Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kètpetèjű ikrek termèszetes...

Kètpetèjű ikrek termèszetes szülèse nagyon veszèlyes?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg,hogy mindkèt baba fejvègű ès termèszetes szülès lesz.Kètpetèjű ikreim vannak,2 mèhlepènnyel ès 2 burokkal.Most vagyok 36+6 napos.Jövőhèt szerdàn megyek Nst-re megint,UH-ra,kenetvètelre,vèrvètelre ès megbeszèljük a szülèsindìtàst,amit remèlem szilveszter elè raknak 😅Nagyon veszèlyes kètpetèjű ikrekkel a hüvelyi szülès??A Debreceni klinikàn fogok szülni,ahol elèg gyakori az ikrek termèszetes szülèse.Csak fèlek,hogy valami komplikàciò fog jönni, pl köldökzsinòr ràtekeredik az egyik nyakàra,vagy mèhlepèny levàlàs következik be az első baba születèse utàn.

Nyugtassatok meg,hogy mindenre van megoldàs ès megtudjàk menteni a babàt ,ha ilyen törtènik.



dec. 22. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Az ikerszülés mint maga az ikerterhesség, némileg több kockázatot hordoz magában, viszont semmiképp sem "nagyon veszélyes". Ha az volna, nem is hagynák ilyen esetben a hüvelyi szülést. Nyugi, ha gond van, megoldják.
dec. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Anyósom is megszülte annó őket minden flancos dolog nélkül.
dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem veszélyes. Sokkal hìrhedtebb a hüvelyi ikerszülès, mint amit èrdemel. A nyakra tekeredett köldökzsinór amùgy sem rizikó.
dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem idén szült egy barátnőm ikreket a debreceni klinikán, mindenféle komplikáció nélkül. Ha pedig azt látják, hogy nem megy vagy probléma van, akkor megcsászároznak.

Könnyű szülést kívánok!

dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ikreket szültem, egyik fejvégű volt, másik faros. Az egyik fiam simán megszületett, másik keresztbe fordult, előreesett a köldökzsinór, rohanás műtő, császár lett. Túléltük mindhárman.
dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm is ikreket szült(egypetéjűek voltak) és mindkettő fejvégű

volt,simán megszülettek,mindenféle komplikáció nélkül,de szülés alatt végig

figyelték a babákat(helyezkedést,köldökzsinórt stb.).

jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Bocsànat,hogy csak most ìrok,de màsnap hajnalban beindult a dolog 😅Dèlutànra 8 òra vajùdàs utàn meglettek az ikrek termèszetes ùton.Megszenvedtem velük ,vagyis a spontàn szülèssel,de mindenki jòl van!😘❤
jan. 4. 21:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Sok-sok örömöt a picikhez!!!
jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!