Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki örökbeadta a kisbabáját,...

Aki örökbeadta a kisbabáját, mi vitte rá végül, hogy végigvigye a terhességet és bevállalja a szülést?

Figyelt kérdés

Nem akarom örökbeadni a babámat, viszont én örökbeadott gyerek vagyok és most vagyok éppen a terhességem végén. Ahogy végig gondoltam a végéhez vezető utat, hiába volt problémamentes terhességem, azért embert próbáló volt még így is. Elgondolkodtam rajta, hogy aki végül lemond a babájáról, mi viszi rá mégis, mi motiválja, hogy végig csinálja az egészet?


Ezúton is minden tiszteletem azoké a nőké, akik nem dobják el a gyermek életét, hanem esélyt adnak az életre. Ettől függetlenül tényleg kíváncsi vagyok, hogy aki így döntött, mi volt mégis a motivációjának a kulcsa, milyen lelki folyamatokkal élte meg ezt az időszakot.


jan. 6. 17:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
23%
Sosem bírnék örökbe adni egy gyermeket.
jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%

Túl sok tényező együttese van jelen ilyenkor.


Aki átélte már ezt, biztosan jön majd ide válaszolni. Reménykedjünk!

jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Akit én ismerek, ott annyira ostoba a nő, hogy se a védekezésre, sem az abortuszra nincs agya/pénze. Inkább végigcsinálja a terhességet és a szülést és otthagyja a gyerekeit a kórházban….
jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
Barátnőm a pasiját akarta megfogni egy babával, de végül nem sikerült neki. Az abortusz már nem volt lehetséges, úgyhogy lemondott róla. Nem nagyon viselte meg a dolog. Azóta lett még 2 gyereke.
jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagyok erintett, de egy ilyen helyzettel en is szemelyesen talalkoztam.

Gyerekotthonokba vittem adomanyokat egy idoben, az egyikben volt egy terhes tini. Nagyon meg volt remulve, a terhessegrol sokaig senkinek nem is szolt, talan maga se tudta egyertelmuen az elejen,de az biztos, hogy tanacstalan volt.

Vegul igy az orokbeadas mellett dontott, mert nem akart olyan eletet a gyerekenek, ami neki volt. Most nem akarok hulyeseget mondani, de emlekeim szerint felidos terhes volt nagyjabol, mire kiderult egyaltalan.


Kulonfele elethelyzetek es nagyon nehez sorsok vannak, el se tudjuk kepzelni, hogy milyenek.

jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%

Anyámat nem engedte haza a gyerekkel a párja . Állítólag nem voltak abban a helyzetben, hogy gyereket vállaljanak. Anya még az én apám felesége volt, a párjának a szüleinek a házában laktak.

Én egyszer láttam a hugomat egy uvegajton keresztül, annyira kis vidám, mosolygós baba volt, kopogott ki az üvegen. A mai napig összeszorul a torkom, ha eszembe jut, pedig több, mint 20 éve volt.

jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%

2 gyereket akartunk, lett 2. Tetettem fel spirált. 3.évben terhes lettem mellette. Megtartottuk.

Utána a depó injelciót ajánlota a doki, mint legjobb fogamzásgátlo kegoldás. Belementem. Beadattam. Aztán a 4.injekciómikor lejárt, mentem volna az 5.ért, közölte a doki, 10hetes terhes vagyok. Sokkolódtam. El akartam vetetni, de 2 hét alatt nem tudtuk elintézni.

4 gyerek sok lett volna. Így felkerestünk egy alapítványt, az ő segítsegükkel örökbeadtuk.

Fajt a szivem. De így volt mindenkinek a legjobb. Azóta 8 éves, nem tuudunk róla semmit.

jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is olyan ismerősöm van aki 2 pasit is gyerekkel akart megfogni, az elsőnél volt inkább 3 abortuszra, végül, a másiknál szerintem meg nagyon bízott a tervében, aztán koppant.

Haza jött szülésre Hollandiából, megszülte az egyik alapítványnál és nyíltan örökbe adta.

jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is az az oka, hogy mire észbe kapnak, már nem lehet elvetetni.

Vagy a terhesség közben lelép a pasi.

jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
95%

Barátnőm örökbe adott gyerek.

Ő megtalálta a szüleit, mai napig együtt vannak. Eredetileg 5 vannak testvérek, állítólag nagyon fiatalok voltak. Nos érdekes módon barátnőm, és a 2 évvel fiatalabb húga örökbe lett adva, a 3 öccsüket meg a szülők nevelték fel.. 🙄

jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!