Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mekkora bőrönddel ment szülni?

Ki mekkora bőrönddel ment szülni?

Figyelt kérdés

Van 3 méretü bőröndöm, gondoltam a középső tökéletes lesz, se nem kicsi se nem az a nagy.Nem férek el benne:(.Komolyan a legnagyobb bőröndöt kell vinnem?

Eleve a közepes méretűbe kezdtem pakolni most, fele bőrönd már tele van a felnőtt pelussal, tisztasági betéttel a gyereknek is kérnek 1 csomag pelust, a másik felébe az én cuccaim raktam és akkor hol van még a gyerek cuccai..Ti hogy pakoltatok? 2 db 2 részes pizsamát raktam be, 2 szoptatós melltartót, 5 bugyit, 5eldobható bugyit,3 zoknit, 2 hálóinget, 2 pólót meg egy leggingset. A gyereknek kérnek takarót, hálózsákot, 6rugi,6body,textilpelus,zokni , tisztálkodó szerek stb.Nem Magyarországról van szó.


dec. 18. 12:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
És egy átlagos méretű utazotaskat vittem, illetve egy kisebbet a szülőszobára.
dec. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan Magyarországon élek, de vittem 1 nagyobb fajta bőröndöt. Egy kézitáskát a szülőszobára és 1 papírtáskába még volt kajám.

Mondanám hogy túlpakoltam de nem. Mert elhasználtam az összes ruhámat( tej/bukás/egyéb), és peluson kívül mindent kellett vinnem a gyereknek ( takaró, textil pelusok, pelenkázó cuccok, ruhák stb).

Végül csak a felnőtt betétwt vittem feleslegesen, mert kényelmesebb volt a pelus. Illetve felnőtt betétet adtak volna bent is.



Pakolj amennyit akarsz, úgyis mindenkinek más jön be. Előre nem tudod majd nekrd és a babádnak pont miből hány kel majd.

dec. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igen, a szülőszobára egy kisebb méretü táskát kérnek amibe legyen benne nekem egy hálóing, innivaló, rágycsa,meg a gyereknek az első újszülött szette.Meg ugye van egy baromi nagy böröndöm amibe kénytelen leszek pakolni mert a közepesben nem férek el :(
dec. 18. 12:35
 4/24 A kérdező kommentje:
Meg apuka is bennalszik a teljes kórházi idő alatt szóval ha tetszik a kórháznak ha nem a nagybőröndöt viszem.Illetve a listájukban nem irnak zoknit pl hát én azt is viszek :D
dec. 18. 12:37
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Én egy wizz air "ingyenes" poggyász méretű táskával (szülőszobára) és egy repülőre felvihető méretű bőrönddel (gyerekágyas osztályra) mentem.


Én magamnak csak pelenkát vittem, ahhoz nem kell bugyi egyáltalán. Tisztasági betét mi a francnak? 1 perc alatt átázna akkor is ha gyenge a verzésed.

Zokni nem volt rajtam, rohadt meleg van a gyerekágyas osztályon. 2-3 napot töltesz bent arra már sok a 2 pizsama 2 póló 2 leggings, ez 4 napnyi ruha. Elég 2 hálóing vagy pizsama, amikor megy látogatni a férjed be tud vinni tisztát és eltudja vinni a koszosat ha szülseges.


Babának nálunk nem kellett vinni ruhát se tisztálkodó szert, adtak a kórházban. Rugi alá nem kell zokni és itt is érvényes hogy max 2 nap nyit érdemes pakolni, majd a férjed viszi és cseréli a többit. Takaró és hálózsák felesleges. Elég az egyik, de olyan meleg van hogy én be se takartam a babát...

dec. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Egy közepes méretű sporttáska/utazótáska volt nálam, meg egy kisméretű hátitáska. Amiből túl sokat pakoltam így is, az a textilpelus, pelus. Mindenből csak a legszükségesebbeket vittem, úgy voltam vele, ha kell még valami, majd hoz be a férjem. Tisztálkodószerek, betétek, 3 hálóing, bugyi, zokni, nasi, evőeszközök, meg a telefontöltő, iratok, ja meg egy cumisüveg, ami kellett is. Kb. Nasit, innivalót látogatáskor hoztak nekem pluszban, a szennyest meg haza is küldtem, hazavivős ruhát a babának aznap behozta a férjem.

De abba pakolj, ami neked jó, mert mindenki szükséglete más. Voltak mellettem is 2 bőrönddel is, meg 1 hátitáskával is, változó nagyon.

dec. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy utazó táskába elfert mindenem. Csere ruhát hozott férjem mikor haza ment, ő is bent volt a 3 napig végig. Nálunk nem adtak semmit a kicsinek se. Erős betét elég volt nekem. Nem kellett sok cucc.
dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%

Nem tisztasági betétről, hanem szülés utáni betétről volt szó.


Ileetve ha az ottani kórház kér takarót és hálózsákot, akkor biztos okkal kéri. Nem biztos, hogy külföldön is szaunát csinálnak a gyermekágyon. Főleg hogy elvileg 21 fok ahol a legjobban alszanak a picik. És a túl meleg hozzájárul a bölcsőhalálhoz is. Sok más tényezővel persze.

dec. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Valóban a tisztasági betét alatt a legnagyobb méretű extra++ vérzésre való betétet vettem. Nem látogat meg jön megy a férjem.Végig benn lesz velem.Persze ha kell hazajön cuccért.Csak bepakolnék hogy ne kelljen császkálni 30perc a kórház.Illetve senki nem fog bennünket látogatni, nem akarunk látni senkit sem, elég lesz a ki be járkálás a kórházi dolgozóktól.3asban szeretnénk megélni ezt.
dec. 18. 12:47
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Közepes bőrönddel és egy hátizsákkal mentem.

Igen, volt olyan érzésem, hogy nem lesz elég, de végül húztam a listán.

dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!