Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van a távolabbi ismerősi...

Van a távolabbi ismerősi körben egy nő, aki "nem tudott" a terhességéről, még a férje sem. Egy parkolóban született meg a baba, kórházba indultak, mert nagyon rosszul lett az anyuka. Második gyerek. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Latszott a terhesség, mert volt aki rakerdezett fiú vagy lany lesz. Értetlen tekintet volt a válasz. Dohányzás, alkohol fogyasztas vegig volt a várandósság alatt. Teljes mértékben gondozatlan terhesség volt, a baba kicsi súllyal született. Gyámhatóság ment a kórházba.

2023. máj. 25. 23:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Én konkrétan ilyen baba voltam. Édesanyámnak random görcsei lettek éjszaka, nem múltak, irány az ügyelet. Ott közölték, hogy szülni fog, kórház, és hajnalban megszülettem. Semmi nem látszott rajta (kb. 40 kg volt pedig), végig fogamzásgátlót szedett. Koraszülött voltam, de az orvosok nem tudták mennyire, olyan 30-32. hetet tippeltek.
2023. máj. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%
És nem gyanakodtak hogy be kéne nézni a patikába terhes tesztért?
2023. máj. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Van, de gyakoribb amit egyes ír, hogy koraszülés lesz belőle. Pszichésen instabil és/vagy alulképzett anyák és ignoráns rokonság szokott állni a háttérben.
2023. máj. 26. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Hát...a sógornőm kolléganője tavasszal állítólag így szült meg,munka után "vesegörcse" lett,bement a kórházba a sürgire és megszült.A baba egészséges lett,és végül haza is vitték, tehát nem mondtak le róla,de én nem hiszem el,hogy nem tudta legalább a nő.Itt is az játszott közre,hogy a férj alkesz,és mikor hazatelefonált a nő,hogy ez van,megszült,bent van a kórházban,azt mondta az ürge,hogy haza ne hozd,nekem ide nem kell.Szóval tudta ő,csak azt is tudta,hogy a férjének nem kell.Teljesen rendezett háztartásba ment amúgy haza a baba,és nem is cigányok,vagy ilyesmi.Döbbenet számomra.Én nem hiszem el,hogy valami jelét nem érzi még az anyuka,vagy mozog,vagy nő a hasa,vagy nem jön meg,de legalábbis nem mindig és nem időben.Normális felnőtt nőnek azért valaminek fel kellene tűnni.Még ha a környezetnek esetleg nem is.Nekem 3 van,el se tudom képzelni,hogy mikor már mozognak azt hogy nem veszi észre valaki.
2023. máj. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Én csak olyat ismerek, hogy azt, hogy teherbe esett, azért nem vette észre a 16 éves lány, mert egyébként se menstruált, nagyon kövér volt, és sokáig nem volt neki feltűnő. 7 vagy tán 8 hónapos volt, mikor gyanús lett neki a mozgás. Ott a család segített neki, nem mondtak le a babáról.
2023. máj. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

2 terhesség után nekem ez valahogy a lehetetlen kategória.

(Pedig nem vizesedtem, nem voltak rosszulléteim az elején, nem voltam kövér és "csak" 4-6kg-t híztam velük. De mikor az utolsó hónapokat jártuk és már minden mozdulatukat a bordámban éreztem, na az nem volt észrevehetetlen).


Amúgy mamám is és anyám is volt így.

Nevelőapám anyja elment dokihoz, hogy nincs vérzése 3 hónapja. A doki uh-val megállapította, hogy faganatos a mama. 3 hónap múlva a kontrollon a doki megállapította, hogy sokat nőtt a daganat, azonnal műtét kell. Végül egy másik doki a műtőasztalon állapította meg, hogy 8hónapos terhes. És a mama addig azt hitte daganata van. Pedig elötte kihordott 2 gyereket már (igaz 20 és 22 éve).


Anyám 2xis bejátszotta, hogy nem tudta hogy terhes. Csak akkor vette észre, mikor már 7 és 8 hónaposok voltak. Nyílt titok, hogy tudott róla, nem is véletlen terhességek.

2023. máj. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Annyit tudok, hogy én nem vagyok képzetlen, de mivel rendszertelen menzeszem van így hónapokig se tűnt fel hogy nem jött meg, mozgást a 38 hét alatt gyakorlatilag nem éreztem, nem tudom milyen az a magzatmozgás, én is 3 hónapos voltam mire csak random vettem egy tesztet, akkor se tünetek miatt, mert nem voltak. Szóval ha valaki nem is akarja a terhességet stb el tudom kepzelni hogy nem tudja, pszichésen is elnyomja.
2023. máj. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Amikor az első gyerekem született, a kórházban volt egy 20 év körüli lány. Az anyjával ügyeletre mentek, mert nagyon görcsölt a hasa. Csináltak hasi uh-t, azt mondta az orvos, hogy rövidesen szülni fog. Azt állította, hogy fogalma sem volt a terhességről, nem volt nagy hasa, semmi terhességi tünete sem volt és a menzesze is rendben volt.
2023. máj. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

7: és észre is vetted, nem? Amúgy meg az igénytelenség/tudatlanság netovábbja, ha rendszertelen menzesz és védekezés nélküli szex mellett nincs rendszeresen elsütve egy-egy terhességi teszt. Vagy nem tudom, nálam ez már a tudatlan kategória.


És tényleg ez az egyik leggyakoribb eset, hogy szimplán csak b...szik az anyuka a saját egészségére és testére.

2023. máj. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#9

Védekeztünk mindig óvszerrel.

Sohasem volt olyan, hogy ne, szóval eleve érdekes hogy lettem terhes. :)

Vannak érdekes sztorik na maradjunk annyiban. De mint írtam elsütöttem egy terhességi tesztet, minden tünet nélkül.

De nem lett belőle tragédia amúgy sem, vállaltuk, már 5 éves :)

A 12 hetes genetikát még pont időben meg tudták csinálni, előtte meg nem maradtunk le semmiről.

2023. máj. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!