Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lepényleválasztás bódítás nélkül?

Lepényleválasztás bódítás nélkül?

Figyelt kérdés

Visszamaradt, szívósan tapadó méhlepény leválasztását viselte el valaki ébren, altatás nélkül?

3 hete szültem, nem vált le a placenta, végül műteni kellett, de az altató (vagyis inkább bódító) szer miatt egy darabig sajnos nem szoptathattam. A doki mondta, hogy ha nekem ilyen fontos a szoptatás, ő kiszedi úgy is, hogy ébren vagyok, csak fájni fog.

Örültem, hogy végre túl vagyok a szülésen, féltem a fájdalomtól, inkább az altatást választottam. Csak hát így nem volt aranyóra, nem szoptathattam fél napig, a baba addig tápszert kapott, pedig szerettem volna, ha egyáltalán nem kap...

Most az érdekelne, hogy mennyire is lett volna fájdalmas? Be kellett volna vállalnom? Eső után köpönyeg, de mégis szeretném tudni.


2023. dec. 12. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kellett volna bevállalnod.

A babáddal foglalkozz most, és ne olyasmin túráztasd magad, amin utólag teljesen felesleges rágódnod.

2023. dec. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy kellett volna. Manuális lepényleválasztásnál az orvos az EGÉSZ KEZÉVEL (nem ujjával) felnyúl a méh űrébe és onnan szedi le a lepényt kézzel.

Csináltam már párat, és nem vállalnám be altatás nélkül (se magamnak, se a betegemnek), kivéve, ha tényleg életmentő a dolog és nincs idő megvárni az anesztest. De nagyon nagy túlzás és szakmailag teljesen indokolatlan volt emiatt fél napra eltiltani a szoptatástól.

2023. dec. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Belőlem is kézzel cincáltálták ki, de nem tudom, pontosan hogy és mi történt, mert szóba se jött altatás/bódítás...

Az biztos, hogy a vajúdást és a kitolást kb. egy mukk nélkül viseltem, de a lepénynél ordítottam, mint akit ölnek...

Utána volt egy gyors biztonsági küret is, csak utána varrtak, ahhoz kaptam érzéstelenítőt (emlékeim szerint lidokain injekciót).

2023. dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Jobban jartal. Belolem kiteptek a mehlepenyt (en igy erzekeltem, persze lehet nem igy volt pontosan, de megszulni nem engedtek/nem volt ido/nem tudom).

Pokoli fajdalom. Aztan nem akart elallni a verzes, haromszor mostak at a mehem. Nem tudom neked leirni, hogy milyen erzes volt, de ugy orditottam, hogy bejottek kintrol tobben benezni, hogy mi is tortenik itt pontosan…

Senkinek nem kivanom, embertelen kinzas volt. Ha lehetett volna, az altatast valasztottam volna.

Az aranyoram igyse volt meg, mert a verveszteseg es fajdalom miatt a szemem nem birtam kinyitni, a kisfiamat 6 ora mulva lattam csak.

2023. dec. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

3. vagyok, így, hogy olvasom a 4. válaszoló tapasztalatait, még örülhetek is, mert nekem legalább "aranyórám" volt, legalábbis egy darabig megkaptam a kisfiam, még ha totál elcsigázott is voltam, varrás után tudott egy picit szopcsizni.

De ha megkérdezik, lehet én is az altatást választottam volna. Abban a lelkiállapotban mindent másképp lát az ember, fáradt, örül, hogy kinn van a baba, francnak van kedve még több fájdalomhoz meg mártírkodni... Emiatt tényleg ne vádold magad, úgy volt jó, ahogy akkor döntöttél, te és a baba is jól vagytok, ez a lényeg! :)

2023. dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne rágódj ezen. Gondolkodj józanul. Ébren nem is tudom mekkora pokoli fájdalom ezt kibírni. Egy kicseszett szoptatás vagy aranyóra nem ér annyit, hogy ezt elszenveddd.


Egyébként a sok agymosó kampánynak ilyenkor meg csak gratulálni tudok!

