Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy fordulhat elő ilyen...

Hogy fordulhat elő ilyen esetek, hogy az utcán jön világra a baba, vagy otthon a fürdőkádba, vagy bárhol?

Figyelt kérdés
Ritka az olyan gyors szülés, hogy kórházba be érkezéskor pár percen belül kint van a baba?

2023. okt. 31. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem gyakori, de előfordul. Rohamos szülésnek hívják. Nameg ha itt-ott bezárják a szülészeteket, és ide-oda küldözgetik a szülő nőket, akkor nyilván több ilyen eset lesz.
2023. okt. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy azok a nők a terhességük végén járnak. A babákat meg a legkevésbé sem szokta érdekelni, hogy beért-e már az anyjuk a kórházba.
2023. okt. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Rohamos szülés, nekem szerencsém volt, mert épphogy, de beértünk a szülőszobára. Hírtelen indult, egyből 5perces fájások, a kórházban ahogy felfeküdtem az ágyra elfolyt a víz és 4 vagy 5 tolófájással megszületett. Ez az egész volt egy óra, az első fájástól a megszületésig. Szóval ha várunk simán itthon vagy a mentőben, kocsiban, akárhol útközben megszületik. Ritka, de van ilyen és amúgy veszélyes tud lenni, mert szakad(hat) minden ahogy villámgyorsan bújik ki. Meg a babának is, mert ez nem normális, hogy ilyen gyorsan átkell préselődnie a szülőcsatornán. Nálunk ő megúszta gond nélkül, én nem, sok öltést kaptam.
2023. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl ilyen szülésem volt.

Még 1 het volt vissza a kiírtig. Semmi bajom nem volt, elmentünk egyik ismerősékhez grillezni.

Már délután fájdogalt a derekam, de semmi több. Fájt máskor is, de nem így. Annyira nem foglalkoztam vele, nem volt zavaró.

Majd 6óra fele egy pukkanás,elfolyt a magzatvizem.

Akinek jogsija volt, mind ivott, igy nem volt valasztás, mentőt hívtunk.

Kb 10perc alatt ki is értek, vittek is.

Aztán félúton ordítottam, kinn a feje. És tenyleg elindult a fiam.

A semmiből egyből tolofájások.


A mentő megállt a főút szélén, én meg ott megszültem. Már "külön" mentünk be a kórházba.

2023. okt. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Első gyerekemnél 3 hetet voltam szülésig kórházban.

A szobatársam reggel felkelt senkinek nem szólt, hogy rosszul érzi magát.

Du jött a férje, begörcsölt, ekkor nézték neki a pisit, 4+ elment wcre, azt hitte bepisilt.

Szülőszoba, a doki meg volt győződve, hogy csak vesekő lesz.. mire a doki észbekapott már kint volt a gyerek feje..

20 perc alatt megszületett az első gyereke..

2023. okt. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

BArátnőm hívott anno a Soroksáriról, hogy drukkoljak, beérjenek az Istvánba, mert mindjárt szül...

9 perc múlva hív a férje, hogy megvan a baba... Kolléganőm csodálkozott, hogy mekkora véletlen, hogy két barátnőm szül egyszerre. Mondtam, hogy izé, ő ugyanaz :D

2023. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A 2.baba nekem is nagyon gyorsan jött. Alig volt időnk felocsúdni, szerencsére éppen beértünk a kórházba, de nem sok híjja volt, hogy a kocsiban szülöm meg a babát. Pedig nem vajúdtam otthon, szinte egyből 2 perces fájásaim lettek és rohantunk is befelé.
2023. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%
Akkor én miért vajúdtam 22 órát!? Számomra hihetetlen ez az 1 óra alatt megszülni dolog. Ez mi?
2023. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy mások vagyunk. Ennyi.


Egyébként remek a rohamos szülés, volt olyan kismamánk, aki fenékig szakadt kívül, belül, gyakorlatilag nulla felkészülés volt a testének és már jött a gyerek.


1 órán keresztül varrtuk aztán, mire úgy-ahogy összeraktuk, hogy használni is tudja majd a lenti dolgokat.

2023. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem lehet ritka. Anyámnál a második szülésénél már rákiabált az orvos, hogy siessen, ha nem akar a folyosón megszülni. A szomszédasszony éppen, hogy beért a másodikkal, pedig közel van a kórház és nálam is már csak két tolás hiányzott, amikor a szülőszobába kerültünk szintén a második babával, pedig amennyire csak tudtam, elsóhajtottam a fájásokat és mentő vitt. Bent az egyik csecsemős mondta, hogy nála a harmadik jött olyan gyorsan, hogy pont beértek. A közeli benzinkúton két ottani szülésről is hallottam. Az egyiknél még a mentő sem ért oda.

Nálam az első szülés hosszú történet volt, akkor is azt mondták, hogy még gyengék a fájások, amikor már órák óta a világomat nem tudtam, annyira fájt, teljesen kész voltam. A másodiknál 2 héttel a kiírt előtt, reggel fájdogált néha valami, ritkán, gyengén és rendszertelenül. Gondoltam, jóslók. Aztán székelési inger, WC, de nyomásra nem egészen az jött, amire számítottam: eldurrant a magzatburok, ömlött a véres víz és jött a kitolás. Ráadásul farfekvéses volt a baba, ezért is lett végül mentő (a szomszéd mondta korábban, hogy bevisz, ha kell). A mentőtiszt nyugtatott, hogy több, mint egy tucat szülést vezetett már le, de azért azt javasolná, hogy tartsunk ki a kórházig. A történet vége happy end: az ügyeletes orvos rutinosan világra segítette a babát és mindenki megúszta különösebb sérülések nélkül.

2023. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!