Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után van esély arra,...

Császár után van esély arra, hogy ez a dudor elmúljon magától? És normális,hogy két héttel a műtét után még érzékeny, olykor fáj enyhén a hasam?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam varratszedésen és bal oldalon egy nagyobb dudor van amit meg is mutattam a dokinak aki azt mondta, valószínűleg egy vérömleny lehet, nincs összeköttetésben a császáros jéggel, tehát azon keresztül nem fog ürülni. Azt mondta, lehet, hogy magától felszívódik, vagy a bőrön keresztül kifakad idővel, de ha nagyon magas lázam lenne, nagyon fájna, vagy begyulladna , akkor menjek az ambulanciàra és akkor le fogják szívni. De mondta, hogy most inkább nem nyúlna hozzá, várjunk vele ,hogy milyen irányba mozdul el a dolog.

Másnak volt ilyesmi ? Nagyon profi orvosok műtöttek, nem tudom, hogy tudott ez a cucc mégis kialakulni. Picit érzékeny, de nem különösebben fáj , le is kopogom. Ez kb a köldököm magasságában bal oldalt alakult ki. Márciusban megyek a 6 hetes kontrollra a saját dokimhoz és nyilván ha addig nem romlik az állapota, neki is meg fogom mutatni. Nem tudom hogy lehetne megszüntetni, mert tényleg bajt nem szeretnék magamnak.


febr. 16. 17:29
 1/7 A kérdező kommentje:
*császáros heggel
febr. 16. 17:29
 2/7 anonim ***** válasza:
febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem szeretnék ilyen csoportokba belépni,, ezért is itt kérdezek.
febr. 16. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem. Pedig ott sok ilyen és ehhez hasonló kérdés, válasz van. Én ott tudtam meg egy csomó mindent. Kérdésre válaszolva, hallgass az orvosra, valóban lehet, hogy fel fog szívódni, de sajnos lehet, hogy felgyűlik benne a cucc és vagy kifakad vagy nem tudom, de ha baj van, azt úgyis tudni fogod. Te semmiképp ne csinálj vele semmit! Pihenj, amennyit tudsz és ne emelj meg a mozdulatokkal is óvatosan. Két héttel a műtét után teljesen normális az enyhe fájdalom, érzékenység, húzódó érzés. Sőt, az erzeketlenség is. Lassan múlnak majd ezek a tünetek. Remélem, a dudor is rendeződik és magától eltűnik. Nem akarlak ijesztgetni, de vannak, akiknek le kell szívni meg járnak naponta sebkezelésre. De nem ez az általános.
febr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát ha le kell szívni akkor le kell, sajnos nem tudok vele mit tenni akkor, de bízom benne, hogy elmúlik. Majd kiderül. köszönöm a válaszod!
febr. 16. 20:29
 6/7 Kylie22 ***** válasza:

Egy kb dió nagyságú csomó?

Teljesen normális a fájdalmad én kb 2 hónap után rendesen menni,de nekem nem érzéketlen hanem érzékeny lett a hegem.Belül is fáj baloldalt ahol elköltötték a cernát (ott van egy dudorom,nagyon vékony vagyok/voltam így érezni)

Illetve a hasam kívül is fáj még akkor is,ha hozzá ér a póló.22 hónapja szültem a hónapok alatt ez egyre kevésbé fájt (vagy megszoktam)viszont 20 hetes kismama vagyok újra érzékeny kívül- belül./

febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"mondta, hogy most inkább nem nyúlna hozzá"


Még jó, mert ez bőrgyógyászati téma és sebész nyúlhat hozzá.


Ha a köldök magasságában alakult ki nem értem mi köze lenne a kb 20 centivel lejjebb lévő császárheghez. Vagy hosszába vágtak valamiért?

febr. 17. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!