Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » VBAC, ikrek. Szerintetek...

VBAC, ikrek. Szerintetek érdemes megpróbálnom császár után a természetes szülést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves anyuka vagyok, a kisfiam 3 éves, sürgősségi császárral született. Ikrekkel vagyok 10 hetes várandós.

Mostani orvosom nem támogatja hogy természetesen szüljek. Szerintetek érdemes lehet próbálkozni más orvosnál vagy inkabb egyezzek bele a programozott császárba? Ha van tapasztalatotok,vagy vbac szüléstörténetetek, esetleg ikreitek vannak,szívesen venném ha megosztanátok velem.


Köszönöm



2016. jan. 16. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ikreket amúgy sem szülnék simán, pedig amúgy nem éppen vagyok csàszàr pàrti. Koràbbi csàszàr esetén mégúgysem. Gondolom az orvosod sem akarja vàllalni a rizikót. 1 babànàl még bepróbàlkoznék VBAC-cal (hogykelleztilyenkorìrni :) ) ?
2016. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem jól írtad :) köszönöm a választ. Én is afelé hajlok, csak azért félek nagyon mert az előző császár során kis hìján elvéreztem,szörnyű volt. Viszont talán a programozott császár más...
2016. jan. 16. 15:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
VBAC-ra is nehéz orvost találni, ikrek természetes úton való szüléséhez is nehéz orvost találni, de a kettőhöz együtt szerintem szörnyen megszállottnak kell lenni. Én nem vagyok a kívánság császár híve, de a.helyedben hat lóval sem tudnának rá venni a természetes szülésre. Inkább azt kellene kideríteni, hogy mi volt a nagy vérzés oka, és azon dolgozni, hogy most elkerüljétek. Az is lehet, hogy összefüggésben volt azzal, hogy hirtelen kellett császárra váltani.
2016. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Mivel a méhed akár duplája lesz a végén a szóló terhességedhez képest, gondolj bele, a császáros heged, még ha hálistennek nem is friss, mekkora feszítésnek lesz kitéve. Ezzel én tolófájásokat semmiképp nem kockáztatnék meg. Pedig jómagam is szüléspárti volnék.

Én progicsászáros voltam az ikreimmel, mert sajnos A baba faros volt, előtte volt természetes szülésem, így szerettem volna ezt is megpróbálni, nem jött össze, túléltem, nem volt semmi komplikáció egyébként.

2016. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

[link]


A szakmai protokoll szerint vbac-nál nem nagyobb a kockázat, mint egyébként, ezért nem ellenjavallt a hüvelyi szülés sem. Nekem is az első császár volt, én lehet megpróbálnék keresni egy orvost, aki természetes szülés párti és van tapasztalata ikerszülésben. De én még nem vagyok ebben a helyzetben,Neked kell döntened. A program császárnál amúgy tényleg gyorsabb a felépülés, ha nincs semmilyen komplikáció egybként.

2016. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Ha mindkét baba befordulna én megpróbálnám a természetes szülést!

A császáros fiam 3 év 3 hónapos volt amikor megszületett természetesen a kishúga.Semmi komplikáció nem volt.Az orvosomban fel sem merült a császár,ő volt az egyetlen a környezetemben aki támogatott a természetes szülésben.

2016. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

ha mégis muszáj a császár valami miatt,akkor legalább várják meg míg beindul magától a szülés

2016. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!