudta meg a család Úgy gondolom, az osztályos nővér /főnővér?/ telefonálhatott.
nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

nagyon hálás vagy mindenki válaszáért, és még várok sok-sok választ!

és nagyon meglepődtem! ennyi idő, ilyen sok? én hülye azt hittem percek kérdése, erre néha fél napokat írtok. akkor még egy fura kérdés. anyám azt mondja az ebédet félretették neki. a világ leghülyébb kérdése következik: 1975-ben mikor volt ebéd a kórházban? 12? vagy fél 1? ha az ebédet félrerakták mik a tippjeitek, hány óra lehetett, amikor még félretesznek egy ebédet mert valaki szül?

az oltási kiskönyv és iratok remek ötlet! de nem találom. a kórház is jó ötlet, ha itt nem tudom belőni, lehet hogy az lesz, bár az is lehet hogy belövöm magamnak 12 és 12.40 közé.

írjatok még tippeket nyugodtan, nagyon érdekel ez a téma, ne fogjátok vissza magatokat! :)

nov. 7. 18:55
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Akit aznap ebéd előtt felvettek az osztályra, azok már kaptak ebédet, kb 12-től osztották ki, folyamatosan kb fél óra alatt végeztek vele, attól függ, hányan osztatták, mit, és hány kórterem volt. Gondolom, annak tették félre, aki várhatóan elfogyasztja vacsora előtt. A szülőszobáról, ha minden kész, és nincs probléma, kb 1 óra megfigyelés után vittek ki. Csak utána lehetett étkezni. Nem valószínű, hogy egységesen mindenhol így volt.
nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
értem. és vajon hánykor látszódhatott hogy itt baba lesz vacsi előtt, ebédet tegyük félre. egyébként a születésem indított szülés volt. akkor ez már 12 után lehetett?
nov. 7. 20:29
 10/27 anonim ***** válasza:

2 vagyok!

Mikor az elsőt szültem, 9kor, en aznap nem kaptam ebédet. Félre sem tették.

Egy rokon takarítóként dolgozott az osztályon, ő szerzett nekem.

Egyébként akkor délben hozták hivatalosan az ebédet. Papíron.

De volt, hogy már 11kor ott volt, volt hogy 13órakor.


5napot voltunk benn ha jól emlékszem.

nov. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!