Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Péterfyben szülni? Mik a...

Péterfyben szülni? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Inkább csak régebbi tapasztalatokat látok, ha volt esetleg valaki az elmúlt 1-2 évben, milyen tapasztalatuk volt? Köszönöm!
dec. 22. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Fajt.
dec. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Én a múltkor voltam ott, elkísértem valakit. A folyóson Tesco bevásárlókocsi állt 2 darab, az aljában kartonpapírral. Szerintem azzal szállították osztályon belül az újszülötteket.
dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kettőt szültem ott, mindkétszer szépen elláttak, és van rendes üveges babaszállító kocsi, amiben nap közben a baba az anya mellett lehet.

A fürdő, wc nem a legtisztább, de amúgy jó.

dec. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3 tanuló nézte végig a szenvedésem, természetes szülés, nem volt se érzéstelenítés se oxitocin, mondjuk nem is akartam volna egyiket sem. Szerencsére volt szabad alapítványi szoba, abba kértem magam. A szülésznő kedves volt, végig bátorított.
dec. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2-esre: Ekkora butaságot! Azokban az anyák a csomagjaikat tudják kitolni a szobából a folyosó végére, amikor mennek haza. (Apuka nem mehet be a szobáig sem.) A babáknak normális kiskocsijuk van, benne puha pléddel, amit a csecsemösnővérek a saját pénzükből vettek. Koraszülés miatt kicsit több időt töltöttem bent az átlagnál, beszélgettem a nővérekkel néha, onnan tudom.


Én 2,5 éve szültem ott. A szüléssek kb. 75%-ban, a csecsemőosztállyal 90%-ban voltam megelégedve. Szóval nekem összességében jók a tapasztalataim. De ezt ezer tényező árnyalja (ki mennyire szoptatáspárti, mennyire akar beavatkozásmentes szülést, stb.), szóval inkább kérdezz konkrétan.

Mondjuk viszonylag már az én szülésem is rég volt, azóta a fél orvoscsapat ott is lecserélődött...


FB-on van Péterfyben szülök csoport, ott sokkal naprakészebbek az infók.

dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2 évvel ezelőtt szültem ott. A fájdalmat leszámítva pozitív élmény volt. Kérésre kaptam epidurált is. A személyzet segítőkész és kedves volt. Két ágyas alapítványi szobában voltam, rendben volt az is. A következőt sem szülném máshol.

Ja, a kaja szar, de az nyilván nem csak ott. 3 napot ki lehetett bírni, úgysem volt étvágyam 😁

dec. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónapja szültem ott. Mindenképp javaslom kérj alapitványi szobát. Fizetős, de később hálás leszel a saját wc+zuhanyzó kombóra. (Az osztályon található finoman szólva borzalom.)

A dokik, szülésznők és a nővérek is nagyon rendesek. Én elég sokàig benn voltam, mert sajnos voltak olyan eü problémák amik miatt megfigyelés kellett, és amint a 37. hetet betöltötte a terhességem csinálták is a császárt. A műtét során komplikációk voltak, de nem lehet okom panaszra nagyon oda tették magukat és hálás vagyok a dokiknak. Mindketten jól vagyunk.

A kaja nem öt csillagos szállodai szintű, de meg lehet enni. Néha az ebéd még jónak volt mondható. De mindenképp pakolj fel gyümölcsöt ilyesmit, hogy juss elég vitaminhoz. Vizet is vigyél, mert elég ótvar a benti csapvíz.

A látogatást elég szigorúan veszik hétvégèn. Hétköznap általában nem szoktak szólni, valószínüleg, mert nagy a jövés menés, de hétvégén nem egyszer volt, hogy a férjeket kizavarták, ha már nem volt látogatási idő. Volt olyan a férjem mivel dolgozott később tudott jönni értsd kb 10 percel a látogatási idő vége után. Nekem kellett lemennem és felcipelnem amit hozott, mert nem engedték be az őrök. Egyébként a szobába vagy a folyosóra nem mehet be látogató. Ha valamit kapsz és nehéz kocsin betolhatod. A babákat látogatási időben a folyosó végén lehet megmutatni. Kis kocsiban tologathatod.

Egyedül az újszülött osztályon dolgozókkal volt bajom, de nem csak nekem akik ott voltak mikor én ők is panaszkodtak rájuk.

A babák a szobában vannak és éjszakàra ha igényled, mert szeretnél pihenni be lehet adni az osztályra, akkor hajnalban hozzák vissza. Vizsgálatra, fürdetésre stb szintén elviszik.

Nagyon szoptatás pártiak, azonban kicsit ezt túl is tolják.

dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendben volt a szülés, az utána ott töltött napok is. Máskor is ott szülnék.


Kétagyas alapítványi szobában voltam. Olcsó és megéri!

A baba alapvetően az anyával együtt van. Támogatják az igény szerinti szoptatást. Ha zuhanyozni szeretnél menni pl. vagy vizsgálatra, le lehet adni kis időre a csecsemős nővéreknek, akik vigyáznak rá.

márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!