Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak szerintem irtó bunkók a...

Csak szerintem irtó bunkók a szombathelyi kórházban, vagy nekem volt pechem és kifogtam őket?

Figyelt kérdés

Rettegek a szüléstől és nem maga a tény rettent el, hogy szülni kell, hanem azalatt az egy hét alatt elszenvedett sok megaláztatàs (na persze a szobatàrsaknak is kijutott belőle bőven, a napi sírás mindenkinél megvolt), amit bent töltöttem egy kis komplikáció miatt.

Az ,hogy az orvosok, 1-2 kivétellel bunkók voltak és mindenki mást mondott , vagy nem is vette figyelembe ,hogy kérdez az ember ,csak egy dolog, de hogy a nővérek is kb orvost játszottak szintén 1-2 kivétellel és olyan bután szóltak az emberhez, és nulla empátia volt bennük, pedig sok kismama komoly problémával feküdt bent már volt aki hetek, hónapok óta és mégis sokkal úgy beszéltek, mint a kutyával. Nekem jó két hét kellett, mire szó szerint fél tudtam dolgozni, hogy mi történt ott. Azt meg hagyjuk is , hogy a zárójelentésembe nem is az szerepelt indokként amiért valóban felvettek a patológiàra, és olyan dolgokat is beleírtak, amit a terhesgondozást végző főorvos tökre másképp látott a vizsgálatok alapján magánrendelésen. Ne értsen senki félre, nem azt akartam , hogy bárki is kinyalja a fenekem, de minimális empátia, együttérzés azért ha ilyen helyen dolgozik valaki, szorulhatna bele. Bár tudom, ez a magyar egészségügy, de ha nézek bármilyen szüléses műsort, mindenhol kedvesek a kismamàval, segítenek neki, itt meg egy korty vizet nem adták annak sem, aki pl fel sem kelhetett az ágyból (őt 2 napon belül a 33.héten meg is kellett császározni).

Szóval nem tudom van-e itt olyan, aki Szombathelyen szült és esetleg a szülőszobán, szülészeten normálisan viselkedtek vele és ezt megosztaná velem, mert sok erőt adnak. Már csak 1-2 hetem van hátra a szülésig és rettegek , hogy abban a kiszolgáltatott helyzetben vajon hányszor fognak megalàzni. Sajnos nagyon lelkis vagyok, tudom, nagy jellemhiba, de nem tudok mit tenni ellene.



jan. 22. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
6%

Te mit tettél, hogy változzon a helyzet? Kiálltál magadért? Vagy csendben tűrted, mert az volt a fejedben, hogy ők magasabb rangúak, és mit fognak gondolni, ha konfliktus lesz?

Ezen sürgősen, mármint magadon dolgozni kell, mert gyerekkeleg aztán pláne rengeteg ilyen helyzet lesz. Hogyan fogod őt kegvédeni, ha magadért sem állsz ki.

Ezt szajkózom hónapok óta, ne ide írjatok, kérjetek valódi segítséget, dolgozzátok fel a traumákat, ami ahhoz vezet, hogy reszkető nyárfalevél módon működtök, mert nem mertek visszaszólni, asztalra csapni.

jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy napot csak egyet kívánok neked abba a környezetbe, kiszolgáltatva, hormonokkal tele. Nem jókedvemből , hanem már most a gyerekem miatt voltam bent , hogy vele rendben legyen minden. Könnyű ám más felett ítélkezni, még jobban tudni mit hogy kellene csinálni, ha nem vagy abban a helyzetben mint a másik.

Na szép napot.

jan. 23. 08:53
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Nekem semmit nem kell kívánnod. A te feladatod, hogy jól bánj magaddal, állj ki magadért. Az enyém, meg hogy magammal.

Nyugodtan kivetítheted rám a tehetetlenségedet, vagy el is olvashatod mégegyszer amit írtam és értelmezheted. Csak azt ugye nehéz. Saját magával senki nem akar szembenézni. Mert idő, pénz, energia. Még akarjátok úszni. Nem lehet. Nem lehet.

jan. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kedves válaszoló, aki ilyen baromi nagy életbölcsességeket szajkózol! Nem gondolod, hogy egy kórházba az ember alapból kiszolgáltatott helyzetben kerül és abban is van,amíg ott ápolják?? Nehogy már veszekednem kelljen, hogy normális hangnemben beszéljenek velem. Nem a piacon vagyok, ahol flegmázik velem az eladó. Komolyan ott tartunk, hogy egy kórházban akár szülés alatt ki kell állnom magamert, hogy emberszámba vegyenek? És a szülő nő a hibás, hogy nem áll ki magáért? Baromira el vagy tévedve.
jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!