Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyenkor mi a protokoll:...

Ilyenkor mi a protokoll: nyitott méhszáj, állandó görcs, faros baba?

Figyelt kérdés

35 hetes kismama vagyok 2211 méhszáj értékkel, Cervix részben eltűnt. Két héttel ezelőtt 1100 volt, pedig egész nap feküdtem. Napok óta (van úgy, hogy délelőtt vagy egész éjjel) alhasi görcseim, feszülés és teljes keményedésem van. Baba még medencevégű. Hétfői uh-n ~1900gr és pici babának saccolták. Tegnap pedig már ~2400gr-nak. (Ez lehetséges, hogy ennyit gyarapodott?) Egyik orvos szerint 2. fokban másik orvos szerint 3. fokban érett a méhlepény. Befektettek a kórházba megfigyelésre és infúzión kaptam magnéziumot.

Meddig tartansk vissza? Vagy császár lesz?


nov. 24. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az uh-s súlybecslés nem pontos, nem gyarapodott 3 nap alatt ennyit, hanem ennyire nem tudják belőni. Lányom 36. héten született, az uh-n 2300 grammra becsülték, másnap megszületett 2600-zal. Császár lesz, vagy nem szerintem senki nem tudja, mindenesetre már jó időben vagy, nem lesz semmi baj és nem lesz koraszülött (legalábbis nem nagyon korai).
nov. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Ameddig csak tudnak visszatartanak.

Az hogy császár lesz-e kórház függő. Nem mindegy, hogy első vagy többedik baba, fiú vagy lány és azon belül hogy faros pontosan hogy fekszik. Mivel kicsi, ha lány és "szépen" popóval van kifelé akkor akár engedhetik is természetes úton megszületni.

nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első baba, kislány, medence végű ferde fekvés.


Faros hüvelyi szülés az nem veszélyes?


Még tapasztalatlan vagyok a témában.

nov. 24. 15:13
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Veszélyesebb, mintha fejjel lefelé lenne, de gyakorlott orvossal, ha minden feltétel ok, akkor összeségében kevésbé veszélyes, mint a császár.


Viszont a medence végű ferde fekvés az kvázi haránt fekvést jelent. Az amint komolyan beindul a vajúdás vagy elfolyik a magzatvíz rögtön császár.

nov. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Én is tapasztalatlan vagyok. Ha a ferde fekvés, haránt fekvést jelent, akkor azt hiszem császár mindenképpen. De a dokid többet tudna erről, mint mi.
nov. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Szia. Az én babám medence végű volt és nem fordult be 39+6hetesen volt a program császár.

A mérés nem pontos. Szülés előtt 1 nappal 3600g ra becsülték,másnap reggel megszületett 4240g al.


Mindenhogy császár lesz ha nem fordul be, ugyanis első babát nem lehet farosan szülni.


Jó egészséget nektek!

nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
#6 Vannak olyan kórházak ahol lehet első babát farosan szülni. Főleg ha pici, és 35-37 hetesen biztosan pici.
nov. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

A kórháztól is függ. Ha a ferde fekvés alatt harántot értesz, az valószínűleg mindenhol császár, de ha nem áll keresztben, akkor van olyan kórház, ahol engedik az első babát is farosan, hüvelyi úton. Bár a többség - tudtommal - nem ilyen. Gondolom, próbálják még meggyőzni a babát, hogy maradjon bent, ugyan a 35. hét az már elég jó, a férjem és a bátyám is ekörül bújt ki.

A faros hüvelyi szülés kockázatosabb, mint a sima, de ha ért hozzá az orvos, akkor nem kell tőle félni! Nekem például sokkal barátibb volt, mint a fejvégű első szülésem. Igaz, kisebb is volt a baba. Nála egyébként senki sem mondta UH-on, hogy kicsi lesz, pedig még a szülés előtt pár nappal is nézték, így rendesen meglepődtem, amikor kezembe adták a csöppséget. Ahol én szültem, ott - azt hiszem - 2,5-4,5 kg között lehet faros babát hüvelyi úton szülni, így ebben is szerencsénk volt. A testvéremnél pár nap különbséggel valami fél kilós eltérés volt a két becslés között.

nov. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!