A tápszer baromira nem méreg, mint ahogy azt sok szoptatási tanácsadó előadja neked. Ha nincs aranyóra nem sérül a kötődés egy életre és nem, nem lesz személyiségzavaros szociopata a gyerek.

Az a baj, hogy úgy átmosták már a kismamák agyát, hogy a gyógyszerektől (ami akár szükséges is de nem veszik be-vagy ami rosszabb mondjuk a baba nem kap lázcsillapítót mert az nem "természetes") kezdve a császáron át a tápszerig mindent démonizálnak. Gondolom első baba amúgy. A következőnél nem fogsz már ezen tipródni remélem.

2023. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem "csak" küretet csináltak, altatás/bódítás nélkül a szülőszobán, ami elvileg kisebb fájdalom, mint a lepényleválasztás (fel sem ajánlották, ez más téma. Megcsinálta minden nélkül és kész). Hát, ha ez igaz akkor helyesen döntöttél az altatással! Magas a fájdalom küszöböm, de inkább szültem volna még 2 gyereket gyorsan, mint a küret.

A babának meg semmi baja sem lesz, hogy kapott tápszert (inkább ez, mint a régi "nyomjuk tele cukros teával"). Így alakult, ez van. Mindketten egészségesek vagytok, a tápszer az édesmindegy, hidd el, a babának is teljesen megfelelt. Ahogy az aranyóra hiánya sem csinál visszavonhatatlan dolgokat. Persze a legoptimálisabb az, ha simán megszületik, aranyóra, sikerül szoptatni, de ha valamelyik nem jön össze akkor sincs semmi. (Off: nekem van egy tápszeres és egy sokáig szoptatott gyerekem, már mindkettő iskolás, az ég világon semmi különbség nincs, nem betegesebb egyik sem, mint a másik, nem kötődnek másképp stb annyi hogy a szoptatottnál nem kellett a tápszert kutyulgatni, így nekem könnyebb volt 🤷🏼‍♀️. De a babáknak édes mindegy. Jah és a szoptatott, cumit utáló, ezért nem is használtuk, mert visítva kiköpte gyerekem lesz fogszabályzós. A tápszeres, cumizós foga szép egyenes. Ennyit a papírformáról, "papírforma szerint" fordítva kéne lennie)

2023. dec. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer is volt benne részem. Az egész szülés és kitolás madaárcsicsergős napos délután ehhez képest. Szülni tudtam hang nélkül, mosolyogva, de a lepényleválasztásnál ordítottam ahogy a torkomon kifért. Én nem is értettem, miért nem altattak el inkább. Ennél kegyetlenebb fájdalom szerintem nincs is.
2023. dec. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azt a kutya mindenit! Hát nem gondoltam, hogy ennyire durva ork-munka, ha már egyszer szemrebbenés nélkül felajánlották, és főleg nem, hogy ennyi sok nővel mégis megcsinálják! Vajon miért? Nincs elég anesztes? Borzasztó.

Köszönöm a válaszokat, eddig sem szórtam hamut a fejemre, hogy így alakult, de most aztán pláne. Kemény vagyok, de hülye nem.

Előttetek meg le a kalappal, hogy kibírtátok!

2023. dec. 13. 08:45
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szülés során pont leszrják a nő igényeit.

Mészárszék az egész, kezdve a kötelező fekvéssel, az oxi teljesen random megtagadásával (akkor is, hogyha lehetne), a lekötözéssel, és többek között a fájdalomcsillapítás nélküli méhlepény kitépéssel.


Undorító középkori hányadék állapot, ez a nagy helyzet (és igen, lehetsz bármilyen szuper kórházban elég egy hentes orvos, akinek csak egy megszült senki vagy, kit érdekel, hogy érző ember).


Én nem szültem, nem is fogok, szülészet gyakorlaton láttam ilyet először, a szaktársam úgy 1:1 elájult, én meg próbáltam nem sírni-sikítani, csakhogy ne halljam ahogy szerencsétlen nő ordít a fájdalomtől.


Mondanom sem kell NEM dolgozok a szakmában. Nem. Kizárt.

2023. dec. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!